Karadeniz Pet

forum dışı bir konu ama şifa arıyorum !!

Enes YLKSN

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar forum dışı bir konu olduğu için öncelikle herkesten özür diliyorum, 3 yıldır mücadele ettiğim el egzaması ile ilgili büyük sıkıntım var, gitmediğim doktor hastane hacısı hocası kalmadı, bilen var mıdır bilmiyorum ama İstanbul'da kolsuz agop ermeni doktorun ilacını bile kullandım, fayda etmedi, elimizde dostunuz da böyle bir duruma rastlayıpta şifa bulan oldu mu, psikolojik olarak çok etkileniyorum artık, ellerime her acıdığında jilet atar gibi bir his veriyor, şimdiden çok teşekkür ederim herkese, saygı ve sevgilerimle,

Elimin nöbet geçirdiği hali, şiddetli kaşıntı ve sulu kabarma, sonrasında keskin ve derin çatlaklar,

Suyla az temas, alerjiye sebep olacak etkenlerin sıfıra indirilmesi ve elin ısısının hemen değişmemesi gerektiğini biliyorum sadece. Keşke daha çok şey bilip sizi yönlendirebilseydim.

Allah şifa versin.

Allah şifa versin acaba kuşlardan sonram oldu yoksa küçükende varmıydı ?

Allah razı olsun arkadaşlar özel eldivenler özel sabunlar, deterjan gibi maddelerden uzak duruyorum, baharat bakliyattan uzak duruyorum, yediklerim sut prinç yeşillik , perhizdeyim 3 aydır, ama psikoloji olarak çok zorluyor, geceleri uyutmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:02 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

Allah şifa versin acaba kuşlardan sonram oldu yoksa küçükende varmıydı ?

1 yıldır kuş besliyorum 2011 den beri elimde egzama var, bu arada protex activex gibi sabunları kesinlikle kullanmayın,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

Suyla az temas, alerjiye sebep olacak etkenlerin sıfıra indirilmesi ve elin ısısının hemen değişmemesi gerektiğini biliyorum sadece. Keşke daha çok şey bilip sizi yönlendirebilseydim.

Allah şifa versin.

Bahsettiğiniz durum doğru bir tespit oldukça uzak duruyorum ani ısı ve ani soğuk çok etkiliyor,

çok çok geçmiş olsun bende araştırıcam bişey bulursam bu başlık altında paylaşıcam.

büyük geçmiş olsun dostum iyi bir cildiye doktorundan yardım alman lazım bırde pıskoloji doktorunda terapi al stres egzamayı cok azdırıyo benımde sac dıplerımde var streslı zamanlarda cok kasıntı tutuyo

Hocam Allahtan umut kesilmez derdi veren dermanınıda verir modern tıbbın bile çözemediği birçok hastalık var bi hoca tanıyorum numarasını eve gidince size özel mesajla ulaştırırım işini Allah rızası için yapıyo ücret talep etmiyo tanıdıklarımın çoğu sorunlarını çözdü denemekten zarar gelmez Allah acil şifalar versin..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çok çok geçmiş olsun bende araştırıcam bişey bulursam bu başlık altında paylaşıcam.

Çok teşekkür ederim arkadaşım sağolasın bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

Hocam Allahtan umut kesilmez derdi veren dermanınıda verir modern tıbbın bile çözemediği birçok hastalık var bi hoca tanıyorum numarasını eve gidince size özel mesajla ulaştırırım işini Allah rızası için yapıyo ücret talep etmiyo tanıdıklarımın çoğu sorunlarını çözdü denemekten zarar gelmez Allah acil şifalar versin..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sağol kardeşim, hiç bir zaman ümidimi kesmedim, lakin ne doktorlara hacı hocalara gittim nafile elbet vardır dermanı ama kimde , bekliyorum kardeşim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

büyük geçmiş olsun dostum iyi bir cildiye doktorundan yardım alman lazım bırde pıskoloji doktorunda terapi al stres egzamayı cok azdırıyo benımde sac dıplerımde var streslı zamanlarda cok kasıntı tutuyo

