Karadeniz Pet

Folluk hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar dün folluğu taktım,benim Dişi Erkeğe pek pas atmıyordu ama bugun öpüşürken yakaladım inş folluk uğurlu gelir ama hiç yuvaya girerken görmedim,yerini değiştirmemeye Özen gösteriyorum,ama inş en kısa zamanda bir çiftleşme olur yoksa ayırmak gerekir mi? Yorumlarınızı bekliyorum
Y5mkR6.jpg

Kafesin yerinin doğru olduğundan emin olunuz oturda odasına asla koymayınız televizyon vs çok fazla ses olmayan ve yüksek bir yere koyunuz...

Bunlara dikkat edilmelidir..

Muhabbetciyizin sözlerine katılıyorum kafesin konumu iyi değil hele yuvalık hiç iyi yerde değil çok etkilenirler

Beyler yorumlar için saolun evde çok girilip çıkılmayan hafif karanlık küçük bir oda var oraya mı?alsam o zaman,Yükseklik olarak en yüksek yer buzdolabı üzeri ama onunla uygun olmadığını söylediler.

Beyler yorumlar için saolun evde çok girilip çıkılmayan hafif karanlık küçük bir oda var oraya mı?alsam o zaman,Yükseklik olarak en yüksek yer buzdolabı üzeri ama onunla uygun olmadığını söylediler.

Buzdolabı üzeri kesinlikle uygun değil.
Tek beslerken bile buzdolabı kafesi sallayacağı için kuş rahatsız olur.
Yavru almak istiyorsanız çok ses olmayan, rahatsız olmayacakları bir yerde olmalılar.
Eğer karanlık oda dediğiniz yer gün içinde normal aydınlanıyorsa orası ideal.
Tabii odanın soğuk olmamasına da dikkat edin.
Duvara kafesi kaldıracak kadar kuvvetli bir raf gibi birşey yaparak yüksek bir yere koyabilirsiniz kafesi.

sessiz ve yüksek bir yerde olması lazım buz dolabından açıp kapatırken korkar başka yerler yok mu duvara asın.

Arkadaşlar fikirleriniz kıymetlidir,teşekkür ederim anlaşılan o karanlık odadan başka çare yok gibi yani normal bir Aydınlanma durumu var,buzdolabı üzerinden vazgeçtimtşkler

Eğer dediğiniz oda Güneş alıyorsa,sorun olmaz.

mesala benimki gibi bir yere koyabilirsiniz kitaplık üstü :)

benim çiftim oturma odasında yani sürekli oturulan ve tv nin açık olduğu bir ortam ama çok şükür yumurtladılar. şöyle de bir şey eklemek istiyorum çiftler bir araya geldikten 5 ay sonra yumurtladılar. O 5 aylık zaman içerisinde aynı yerde ve aynı odadaydılar fakat o oda kullanılmıyordu çok sessizdi. ne zaman odayı kullanmaya tv yi açmaya başladık 1 ay içinde yumurta geldi. bizim ki ters bir durum sanırsam.

Bu da guzeldi kardeşim, ben yine de sakin bir odadan başlayalım bakalim gorelim, dişi daha hic folluga girmedi, bugun parazit icin ense damlasi damlatacaktim, yakalamak icin mecburen cok uğraştirdi beni yormak ta istmeiyorum ama ilac diye mecbur kaldim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:38 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

Begendim kardes cok ideal bir yer

Geri