Karadeniz Pet

Fiyat Konusu

String

Yeni Üye
Muhabbet kuşu almayı düşünüyorum yavru 25 - 40 arası değişiyor bu fiyat aralığına göre ırk falan mı değişiyor merak ettiğim bir konu bu 25 tl mi almalıyım 40 tl mı çok fark eder mi teşekkürler...

ucuzdur vardır bir illeti pahalıdır vardır bir hikmeti :)

Aynı boyut ve kaliteye farklı fiyat veren de olur. Tam bir standardı yok sonuçta. Aynı yerli kuşa biri 30 der biri 40... İllaki pahalı olup daha güzel olanlar var ayrı konu. 50 ye satan da var..

Ucuz etin yahnisi yavan olur demiş atalarımız. Vardır bir bildikleri :)

Yavrular yeme düşene kadar bir sürü masrafı oluyor, yavrunun anne babasına sadece yem su versen de bir sekilde yavruyu büyütür, bakımını eksiksiz yapsan da büyütür.. arada kuşun kalite farkı ortaya çıkıyor.. üretici verdiği emeğin hakkını istiyor haliyle..

Bizim gözümüzde en az 100 tl eder senin kuşların.. malesef ki serbest piyasa sistemi, mecburen razı oluyoruz o fiyatlara.. :( :D

Bizim kuşcuda yerli 20 çek 50 ing 120 jumbo 160 tl.Bende cek almıştım 50 tlye iyi yavruları var fiyat farkı sanırım kalite ile değişiyor.Hollanda 75 tl o niye ki çekden daha iyi bir kuşmu ?

Hepinize teşekkür ederim değerli yorumlarınız için saygılarla...

Ben 40 liraya yerli muhabbet aldım bir kaç ay önce onu yeğenime vermemden ötürü de 41 gün önce yeni bir yavru mubiş aldım profil resmimdeki yerli erkek 25 lira. Maşallah sağlıklı ve oyuncu bir kuş. Piyasada biraz dolaşınca ucuza güzel kuşlar bulunuyor aldığım yerdeki bütü kuşlar henüz yavruydu siyah gagalıydılar çoğu kıpır kıpır hareketliydi gayet sağlıklıydılar.

petshopta gördüm hollanda 45 liraydı 75 çok değil mi?

Yerli kuslar pet shoplarda fark etmiyor. En iyisini siz seciyorsunuz. Ureticiler ise bazilari her kusun kalitesine gore farkli fiyat isteyebiliyor.

kuşçular petşoplardan daha iyi bakıyor kuşlara eminim . petşop yerine kuşçuları tercih edin

Izmir'de kus pazarinda 12 tl ye kus var. Cogu vasat. Tuyleri tam cikmamis kuslari bile satiyorlar.

Geri