Doğru dostum stresten de kaynaklanan bir şey, ellerim böyle olmadan önce etrafımdaki tandıklar çok güzel ellerimin olduğunu hatta bayan eli gibi diyenler oldu göze nazaramı geldik bilemedim

Cok gecmis olsun..
Benimde yillar önce el parmaklarimda egzama vardi nerdeyse kemiklerim gozukecek kadar erimisti parmaklarim.. ne doktorlar ne ilaclar fayde etmedi.. en sonki doktor eldivenle yasamam gerektigini asla duzelmeyecegini bunu kabullenmem gerektigi soylemisti.. iyice hayata beni küsturmusken bir eczacinin vermis oldugu ' Oceral' diye bir deri spreyini kullandim.. su anda Allaha sukurler olsun parmaklarimin hicbir sorunu yok.. ben bile bakip bakip nasil iyilestigine sasarim.. ben o spreyi kullanmaya basladiktan kisa bir zaman sonra faydasini gormeye basladim ama 2 seneye yakin bir zaman kullandim tamammen iyilestikten sonra biraktim.. 10 seneden fazla zamandir ev hanimi oldugum ve cok fazla suyla temasta bulundugum halde bir kez bile tekrarlamadi Allaha sukur..
Oceral i kullanmanin size hic bir zarari olmaz. Bence bir deneyin insaallah faydasini gorurdunuz.

çok uzun zaman önce benimde böyle bir sorunum olmuştu...Arkadaşımın annesi bana lahanayı haşlayıp dayanabileceğim kadar sıcaklıktayken ellerimin yaralı olan kısımlarını içine daldırıp iyice mıncıklamamı söylemişti ...biraz canınız yanıyor ama benim için kesin çözüm oldu. kasınlarkulübü diye bir siteden alıntıdır..bunu deneyin ben araştırmaya bir çözüm bulmaya yine devam edeceğim..umarım en kısa zamanda geçer eski sağlığınıza kavuşursunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

beklazon merhem-1 tüp
bepanten merhem-1tüp
beyaz vazalin-1 tüp
kokulu olmayacak-ve yuvarlak kaplardakide olmayacak vazalin.
vazelin pure filan yazıyor tüpte olacak

bunları eczaneden alıp bir kaba kaseye sıkıp hepsini iyiceee uzun süre karıştırın.
sonrada eczaneden isteyebilirsiniz boş bi kap. onun içene koyup kullanabilirsiniz.
en etkisi bu.10 tl filan tutuyor kremler.yada 12 en fazla.bu karışımı eczanede yapabilir ama
para istiyorlar.hiç gerek yok....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:42 --

aloaveralı kremlerde kullanabilirsiniz yazıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır.

Egzama için pratik bitkisel çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su ya da ispirto içerisinde on tane aspirin eritilerek, pamukla egzamalı cilde sürülür.

* Taze sarımsak otu sıkılarak, elde edilen su egzamalı cilde sürülür.

* Toz karanfil ve toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir.

* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı cilde sarılır.

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile egzamalı cilt yıkanır veya kompres yapılır.

* Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak bir hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde egzamalı cilt 5-10 defa bu suyun içerisine sokulur.

*Kekik kaynatılarak egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Muz ezilir, limon suyu ile merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.

*El ve ayak egzamaları için taze dut kaynatılıp ya da dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el ve ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama engellenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olmaktadır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

El Egzama Tedavisi

öncelikle gecmis olsun kardesim...
daha gecen hafta atv de yayınlanan bir program var suan hatırlıyamadım bir kadında bu hastalıktan sikayetci idi...
prof. ona kuru dut almasını ve sıcak suyun icine koyup karıstırmasını soyledi...sonra istersen legene koy elini icine koy cok sıcak olmasın sıcaklıgını hissedincegin kadar ısıt ve 1 hafta devam ettir...insallah düzelir kardesim ama birdaha tekrarlama olasiligi var dikkat et.. tekrar gecmis olsun

