Karadeniz Pet

fransız tüy dökümü hastalıgını taşıyan çiftimi ne yapayım

• Konbuyu başlatan Aydın Özdemir
  • Başlangıç tarihi
A

Aydın Özdemir

Guest
merhaba arkadaşlar.. muhabbet kuşu çiftimden yavru aldım ama yavruların dökülen kanat ve kuyruk tüylerinden dolayı yaptığım araştırmada fransız tüy dökümüne yakalandıklarını anladım.şimdi elimdeki çiftle ne yapayım?
tekrar yumurtlamak üzereler bunu nasıl engellerim?
çiftleri ayırıp her birine yeni eşler alsam doğacak yavrular hastalıklı olur mu?
saygılar..

kardeş çiftinde mi hastalık var yoksa çiftin yavrularında mı? yavrularda olmuşsa çifti değiştirmene gerek yok. kafesi ve yuvalığı tamamen dezenfekte et veya değiştir

yavrularda var hastalık..çiftim gayet saglıklı duruyor.. bu hastalık anne babadan geçmiyor mu? kalıtsal değil mi?

Fransız tüy dökümü olduğuna emin misiniz? Bazen uzun tüyler üst üste bir kaç kez dökülüyor ama iyi bir bakımla kendini tamamlıyor, eğer eminseniz çiftleri ayırın, başka kuşlarla eşe atın..

hastalıktan eminin..bütün belirtileri gösteriyor yavrular. dökülen kanat uçları kanlı,uçamama,hızlı koşma,çıkan tuylerin tekrar dökülmesi..gibi
peki başka kuşlarla eşe atsam hastalık yokolurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

kardeş çiftinde mi hastalık var yoksa çiftin yavrularında mı? yavrularda olmuşsa çifti değiştirmene gerek yok. kafesi ve yuvalığı tamamen dezenfekte et veya değiştir

yavrularda var hastalık..çiftim gayet saglıklı duruyor.. bu hastalık anne babadan geçmiyor mu? kalıtsal değil mi?

açıkçası yok olmaz, bu hastalık kalıtsal olduğu için sonraki nesillere aktarılır ama başka kuşlarla eş yaparsanız bu hastalığın yavrularda ortaya çıkma ihtimali düşer, eğer içinize siniyorsa yumurtalı çift olarak satabilirsiniz...

açıkçası yok olmaz, bu hastalık kalıtsal olduğu için sonraki nesillere aktarılır ama başka kuşlarla eş yaparsanız bu hastalığın yavrularda ortaya çıkma ihtimali düşer, eğer içinize siniyorsa yumurtalı çift olarak satabilirsiniz...

yumurtalı çift olarak satmam etik mi?
alan kişide sağlıksız yavrular elde edecek
ve engelli yavru sayısı artacak

Benim ciftimden sadece 1 yavru da tüy dokumu hastaligi cikmisti. Genlerde olsa tüm yavrular bu hastaligi tasir. Kardes dene istersen yuvaligi dezenfekte et veya yeni bir yuvalik alip bir daha dene

Tapatalk ile iphone dan gönderildi.

Benim ciftimden sadece 1 yavru da tüy dokumu hastaligi cikmisti. Genlerde olsa tüm yavrular bu hastaligi tasir. Kardes dene istersen yuvaligi dezenfekte et veya yeni bir yuvalik alip bir daha dene

deneyeceğim.kafesi yuvalıgı ne varsa komple değiştireceğim.
bakalım ne olacak.
peki siz dezenfekteden sonra hastalıgı yok ettiniz mi?

Aynı çiftten olan
hastalıklı olan yavru kuş
strcg.jpg

daha sonraki dönemlerde çıkan yavru
vl8s3.jpg

bakalım neler olacak.. bu kadar basitse hastalığın çözümü bugüne kadar neden bulunamamış anlamadım doğrusu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --

bakalım neler olacak..
bu kadar basitse,hastalığın tedavisi bugüne kadar neden bulunamamış anlamadım doğrusu

Hastaligin cozumu yok ama onlem alinabilir kardesim. Yavrular yasiyor mu?

Kardes istersende siteden ucretsiz olarak devamli ilgi gosterecek birilerine sahiplendirebilirsin. Tercih senin

Kardes istersende siteden ucretsiz olarak devamli ilgi gosterecek birilerine sahiplendirebilirsin. Tercih senin

isterim ama ben adanadayım. takıp ettiğim kadarıyla adanadan pek katılımcı görmedim

Kardes sen ilanini ac foruma illaki birileri cikar. Bunu google dan aranmasi da var yani

içinize siniyorsa dedim dikkat ederseniz, ayrıca satarken söyleyebilirsiniz kuşların durumu ama hastalığa karşı yapılacak bir şey yok maalesef, hastalığın ortaya çıkması için erkek ve dişiden hastalık yapan genin gelmesi lazım, eşleri değiştirme fikrini uygulayın ya da eşleri ayırıp yavru almayın, çünkü yavrulara da yazık, hayat boyu eziyet çekecekler sonuçta. Kuşlar kardeş değil demi?

içinize siniyorsa dedim dikkat ederseniz, ayrıca satarken söyleyebilirsiniz kuşların durumu ama hastalığa karşı yapılacak bir şey yok maalesef, hastalığın ortaya çıkması için erkek ve dişiden hastalık yapan genin gelmesi lazım, eşleri değiştirme fikrini uygulayın ya da eşleri ayırıp yavru almayın, çünkü yavrulara da yazık, hayat boyu eziyet çekecekler sonuçta. Kuşlar kardeş değil demi?

kardeş olup olmadıklarını bilmiyorum çift olarak almıştım.
hem kafes ve yuvalıkları hemde eşleri değiştireceğim bakalım neler olacak

bence bu satma olayını gerçekleştirirsen,hergün bela okuduğumuz sahtekar petshopçulardan farkın kalmaz.ayrı bir yerde yaşatabildiğin kadar yaşat derim

Geri