petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Forumu Bırakıyorum Hepinize Hoşçkalın

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Nevzat Samet BAYKAL tarafından 30 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Evet arkadaşlar. Forumun yeni sahibinin yaptığı yanlışlar nedeniyle ve bu yanlışları yine yanlış biçimde savunması nedeniyle forum üyeliğimi sonlandırıyorum. Peşinen hepinize hoşça kalın, sağlıcakla kalın diyor keyifli ve sağlıklı hobiler diliyorum.
    Yaşanan uyuşmazlık Hobipet sponsor başlığı altında yazdığım bir eleştiri mesajının benim iradem dışında silinmesiyle başladı. Forum sahibi/yöneticisinin benim mesajımı hem de haber vermeden ve izin almadan sildiğini gördüm. Hepinizin daha öncen de bildiği üzere Hobipet tutar gözetmeksizin forum üyelerinin her alışverişine hediye olarak Deep marka vitamin veriyordu. Şartı da alışveriş açıklamasına muhabbetkusu.com.tr yazmaktı. Benim alışverişimde ise gönderilmemişti. Ve ben de vaat edilen hediye (Deep vitamin) gönderilmemesi başta olmak üzere, daha önce herkese hediye gönderdikleri halde benim hiçbir alışverişimde hediye gönderilmemiş olmasını, hediye etme davranışlarında tutarsızlık olduğunu kimilerine hediye verdiklerini kimilerine vermediklerini ama aksi bir hava yarattıkları (sanki herkese karınca kararınca hediye veriliyormuş gibi, açılan övgü konuları ve bunlara firma tarafından yanıt veriliş biçimi ve bana daha önce hediye gönderilmediğini söylediğimde siz çuval ürün aldınız. İçine koyamıyoruz ama kutuyla gönderilen ürün olsaydı kutunun boşluğuna göre herkese hediye dağıtıyoruz demeleri göz önünde bulundurulsun) bunun da kurumun imajını zedeleyeceğini belirtmiştim silinen mesajımda. Hediye verme konusunda daha tutarlı olunmasını gerektiğini belirtmiştim. Ayrıca vaat ettikleri hediyenin bile verilmemesinin hoş olmadığını ifade etmiştim. Fakat söz konusu firma yanıt vermemişti. Sonrasında ise mesajım silinmişti. Alpdna kullanıcı adını kullanan forum sahibine ise mesajımın silinmesi durumunu aktarmıştım.
    Malesef beklenen yanıtı alamadım. Kendisi (alpdna) konunun çok uzadığını, durumu ilgili firmaya kendimin iletmesi gerektiğini, böyle şeylerin forumda tartışılmasının hoş olmadığını, ayrıca "benim icazetim alınmadan mesajımın" silinmesi ifadesindeki "icazet" isteme durumunun hoş olmadığını, forum kuralları "f" maddesine göre böyle bir hakkının olduğunu söylemiştir.
    Peki forum kurallarının ilgili "f" maddesi ne demektedir. İşte alıntı:
    "f) Üyelerin yazmış olduğu konular veya mesajlar üyelerin isteği üzerine silinemez ancak forum yönetimi uygun görürse silebilir. "
    Yasa diliyle konuşursak maddenin/kuralın lafzına ve ruhuna bakalım. Zaten lafzı çok açık. Diyor ki biri bir mesaj yazsın, konu açsın sonra da konuyu açan/mesajı yazan kişi veya başka bir kişi konu ya da mesajın silinmesini talep etsin. Bu durumda forum yönetimi silinme talebini haklı bulursa siler. Aksi durumda kalır diyor. Dolayısıyla usulüne uygun açılmış, hakaret, suç içermeyen; yasalara, anayasaya, genel nezaket kurallarına, forumun yasalarla, anayasayla, Türkiye'nin taraf olduğu uluslarası sözleşmelerle, insan hakları ve ifade özgürlüğüyle çelişmeyen kurallarına aykırı olarak açılmamış bir mesaj ya da konuyu siler demiyor. Benim konumda da böyle bir durum olmadığına, Hobipet başlığı altına açıldığına göre silinmesi ancak benim icazetime bağlıdır. Ayrıca sponsor başlığı altında övgüler duruyorsa yergiler de durmalıdır. Aksi durum taraflı ve haksız davranmaktır, farkında olarak veya olmayarak. Neyse sözü uzattım. Özetle tüm bu nedenlerle forumu bırakıyorum. Hepinize tekrar teşekkür ederim. Hoşçakalın.