Cok gecmis olsun..
Benimde yillar önce el parmaklarimda egzama vardi nerdeyse kemiklerim gozukecek kadar erimisti parmaklarim.. ne doktorlar ne ilaclar fayde etmedi.. en sonki doktor eldivenle yasamam gerektigini asla duzelmeyecegini bunu kabullenmem gerektigi soylemisti.. iyice hayata beni küsturmusken bir eczacinin vermis oldugu ' Oceral' diye bir deri spreyini kullandim.. su anda Allaha sukurler olsun parmaklarimin hicbir sorunu yok.. ben bile bakip bakip nasil iyilestigine sasarim.. ben o spreyi kullanmaya basladiktan kisa bir zaman sonra faydasini gormeye basladim ama 2 seneye yakin bir zaman kullandim tamammen iyilestikten sonra biraktim.. 10 seneden fazla zamandir ev hanimi oldugum ve cok fazla suyla temasta bulundugum halde bir kez bile tekrarlamadi Allaha sukur..
Oceral i kullanmanin size hic bir zarari olmaz. Bence bir deneyin insaallah faydasini gorurdunuz.

İlginiz için teşekkür ederim söylediğinizi deneyeceğim, aynen bendede öyle oluyor deri oyle bir çatlıyorki kemik görünüyor nerdeyse, çok şiddetli,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:53 -->-> Daha önceki mesaj 09:50 --

Cok gecmis olsun..

çok uzun zaman önce benimde böyle bir sorunum olmuştu...Arkadaşımın annesi bana lahanayı haşlayıp dayanabileceğim kadar sıcaklıktayken ellerimin yaralı olan kısımlarını içine daldırıp iyice mıncıklamamı söylemişti ...biraz canınız yanıyor ama benim için kesin çözüm oldu. kasınlarkulübü diye bir siteden alıntıdır..bunu deneyin ben araştırmaya bir çözüm bulmaya yine devam edeceğim..umarım en kısa zamanda geçer eski sağlığınıza kavuşursunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

beklazon merhem-1 tüp
bepanten merhem-1tüp
beyaz vazalin-1 tüp
kokulu olmayacak-ve yuvarlak kaplardakide olmayacak vazalin.
vazelin pure filan yazıyor tüpte olacak

bunları eczaneden alıp bir kaba kaseye sıkıp hepsini iyiceee uzun süre karıştırın.
sonrada eczaneden isteyebilirsiniz boş bi kap. onun içene koyup kullanabilirsiniz.
en etkisi bu.10 tl filan tutuyor kremler.yada 12 en fazla.bu karışımı eczanede yapabilir ama
para istiyorlar.hiç gerek yok....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:42 --

aloaveralı kremlerde kullanabilirsiniz yazıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır.

Egzama için pratik bitkisel çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su ya da ispirto içerisinde on tane aspirin eritilerek, pamukla egzamalı cilde sürülür.

* Taze sarımsak otu sıkılarak, elde edilen su egzamalı cilde sürülür.

* Toz karanfil ve toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir.

* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı cilde sarılır.

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile egzamalı cilt yıkanır veya kompres yapılır.

* Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak bir hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde egzamalı cilt 5-10 defa bu suyun içerisine sokulur.

*Kekik kaynatılarak egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Muz ezilir, limon suyu ile merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.

*El ve ayak egzamaları için taze dut kaynatılıp ya da dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el ve ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama engellenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olmaktadır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

El Egzama Tedavisi

Sağol teşekkür ederim arkadaşım, itiraf etmeliyim ki bu şifayı bulmak için erkek olduğum halde kadınlar kulübüne üye olmuştum, :):):)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:54 -->-> Daha önceki mesaj 09:53 --

geçmiş olsun
merak etme düzelicek
kuru dut
kirpi eti

Kirpi eti, uygulaması nasıl

RABBİM yardımcın olsun zor çok zor inşallah en yakın zamnanda geçer :(

james Ankara'ya gelme şansınız varsa alanında uzman çok çok iyi bir doktor var. Nilgün Atakan Hacettepe profesörlerinden.
PROF. DR. NLGUN ATAKAN Ankara Dermatoloji Umarım kısa zamanda şifa bulursunuz. :)

Bu aralar gelme ihtimalim yok, Ankara ya hiç gelmedim sadece öyle içinden geçtim, tabi gelecek olsam bulurum galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:09 -->-> Daha önceki mesaj 10:07 --

RABBİM yardımcın olsun zor çok zor inşallah en yakın zamnanda geçer :(

Sağol Allah razı olsun kardeşim inşallah iyi olur

Çok çok geçmiş olsun kardeşim.

