petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Fikirlerinizi bekliyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Salihim55 tarafından 27 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Tek muhabbet ciftim vardi. Daha verimli olsun diye cifthane kafes ve 1 eş daha aldim. Eşlerden biri daha once yumurtlamis fakat diğer eş daha yeni eşe atildi. Bu 2 ciftden ne kadar surede verim almaya baslarim ve yem su haricinde ne yapabilirim.

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Salih bey buna net cevap vermek imkansız.. Öncelikle 2 çift bir birini görmemesi lazım ara bölme kullanın eş kuşlar bir kalsın. Siz üzerine düşen düzenli mama vitamin temizlik sessiz ortam sağlama görevlerinizi yapın mümkün oldu kadar az rahatsız edin gerisi onlarda kimi kuşlar 1 ayda kimi kuşlar 1 -2 yılda eşleşir yavru verir. Sabır işi tamamen bu.

abdulkerim demir bunu beğendi.
  3. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Kafes etrafina ayna koysam faydasi olurmu

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    çiftlerde ayna oyuncak vs.. tarzı şeyler gereksiz

abdulkerim demir bunu beğendi.
  5. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    O
    Oyuncak tamamda aynayi kuslarin sürü psikolojisinde olmasina yardimci olur diye duymustum ondan sordum.

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Aksine aynanın kuşları yansıtmasından dolayı başka bir kuş varmış gibi algılayıp daha sonra da ilgi göremeyince aynadaki yansımasından psikoloji açısından olumsuz etkileniyor diye biliyorum. Zaten eşi varsa ayrıyetten diğer kuşların seslerini de duyuyorsa bunlar onun için yeterlidir diye tahmin ediyorum.

Sayfayı Paylaş