2. KerkenezZ

KerkenezZ New Member

Beğenileri:
    7
    sitenin yeni sahibi geçenlerde de bana gerçek ismim nick olarka kullanmassam siteden atarım diye tehtit etmişti , önceden bir samimiyet vardı ama artık site de cok fazla müdahale ediliyor ticari amaca dönmüş insanlara yardımdan cok nasıl para kazanırım havasında ve canının istediği gibi mesjalarımı siliyor admin olan kişi , canının istediği gibi saygısızlık yapabiliyor bu şekilde hiç forum görmedim. birazdan bu mesajımıda kaldırır , egolu arkadaş eleştiryi kaldıramıyor hiç . başka forumlar var o yüzden cok sorun yok burdan atılmak.

ve sizede güle güle demek istiyorum büyük ihtimal bende bırakacağım forumu.

bilgeminnos, MRTKZL ve SencerSancak bunu beğendi.
  3. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    61
    Bahsettiğiniz konuda ben de firmanın verdiği garip cevaba bir yorumda bulunmuş ve eleştirmiştim. Sonrasında benim mesajım da, konu da silindi. Bu işten ben de çok rahatsız oldum. Forumda bir firma hakkında övgü cümleleri yer alabiliyorsa, eleştiri de yer alabilmeli. Umarım forum ve yönetimi bu şekilde devam etmez. Yoksa değerli üyelerini kaybetmeye devam eder.
    Sağlıcakla kalın Nevzat Bey.

bilgeminnos bunu beğendi.
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Nevzat Bey ve diğer değerli arkadaşların ayrılması beni derinden üzer. İnşaallah bizimle kalırsınız gerçekten üzülürüm. selam ve dua ile. Hobipet konusunda Nevzat Beyin dediklerini okumuştum ve eleştirmekte haklıydı da.

5. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    bende okudum bence gayet haklıydınız ve durumu ıfade etme seklınızde uslubunuzda guzeldı ama karsı taraf hata yatıgı gıbı telafı etmek yerıne kapatmaya calısıldı uslubuda gercekten hos degılldı hatta ınanamadım bı kac kere okudum boyle yaPmak yerıne bu sorun ıcın uzgunuz en yakın zamanda gerekılen yaılacaktır ,,, bıdahakıne dıkkatlı olacaklarını vb yazsaydı emınım hem uye hemde musterı kaybetmeyeceklerdı kendılerı bılır emınım benım gıbı o yazıyı gorenler alısverıs yamaktan vazgecmıslerdır

6. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Merhaba konunuzda haklı olabilirsiniz tamam ancak keşke foruma yazmak yerine önce satıcı firma ile iletişime geçse idiniz olumsuz yanıt alır iseniz o zaman konu açabilirdiniz . Umarım forumda kalırsınız ancak tabiki herkesin kendi tercihidir. Ayrıca site adına değil kendi şahsım olarak bu yorumu yapıyorum bilmenizi isterim .

7. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Foruma hakaret ve küfür haricinde çok fazla müdahalede bulunulmaması taraftarıyım.

8. alpdna

alpdna Administrator
    Administrator

Beğenileri:
    138
    Selamlar
    Öncelikle yolunuz açık olsun , bu zamana kadar da sitemize yaptığınız katkılardan dolayıda çok teşekkür ederim.
    Nevzat bey haklı doğrudur, firma hediye göndereceğine belirtmişse göndermek zorundadır. Ben hobipet firmasını ve yetkilisini tanımıyorum. Benden önce yapılmış bir anlaşmadır. Sitemizin sponsoru olduğu içinse korumuyorum veya kayırmıyorum.
    Burada yanlış olan önce firma ile iletişime geçilmesi olmalıdır. Firmanın telefonları veya mail adresleri mevcut. Firma problem çıkarıyorsa o zaman bizi haberdar ederek firma hakkında yaptırım yapılmasını sağlarız ki , firma unutulduğunu ve hatanın telafi edileceğini söyledi.
    Kendisinin özel mesajında kullandığı benden icazet alınmalı kelimeside hoş değil. Burası bir forum ve düzeni sağlamak-korumak adına kuralları vardır.
    Dikkat ettiyseniz bu açılan konuda beni karalıyorlar. ( insanlara yardımdan cok nasıl para kazanırım havasında ve canının istediği gibi mesjalarımı siliyor admin olan kişi , canının istediği gibi saygısızlık yapabiliyor bu şekilde hiç forum görmedim. ) Bakın anlatmak istediğim bu aslında. Bunları burada yazmak yerine bana özel mesaj gönderebilir. Ben buradan cevap versem, sonra kerkenez olan kişi cevap verse böyle sürüp gitse olur mu? Forumun seviyesi düşmez mi? Sitemizin amacı üyelerimize yardım etmek-destek olmak değil mi?
    Mutlaka internet aleminde bir sürü forum vardır fakat Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu sitesi burasıdır.
    Yanımızda olan bütün üyelerimize sonsuz teşekkürler.

