petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Fotoğraf Yavru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert KOZALI tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] Arkadaşlar merhaba :) kuşlarımın tüyleri çıkmaya başlamış kuşum 10 günlük diğer kuşum ise 7 günlük ama yumurtam hala çıkmadı içi boş diye bakıcam ama yavruları ürkütmekten korkuyorum Bu arada gelişimleri iyimi sizce ?

2. Ezel ALBAYRAK

Maşallah, dişinin rengi hoş. dolu-boş yumurta renginden belli ediyor zaten. dolunun mat boşun daha açık bi rengi var bundan anlayabilirsiniz. anlamam derseniz ışıkla kontrol ediyorsunuz sanırım bakabilirsiniz.tabii günü geçmişse.

3. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah...ALLAH tamamına erdirsin...yavrular büyüsün...

4. Mücahit ÇOLAK

Mert kardeşim pek anlama sorduğun sorudan ama sanırım en son çıkmasını beklediğin yumurta gün farkı olduğu için aralarında ezilebilir. Çok güzel çıkmışlar. Sanırım sarı olan erkek , beyaz olan dişi. Yemliğindeki yumurta maması mı ?

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Benimde dikkatimi çekti yemlikteki ne?

6. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Ezel ve Murat Bey teşekkürler :) evet gününün geçtiğini düşünüyorum bu arada evet mama çok severek yiyorlar :)

7. Mehmet ŞEKER

yavrular çok güzel maşaAllah :D

8. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Mehmet Bey şuanda yavrular mavimsi beyazımsı gözüküyor tüyleri değişirmi acaba?

9. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Mert kardeşim hele bi anlat nasıl oldu bu mutlu son kuşları çift mi aldın küçükten mi büyüttün nasıl baktın. Benim gibi birçok arkadaş bir türlü yavru almayı beceremedik.

10. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Aytekin Bey sarı kuşum doğduğundan beri benimle bana alışık uyumlu bir kuş :) dişi kuşum ise yaklaşık olarak 2-3 ay önce geldi büyük kafesim vardı onda bir türlü çiftleştmediler bende küçük kafese koydum 1-2 hafta sonra yumurta geldi şansmıdır bilmiyorum :D ilk başlarda kavga ettiler sonra birbirlerini korumaya başladılar felan derken aralarında kıvılcım olmuş sanırım :D Nasıl bakıyorum konusuna gelirsekte Apex mineral çözelti aldım suyun içine damlatıyorum benim çok işime yaradı yani nasıl desem bende bilmiyorum nasıl çiftleştiklerini :) gözümüzün önünde yapıverdiler :) Sanırım bendekide birazcık şans olsa gerek :)

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yumurtalar 2gün arayla geliyor zaten. Diğeri 7 gün olmuş hâlâ nasıl çıkamamış sanırım boş veya içinde öldü. Yavruları ürkütmekten değil; ana babayı ürkütmekten kork Mert kardeşim..
    Hayırlısı olsun.

12. Sezin ÇELİK

Sezin ÇELİK New Member

Beğenileri:
    0
    şu çirkin şeyler kısa zaman sonra birer yemelik çıtır çerez olacak ne tuhaf :D

13. Emre BATUR

Maşallah çok güzeller :d

14. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    maşallah çok güzeller :)

15. Mehmet ŞEKER

şimdi de güzel yav :)

16. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Bence de seninki şans çünkü özel bir şey yapmamışsın.

17. buraksipahi

Mert kardeşim yavruların maaşallahı var sağlıklı duruyorlar benim yumurtadan çıkması gereken yavrum tam 24. Günde çıktı hiç acele etme bazen böyle olabiliyor bazen de tam 18. Gün şak diye yumurtadan çıkıyorlar
    bu arada erkeğinde dişinde çok güzel yavrular büyüdüğünde resmini koyarmısın rica etsem...

18. Sefa DEMİR

Maşallah Allah bizlerede kısmet etsin... :)

19. Y.Emre Aydın

Mert kardeşim öncelikle maşallah diyelim, yavruların hayırlı uğurlu olsun. :)
    En kısa zamanda yavrularının ve anne babanın yeni fotolarını bekliyoruz senden.

20. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    mert maşallah bunları ezerek öldürmemişler sevendim gözün aydın hayırlı olsun.

Sayfayı Paylaş