Karadeniz Pet

Folluğ ne koymalıyım ve çiftimin resimleri :)

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Dişi kuşu alalı 10 gün oluyor ve hiç kavga etmediler ve çok iyi anlaşıyorlar erkek kur yapıyor birbirlerine yem veriyorlar kaşıyorlar erkek ayak atıyor dişi daha ilerisine izin vermiyor. Bazen erkek kafesin altına iniyor sonra dişi iniyor birşeyler yapıyorlar bu gün fark ettim kafes dibindeki kağıtları kemirmişler. İnşallah bende kendi yavru kuşlarımı büyütürüm :) Folluğun içine birşey koymak gerekiyor mu? Ve mama yemiyorlar bu dönemde mama önemlimi?
GoVRYV.jpg

gZa84N.jpg

yLQ5P9.jpg

Eğer kuşlarınız altına serdiğin kağıtları kemiriyorsa birdaha altına kağıt koymayın.
Çünkü kağıtların içinde kimyasallar bulunmakta ve bunlar hayvanlara zarar vermektedir.

Folluga ben yem ve yem kabuğu koydum 4 cm dolacak şekilde kuşlar meraktan bir gün girdi icine baktı içinde yem var ve yumuşacık ortam var gün boyu içinden çıkmıyor nerdeyse yem ihtiyacını bile karşılıyor ara ara :)

Folluk içine 2 çimdik hamster talaşı yeterlidir şimdilik.
Mama, yavrular çıkınca daha önemli. Yemiyorlarsa yumurta haşlayıp kabuğu ile ortadan ikiye bölüp önlerine koyabilirsin.

Çok teşekürler belki hazır mama yerler onalrdan alırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Eğer kuşlarınız altına serdiğin kağıtları kemiriyorsa birdaha altına kağıt koymayın.
Çünkü kağıtların içinde kimyasallar bulunmakta ve bunlar hayvanlara zarar vermektedir.

Belki yuva hazırlığı yapıyorlardır diye ellemedim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Folluga ben yem ve yem kabuğu koydum 4 cm dolacak şekilde kuşlar meraktan bir gün girdi icine baktı içinde yem var ve yumuşacık ortam var gün boyu içinden çıkmıyor nerdeyse yem ihtiyacını bile karşılıyor ara ara :)

Güzel fikir talaş koycam yuvadan atarsalar yem kabuklarini koyacam:)

Umarım girer seninkiler de :)

Geri