Karadeniz Pet

forum dışı bir konu ama şifa arıyorum !!

Öncelikle çok geçmiş olsun, dilerim en yakın zamanda şifa bulursun.

Modern tıbbın yanında bildiğimiz gibi alternatif tıbbın faydalarını da yadsıyamayız. Kesinlikle önce doktor tedavisi, ardından bitkisel yöntemler diyerek belirteyim en başta :)
Eskiden insanlar bir çok hastalığı bitkisel yöntemle atlatmaya gayret eder,bir kısmında başarılı olurlarmış. Hani şu çirkin tabiri ile kocakarı ilacı ama aslen bitkisel tedavi dediğimiz yöntemler. Onlardan ikisi şu şekilde:

LAHANA:

- 9-10 adet beyaz lahana yaprağı haşlanır. Haşladıktan sonra ellerin dayanabileceği sıcaklıktayken,lahana yaprakları soğuyana dek mıncıklanır. Biraz can yakıyormuş ama arkadaşımda işe yaramıştı. 1 kez yapıp bırakmamakta da fayda var. Bu arada domates tüketiminden uzak durmak lazımmış pek bilmiyorum bu konuyu ama dipnot olsun.

Bir diğer yöntem:

DUT:

- PROF DR İbrahim Saraçoğlu Egzemaya karşı geliştirmiş olduğu kürü ilk defa 04 07 2007 tarihinde televizyonda açıkladı. Bu konudaki araştırmalarının başlangıcı Nisan 1992 dir. 2003 yılından beri çok sayıda uygulayan egzema hastası “Beyaz Dut Kurusu” küründen başarılı sonuçlar almışlardır. Hiç bir yan tesiri olmayan bu kürün uygulanması da kolaydır.

Yarım litre suyu çelik tencerede kaynatınız. Kaynadıktan sonra içerisine bir avuç beyaz dut kurusu ilave edilir ve 7 dakika hafif ateşte kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ılıkdan biraz sıcak (yakmayacak şekilde) egzamalı elinizi tencerinin içine sokunuz. En az on dakika etki ettiriniz (elinizi içerisinde bekletiniz). Bir saat elinizi yıkamayınız. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Haftada 3 kez uygulanır. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır.

En geç iki hafta içerisinde sonuç alınamıyor ise, kürü uygulamayınız.

2.Seçenek ne derece işe yarar bilmiyorum ama öneri olsun,aklında bulunsun belki denemek istersin ve hatta belki sende de işe yarar bilemeyiz.

Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah ;)

Forumda bulunan EMİN YÜKSEL arkadaşımın tavsiyesi.

sahtereİÇİNDEKİLER: Fumarin, Tanen, Reçine, Potasyum, Acı madde, Izokinolein, Fumarik asit.

YAN TESİRİ: Normal şartlarda herhangi bir yan tesiri yoktur, fazla içilince karın ağrısı yapabilir.

TELAFİSİ: Normal ölçüde içmek gerekir. Karın ağrısı görülürse, Servi kozalağı kaynatılıp içilir.

TAVSİYE: Şahtere; 20-40 cm. yükseklikte parçalı yapraklı, pembe çiçekli, boş tarlalarda yetişen çok yıllık bir bitkidir. Karaciğer rahatsızlığı denince akla Şahtere gelir. Zararsız faydalı bir bitkidir. Şahtere, farsça sebzelerin şahı manasına gelir. Şahtere’nin tabiatı, sıcak ve kurudur.

ŞİFASI:
1- Egzama, kaşıntı: Şahtere otu, az Kekik ile beraber demlenip, balla tatlandırılarak soğuk olarak uzun süre içilmeye devam edilir.
2- Uyuz: Şahtere demlenip, Kınayla merhem yapılıp uyuzlu yerlere sürülür.
3- Karaciğer tıkanıklığı: Şahtere, Ayrık Otu köküyle beraber demlenip, balla tatlandırılarak soğuk olarak uzun süre içilmeye devam edilir.
4- İdrar söktürücü: Şahtere, Mısır Püskülü ile beraber demlenip, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
5- Kan temizleyici: Şahtere, Yarpuz Otu ile beraber demlenip, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
6- Öd söktürücü: Şahtere otu demlenip, balla tatlandırılarak soğuk olarak içilmeye devam edilir.
7- Göz çapakları: Şahtere demlenip, güzelce süzülür, göze pansuman yapılır.
8- Stres: Şahtere, Oğul otuyla beraber demlenip içilir.
9- Tansiyon düşürücü: Şahtere demlenip, içilir.
10- Zayıflama çayı: Şahtere, zayıflama çaylarına katılır.