Ben sana bir ürün önereyim. Araştır istersen. Avene markası, egzamalı ciltler için yeni bir krem çıkardı. Bu markayı ben yıllardır kullanırım ki zaten internette araştırma yaparsan kalitesini anlarsın. Aşağıdaki linkte kremle ilgili bilgi bulabilirsin.

Bu arada Advantane kullanmış mıydın? Doktoruna danışıp bilgi almanı isterim. Yalnız kortizonlu bir krem olduğu için 1 haftadan fazla kullanmamalısın. Bir de eline SABUN değdirme asla. Dove'un sıvı sabunu var. Eğer bütçem uygun dersen sana kremle birlikte temizleyici bir ürün de önereceğim:

KREM İÇİN:

http://www.eczaonline.com/avene-eau...=3&fep=10812&gclid=CN_vkKKz87wCFe3ItAod6xEATA

EL ve VÜCUT TEMİZLEME İÇİN:

Avene Trixera Selectiose Gel Temizleyici 400 ml | 38,25 TL fiyat -Dermoeczanem.com

İLK ÖNERDİĞİM KREME DESTEKLEYİCİ KREM:

Avene Trixera Baume Emolliente 200ml. | 40,50 TL fiyat -Dermoeczanem.com

KREM UYGULAMASINDAN ÖNCE CİLDİ RAHATLATMAK İÇİN:

Avene Thermal Su 300 ml | ndirimli | 26,25 TL fiyat -Dermoeczanem.com

Almayı düşünürsen önce elini temizleyici ile yıka. Ardından termal su sık. Kuruduktan sonra önerdiğim ilk krem, sonra destekleyici krem.

Yine doktoruna danışarak çok güvenilir bir marka olan SOLGAR'ın şu ürününü araştır:

http://www.biarada.com/solgar-eveni...-sedef-hastaliklarinda-yardimci/fiyati/246089

Son düzenleme:
Çok çok geçmiş olsun kardeşim.

Ben sana bir ürün önereyim. Araştır istersen. Avene markası, egzamalı ciltler için yeni bir krem çıkardı. Bu markayı ben yıllardır kullanırım ki zaten internette araştırma yaparsan kalitesini anlarsın. Aşağıdaki linkte kremle ilgili bilgi bulabilirsin.

Bu arada Advantane kullanmış mıydın? Doktoruna danışıp bilgi almanı isterim. Yalnız kortizonlu bir krem olduğu için 1 haftadan fazla kullanmamalısın. Bir de eline SABUN değdirme asla. Dove'un sıvı sabunu var. Eğer bütçem uygun dersen sana kremle birlikte temizleyici bir ürün de önereceğim:

KREM İÇİN:

Avene Eau Thermale XeraCalm A.D Creme | Eczaonline

EL ve VÜCUT TEMİZLEME İÇİN:

Avene Trixera Selectiose Gel Temizleyici 400 ml | 38,25 TL fiyat -Dermoeczanem.com

İLK ÖNERDİĞİM KREME DESTEKLEYİCİ KREM:

Avene Trixera Baume Emolliente 200ml. | 40,50 TL fiyat -Dermoeczanem.com

KREM UYGULAMASINDAN ÖNCE CİLDİ RAHATLATMAK İÇİN:

Avene Thermal Su 300 ml | ndirimli | 26,25 TL fiyat -Dermoeczanem.com

Almayı düşünürsen önce elini temizleyici ile yıka. Ardından termal su sık. Kuruduktan sonra önerdiğim ilk krem, sonra destekleyici krem.

Yine doktoruna danışarak çok güvenilir bir marka olan SOLGAR'ın şu ürününü araştır:

En ucuz Solgar Evening Primrose Oil 180 Kapsül Egzama ve Sedef Hastaliklarinda Yardimci fiyatı Hizlial

Teşekkür ederim arkadaşım çok sağ ol,

Geri