Karadeniz Pet

Fikrinize çok ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
F

Filiz BAYIR

Guest
Arkadaşlarım ben 1 ay önce çok yavru diyerek bir mubiş almıştım fakat biraz büyükçe çıktı...neyse 1 aylık süre zarfında sevgimiz ve ilgimizle kendimize alıştırmayı başardık şükür...bizle oyunlar oynuyor sesimize tapki veriyor ama ürkekliği bir türlü gitmiyor ne varki vermeye de kıyamıyorum çok alıştık ..ama oturduğum yerde üretimhanesi olan biriyle tanıştım ve yeni yeme düşecek yavruları var elinde...ben şimdi çok kararsız kaldım bir yavru erkek alıp eğitmek mi lazım yoksa dişi alsam ilerde eş tutarlar mı..dişiler alışmaz mı yoksa konuşmaz mı..dişiyi evcileştirmek çok mu zor olur..lütfen fikir verin..

eğer kuşu kendini alıp eğitip konuşturmak istiyorsanız yeni yeme düşmüş erkek olan bir yavru almanızı tavsiye ederim. şimdiki erkeğin yanına dişi almak istiyorsanız ve ikisini birden eğitmek istiyorsanız cok zor bir durum.

Benim size tavsiyem yeni bir yavru almanız.

Yeni bir yavru alıcam ama diğer kuşumuz da erkek ayrı kafeslerde olacaklar gerçi ama iki erkek kuş yerine diğeri dişi olursa belki ileride eş tutarlar diyorum ama tereddütüm şu ki dişi yavruda olsa alıştırmak zor olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

Anlamak zor gerçekten online olan o kadar arkadş var kimse okumuyor mu bu yazılanları...siz basit birşey diyor olabilirsiniz ama insanlar buraya önemsedikleri için fikir almak için giriyor..bazen bakıyorum merhaba ben yeni üyeyim yazan mesajlara sayfalar dolusu cvp geliyor..tamam iyi güzel gelmesin demiyorum ama burada cahilliğimizden bilmediğimizden soru soruyoruz..belki size basit geliyor bu da soruşurmu diyorsunuz ama bizim için önemli..bu forum neye gör kime göre gruplaşıyor anlamadım..herkese teşekkürler...

Yeni bir yavru alıcam ama diğer kuşumuz da erkek ayrı kafeslerde olacaklar gerçi ama iki erkek kuş yerine diğeri dişi olursa belki ileride eş tutarlar diyorum ama tereddütüm şu ki dişi yavruda olsa alıştırmak zor olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

Anlamak zor gerçekten online olan o kadar arkadş var kimse okumuyor mu bu yazılanları...siz basit birşey diyor olabilirsiniz ama insanlar buraya önemsedikleri için fikir almak için giriyor..bazen bakıyorum merhaba ben yeni üyeyim yazan mesajlara sayfalar dolusu cvp geliyor..tamam iyi güzel gelmesin demiyorum ama burada cahilliğimizden bilmediğimizden soru soruyoruz..belki size basit geliyor bu da soruşurmu diyorsunuz ama bizim için önemli..bu forum neye gör kime göre gruplaşıyor anlamadım..herkese teşekkürler...

Filiz hanım bu konu hakkında bilgisi olan size yardımcı olmaya calışır. Her üye olan kişi bu konuda bilgisi olucak diye bir kanun yok. Fikir istemişsiniz ben size fikrimi söyledim.
2 kuş birden ve eş olarak eğitmeniz cok zor bir ihtimal. kendinize alışmasını istiyorsanız tek bir erkek yavru alın. yok ben şimdiki kuşu vermek istemiyorum diyorsanız yanına bir dişi alın ama erkek kuşda size olan ilgisii varsa bunuda kaybeder bilginiz olsun.

filiz hanım bu konu hakkında bilgisi olan size yardımcı olmaya calışır. Her üye olan kişi bu konuda bilgisi olucak diye bir kanun yok. Fikir istemişsiniz ben size fikrimi söyledim.
2 kuş birden ve eş olarak eğitmeniz cok zor bir ihtimal. Kendinize alışmasını istiyorsanız tek bir erkek yavru alın. Yok ben şimdiki kuşu vermek istemiyorum diyorsanız yanına bir dişi alın ama erkek kuşda size olan ilgisii varsa bunuda kaybeder bilginiz olsun.

arkadaşım sana çok teşekkür ederim... Dişi yavru alsam ayrı kafeste alıştırmaya çalışsam sorun olurmu alışma meselesinde dişinin alışması daha zordur diye bişey var mı...

arkadaşım sana çok teşekkür ederim... Dişi yavru alsam ayrı kafeste alıştırmaya çalışsam sorun olurmu alışma meselesinde dişinin alışması daha zordur diye bişey var mı...

Dişi kuş alışmaz diye birşey yok. yavruyken alıp eğitebilir ve kendinize alıştırabilirsiniz ama erkeklere oranla daha zordur tabi. yanlız yetişkin bir dişi alırsanız eğitemezsiniz

Merhaba,
Yeni bir yavru erkek alırsanız elinizdeki kuşla aynı kafese koyamazsınız. Hem büyükten şiddet görebilir hemde yanında bir kuş varken eğitmeniz imkansıza yakın olur. Ya yavru bir erkek alıp diğer kuşu vereceksiniz yada mevcut erkeğinize dişi alıp eşleştireceksiniz. Dişi alısanız da çift kuşu eğitemezsiniz.

Elimizdeki mavişimize çok alıştık onu veremeyiz, ama yeni yavrumuz erkek de olsa dişi de olsa ayrı kafeste olacak alıştırmak için..eğer eğitebilirsem büyünce mavişimizle eş tutarız diyorum ama dişinin eğitimiz zor olur diyorlar diğer taraftan iki erkek mubişe bakmak da ayrı bir zorluk olur diyorum..çok kararsızım

Filiz hanım dişi kuşu eğitmek zordur ve 2 kuş birden olunca çok çok daha zordur.

Dişi kuşların yeapılarında yumurtayı koruma içgüdüsü vardır. O nedenle biraz daha hırçınlardır. Ama dişi kuşu eğitmek zordur diye birşey yok. Size alışması konusunda yardım isterseniz buyrun ele alıştırma okuyun. Ama kuşlarınızı eş tutturmak istiyorsanız. Önce aynı kafese koyun 1-2 gün dursunlar. Baktınız araları iyi o zaman eş tutabileceklerine karar verebilirsiniz ve ayırabilirsiniz derim ben

dişi kuşların yeapılarında yumurtayı koruma içgüdüsü vardır. O nedenle biraz daha hırçınlardır. Ama dişi kuşu eğitmek zordur diye birşey yok. Size alışması konusunda yardım isterseniz buyrun ele alıştırma okuyun. Ama kuşlarınızı eş tutturmak istiyorsanız. önce aynı kafese koyun 1-2 gün dursunlar. Baktınız araları iyi o zaman eş tutabileceklerine karar verebilirsiniz ve ayırabilirsiniz derim ben

dişi kuş alma konusunda çok çekimser kaldım açıkçası..gündüz çalıştığım için ancak akşamları ilgilenebiliyorum..ama erkek kuş almanın da bir mantığı yok çünkü diğer kuşum da erkek ayrı kafeste bile olsalar evde iki erkek kuş değişik birşey olur..hele bir de anlaşamazlarsa yanarız...

Bence de mantıksız dediğim gibi bu ele alıştırma linkteki makaleyi okuyun. İllaki size alışacaktır.

Geri