Karadeniz Pet

Fikirlerinizi bekliyorum

Salihim55

Yeni Üye
Tek muhabbet ciftim vardi. Daha verimli olsun diye cifthane kafes ve 1 eş daha aldim. Eşlerden biri daha once yumurtlamis fakat diğer eş daha yeni eşe atildi. Bu 2 ciftden ne kadar surede verim almaya baslarim ve yem su haricinde ne yapabilirim.

Salih bey buna net cevap vermek imkansız.. Öncelikle 2 çift bir birini görmemesi lazım ara bölme kullanın eş kuşlar bir kalsın. Siz üzerine düşen düzenli mama vitamin temizlik sessiz ortam sağlama görevlerinizi yapın mümkün oldu kadar az rahatsız edin gerisi onlarda kimi kuşlar 1 ayda kimi kuşlar 1 -2 yılda eşleşir yavru verir. Sabır işi tamamen bu.

Salih bey buna net cevap vermek imkansız.. Öncelikle 2 çift bir birini görmemesi lazım ara bölme kullanın eş kuşlar bir kalsın. Siz üzerine düşen düzenli mama vitamin temizlik sessiz ortam sağlama görevlerinizi yapın mümkün oldu kadar az rahatsız edin gerisi onlarda kimi kuşlar 1 ayda kimi kuşlar 1 -2 yılda eşleşir yavru verir. Sabır işi tamamen bu.
Kafes etrafina ayna koysam faydasi olurmu

çiftlerde ayna oyuncak vs.. tarzı şeyler gereksiz

Aksine aynanın kuşları yansıtmasından dolayı başka bir kuş varmış gibi algılayıp daha sonra da ilgi göremeyince aynadaki yansımasından psikoloji açısından olumsuz etkileniyor diye biliyorum. Zaten eşi varsa ayrıyetten diğer kuşların seslerini de duyuyorsa bunlar onun için yeterlidir diye tahmin ediyorum.

Geri