İMMU-NAT BODRUM

Op. Dr. Ünal VURAL
Op. Dr. Ünal VURAL Genel Cerrahi Uzmanı

ÖN BAŞVURU

Tedavi Başvuru Formu

UZMANLARIMIZ

erkan-1
Dr. Erkan KOÇYILDIZ Dahiliye Uzmanı

kgmhulya
Hülya YETGİNBALTACI Kimya Mühendisi

kmggizem
Gizem YELALDI Kimyager

kmgpelin
Pelin SOLMAZER Kimyager

VİDEO GALERİ

Ender Saraç Bitkisel Sempozyum

Foto Galeri

ŞİFALI BİTKİLER

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler Arşivi İçin Tıklayın

İMMU-NAT ÜRÜNLERİ

yeni farkettim sorunu kusura bakma
kirpi etini pişirerek yiyorsun 1 parçası bile yeterli gelebilir
tadıda normal etten farksız
Saraçoğlu Dut tarifini yap 2 hafta aksatmadan
kurudukça kantoran yagı sür
ben bu şekilde şifa buldum bu aradada bütün ilaçları bıraktım ( kortizonlu olanlar dahil)
çok şükür neredeyse 10 sene olacak tekrarlamadı
İnşallah biran evel iyileşirsin

Hemen hemen her mahallede ve bölgede kendine yer bulmuş olan bir meyvedir dut. Beyaz ve kara dut olarak ikiye ayrılır. Yemesi güzel ve keyifli olmasıyla beraber dutun insan sağlığına faydaları oldukça fazladır. Öncelikle dut barındırdığı vitamin ve minarallerle güçlü bir mikrop öldürücüdür.

Beyaz dut içinde bulundurduğu kimyasallarda ve antioksidanlarla antibiyotik etkisi olan meyvedir. Meyvenin yanısı sıra yapraklarında da kimyasal ve asit etkisi yüksek kimyasallar bulunur. Bilindiği üzere yaprakları kimi böcekler tarafından en çok tercih edilen besin kaynadığıdır. Dut ile ilgili unutulmaması gereken en önemli konu, dutu dalından kopardıktan sonra, içindeki kimyasalların hızlı bir şekilde bozulmaya başlamasıdır. Dutu dalından koparıldığı gibi tüketme daha faydalı olacaktır. Bu nedenden ötürü taze dut ile kurutulmuş dut arasında içerdiği vitaminler ve kimyasallar açısından oldukça fark vardır. Her ikisininde vücuda etkileri farklı boyutlardadır. Dutun insan sağlığına faydaları oldukça fazladır ancak özellikle sıcak günlerine gelmesiyle, sahip olanlarda sık görülen egzama hastalığına karşı oldukça etkili bir meyvedir.

Egzamaya Hastalığına Karşı Panzehir

Uzun yıllar boyu insanlarda bulunan ve kimi zaman sosyal yaşamlarını engelleyen egzama hastalığı, yaşayanların en büyük belası olmuştur. Ellerde oluşan egzamaya bağlı yaralar yüzünden, çevrelerinde istedikleri gibi hareket edemez olmuşlardır. Egzama nedeniyle ellerin ve yüzün sürekli çatlaması açık yaralar oluşması egzamanın en belirgin özellikleridir. Ayrıca kimi egzama yaraları, hastalara sürekli acı çektirebilir. Egzamaya karşı kullanılan tıbbi kremler ve ilaçlar kimi zaman çaresiz olmuştur. Bu yüzden egzama sorunu olanların tercih etmesi gereken bir meyvedir. İçinde bulundurduğu kimyasallarda ve asitle egzamaya karşı güçlü bir panzehir görevi görmektedir. Egzama hastaları dutu kaynatarak yapabilecekleri tedavi yöntemiyle olumlu sonuç alabilirler.