( Not: Kerkenez isimli üye yazdığı saygısızca mesaj için siteden uzaklaştırılmıştır.)

9. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    61
    Diğer firmanın bölümüne bakarsanız orada da eleştiri başlığı olduğunu ve hiç kimsenin rahatsız olmadığını görürsünüz. Buradaki sorun Hobipet'in gayet yumuşak ve iyi niyetli bir eleştiriye acayip bir tepki vermesiydi. Sonrasında da bu tepkisini eleştirmemize rağmen sürdürmesiydi. Böylece kötü duruma düşmüş oldu. Sonrasında da muhtemelen düşülen bu durumdan dolayı başlığın silinmesi yönetimden rica edildi ve silindi. Sonuçta başkaları anlaşmış olsa da mevcut sponsor ve ileride ne yine kiminle anlaşılacağı bilinmez. Ben bu konuda Alp Bey'i de anlıyorum. Ama sonraki süreç yönetilememiş belli ki. Nevzat Bey'e durum olduğu gibi aktarılsaydı icazet muhabbetine gelmeden anlaşılırdı diye düşünüyorum.
    Ben şahsen iki tarafta da kötü niyet görmüyorum. Olabilecek şeyler. Ama yönetimden naçizane bu tür müdahaleleri mümkün olduğunca yapmamalarını tavsiye ediyorum. Sonuçta site hukuki ve mali olarak birisine ait olabilir ama sonuçta insanlar burada emek harcıyorlar ve siteyi tepeye taşıyan da bu üyelerin özverileri. Bu özverinin ta kendisi olan mesajların silinmesi de elbet emek sahibini üzer, rahatsız eder.
    Umarım derdimi anlatabilmişdir. Bu mesajı da olumlu katkısı olur umuduyla yazıyorum. Zatan, site için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.
    Herkese iyi forumlar.

10. serdar_gs

serdar_gs Member

Beğenileri:
    11
    Hayırlısı olsun Nevzat abi

11. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Herkes üstüne biraz alınabilir eleştiri saygı çerçevesinde yapıldığı takdirde bence en güzel fener tabi anlayana görene bende bu forumun en eski üyelerinden biriyim yaklaşık 3yildir burdayım 1 yıl boyunca gece gündüz burada vakit geçirirdim ben dahil bir çok eski arkadaş fakat forumun kalitesi her gün biraz da düştü gibi tabi bunun yegane sebebi üyeler arası diyaloglar hararetli tartışmalar falan vs. Derken artık aklıma gelirse arada göz attığım bi forum haline geldi bir çok eski arkadaşın da adını hatırladığım forumdan uzaklaştığını gördüm belli zaten eskilerden kalan aktif olarak burda bulunan 1 elin 2 elin parmaklarını geçmeyecek kadar az kaldı...

Biraz ozelestiri sanırım site sahipleri de yapabilir

12. alidiyebiri

Beğenileri:
    15
    Ben yeni uyeyim , kuşumla alakalı olmasa da birçok forum bölümünü ve mesajları okuyorum , bunda ki sebep forum kullanıcılarının dosthane ve samimi diyalogları...

Siteyi bu şekle getiren de bence bu güzel kullanıcı kitlesi ...

Burdan birinin çıkıp derdini(yaşadığı olaydan ötürü sitemde bulunabilir kişi normaldir , empati kurun ) anlatması bence de hoş karşılanmalı ...

Herkese iyi forumlar ...

13. Muhiddin Keskin

Beğenileri:
    0

Siteyi mafettiniz. En iyi üyeler kaliteli insanlar uzaklaşıyor kaçıyor sayenizde, hobipete iyi yorum yapılması silinmezken kötü yorumun silinmesi tutarsızlıktır.! Sitenin yönetimi size geçtikten sonra malesef siteden soğudum.

Sayfayı Paylaş