3 su bardağı içme suyunu kaynatın ve içine bir avuç dolusu kurutulmuş beyaz dut atın. Altını kıstıktan sonra 5-6 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşten alın. Ellerinizin dayanabileceği sıcaklığa gelene kadar bekleyin. Ilık dut kurusu suyunun içine ellerinizi sokun ve 8-10 dakika kadar bu suyun içinde bekletin. Ellerinizi çıkarttıktan sonra yaklaşık bir saat kadar yıkamayın ve 1 saatin sonunda temiz su ile durulayın. Haftada 3-4 defa yapacağınız bu yöntem sayesinde egzama hastaları ellerinde egzamalarda iyileşme göreceklerdir. Aynı yöntemi ayaklarınıza ya da vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz. Bir kap yardımıyla sorunlu bölgeye dut kurusu suyunu dökerek de aynı sonucu almanız mümkündür.egzama, egzama tedavisi, egzama bitkisel tedavi, egzamaya bitkisel çözüm, egzamaya ne iyi gelir, egzama bitkisel çözüm, egzama için bitkisel çözüm, egzamaya kesin çözüm, egzama bitkisel tedavisi, egzama tedavi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:14 -->-> Daha önceki mesaj 05:13 --

Egzama kesin çözüm,egzama hastalığının bitkisel yöntemlerle tedavisi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Egzama hastalığının bitkisel tedavisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmanızı öneririz.
Egzama, karaciğer bozukluklarının yanı sıra üzüntü, heyecan, bozuk sinirler sonucunda da ortaya çıkan bir problemdir. Genellikle egzama alerjik kişilerde görülmektedir.
Egzama ilk önce vücutta kızartı şeklinde kendini gösterir. Sonra, kaşınan içi su dolu kabarcıklar haline gelir. Bu kabarcıklar sarı renkli bir sıvı bırakıp, kabuk bağlarlar. En sonunda ise deri pul, pul dökülmeye başlar.
Egzama tek tip değildir. Farklı, farklı türleri vardır. Vücudun genellikle, özelliklede çocuklarda, kasıklarda, eklem yerlerinde, büyüklerde ise ellerde, cinsel organlarda, ağız kenarlarında meydana gelir.
Egzama tedavisi için uygulanacak olan yöntem iyi seçilmelidir. Çünkü egzama, yanlış tedavi sonucu vücudun diğer bölgelerine de sıçrayabilir.
Egzamayı olabildiğince azaltmak için içinde kimyasallar bulunan ürünlere çıplak elle dokunmamak, çıplak elle bulaşık yıkamamak, yanıcı maddelere de çıplak elle dokunmamak gerekir.
Kullanılan malzemeler:
Kına
Tuzsuz tereyağ
Hazırlanışı: Birer çay bardağı tuzsuz tereyağı ile kına alınarak bir kaba konur. İyice karıştmlarak merhem kıvamına getirilir. Egzamalı yerlere sürülür.
Kullanılan malzemeler:
Hünnap
Papatya çiçeği
Su
Hazırlanışı: Birer çay bardağı hünnap ve papatya çiçeği alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra içilir.
Kullanılan malzemeler:
Isırgan
Adaçayı
Dulavrat otu
Kırlangıç otu
Su
Hazırlanışı: Bütün malzemelerden biri tutam alınarak bir kaba konur. Beş bardak su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra el ve ayaklar bu su ile yıkanılmak suretiyle banyo yaptırılır.
Egzama için diğer pratik bitkisel çözüm önerileri:
1 çay bardağı su ya da ispirto içerisinde on tane aspirin eritilerek, pamukla egzamalı cilde sürülür.
Taze sarımsak otu sıkılarak, elde edilen su egzamalı cilde sürülür.
Toz karanfil ve toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir.
Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı cilde sarılır.
Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile egzamalı cilt yıkanır veya kompres yapılır.
Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak bir hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra egzamalı cilde pansuman yapılır.
Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde egzamalı cilt 5-10 defa bu suyun içerisine sokulur.
Kekik kaynatılarak egzamalı cilde pansuman yapılır.
Muz ezilir, limon suyu ile merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.
El ve ayak egzamaları için taze dut kaynatılıp ya da dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el ve ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama engellenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olmaktadır.

merhaba geçmiş olsun benim ellerimde de öyle bir çatlaklar oluşurdu ki kan akardı, kaşıntısı varmıydı hatırlamıyorum yıllar oldu geçeli ama çatlaklardan dolayı çok acıdığını hatırlardım, bir sefer kadının bir tanesi görmüştü ve şunu yapmamı söylemişti ; şeftali yaprağı incir yaprağını kaynattırıp sogudukdan sonra içmemi söylemişti bir de kalanla da ellerimi yıkamamı söyledi. tadı çok kötüydü, tadından dolayı değilde bende bir işe yaramadığından dolayı tavsiye etmem, he illede denemek istersen ellerini yıkamak amaçlı olabilir. ondan fayda görmeyince doktora gittim doktor da bana * excipol lipo * diye bir ilaç verdi her banyodan sonra kullandım, çok şükür geçti.

Hocam Allahtan umut kesilmez derdi veren dermanınıda verir modern tıbbın bile çözemediği birçok hastalık var bi hoca tanıyorum numarasını eve gidince size özel mesajla ulaştırırım işini Allah rızası için yapıyo ücret talep etmiyo tanıdıklarımın çoğu sorunlarını çözdü denemekten zarar gelmez Allah acil şifalar versin..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Banada yollarmisin numarasini asagi yukari bnde ayni sorunu yasiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Merhaba arkadaşlar forum dışı bir konu olduğu için öncelikle herkesten özür diliyorum, 3 yıldır mücadele ettiğim el egzaması ile ilgili büyük sıkıntım var, gitmediğim doktor hastane hacısı hocası kalmadı, bilen var mıdır bilmiyorum ama İstanbul'da kolsuz agop ermeni doktorun ilacını bile kullandım, fayda etmedi, elimizde dostunuz da böyle bir duruma rastlayıpta şifa bulan oldu mu, psikolojik olarak çok etkileniyorum artık, ellerime her acıdığında jilet atar gibi bir his veriyor, şimdiden çok teşekkür ederim herkese, saygı ve sevgilerimle,

Elimin nöbet geçirdiği hali, şiddetli kaşıntı ve sulu kabarma, sonrasında keskin ve derin çatlaklar,

Bnde seninle ayni sorunu yasiyorum tipta care bulamadim birde hocaya gitmek istiyorum gittigin hocnin adresini verirmisin

Banada yollarmisin numarasini asagi yukari bnde ayni sorunu yasiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Bnde seninle ayni sorunu yasiyorum tipta care bulamadim birde hocaya gitmek istiyorum gittigin hocnin adresini verirmisin

Merhaba iyi akşamlar. Geçmiş olsun benim bir sorunum kalmadı çok şükür ellerime alerji yapan maddeyi buldum daha dogrusu doktora gittiğimde söyledidi gazete ve boyalardan çıplak elle doknmayacagımı 2 gün dokunmadım 3. gün ellerimde eser kalmadı. tabi bu arada elecon pomad kullandım 1 hafta kadar. bu konuda yardımcı olmak isterim arkadaşın vermiş oldugu hocayı arayamadım iyi olduktan sonrada uğraşmayı bıraktım artık hastanelerle felan. çalışıyormusunuz ? çalışıyorsanız çalıştığınız yer nasıl bir yerdir. mesleki bir rahatsızlık olabilir.

Dermovate kullandım ama bir yere kadar. ellerime gazetenin boyası ve kimyasal olan hersey allerji yapıyormuş artık kremde kullanmıyorum eldivensiz kimyasalllara hiç dokunamıyorum.

geçmiş olsun,gittiğiniz doktorların ilk önce bakması gerek husus herhangi bir şeye karşı alerjinizin olup olmadığını test etmeleri gerekirdi...şükürki bir doktor bunu bulmuş..

kardeş psorcutan beta bu işin kralı zaten ilacın o dermovate yardımcı olarak kullanılır sağlık güvencen varsa kullanmanı önerırım.zira pahalı devlet ödüyor ama

Geçmiş olsun umarım en kısa sürede şifasını bulurda kurtulursunuz..

Cok gecmis olsun

Geçmiş olsun kardeşim. Bende de böyle bir sıkıntı vardı ve ben kendim çözdüm olayı. Ben susam ve ürünleri(tahin vb.),kuruyemişler yani çok yağlı şeyler yediğim zaman kabarmalar oluyor onun dışında bir sorun olmuyor. Sende bir düşün istersen en çok ne yiyorsun ne yedikten sonra kabarmalar oluyor. Bulduktan sonra yeme ve bir bak durum nasıl. Eğer iyiyse benim gibi simit, tahin ve kuruyemiş yemezsin :)

Geçmiş olsun kardeşim. Bende de böyle bir sıkıntı vardı ve ben kendim çözdüm olayı. Ben susam ve ürünleri(tahin vb.),kuruyemişler yani çok yağlı şeyler yediğim zaman kabarmalar oluyor onun dışında bir sorun olmuyor. Sende bir düşün istersen en çok ne yiyorsun ne yedikten sonra kabarmalar oluyor. Bulduktan sonra yeme ve bir bak durum nasıl. Eğer iyiyse benim gibi simit, tahin ve kuruyemiş yemezsin :)

sağol kardeşim. çok şükür alerji yapan madde gazetedeki boyalar ve diğer boyagiller grubu allerji yaptıgını tespit ettik şuanda bir problem kalmadı.

Geri