Karadeniz Pet

Fransız tüy dökümü mü?

Berk Sönmez

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar
NAmPGP.jpg

a3mWgO.jpg

Ykm0Vz.jpg

8ZABXV.jpg

Ve sürekli böyle pullar dökülüyor
D2pZGz.jpg

Koparıyor böyle tüyleri veterinere goturdum bi sprey verdi kasintisi azaldi ama kesilmedi hala
m6mBRV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Güncel arkadaslar

Son düzenleme:
Kanat ve kuyruk tüy diplerinde kan lekesi, yara görüyorsan fransız tüy dökümü hastalığı olabilir.

Levent abi şöyle açıklıyayım yara yok gibi ama dökülen tüy diplerinin hepsinde kan lekesi var böyle kurumuş kan.
Ykalgl.jpg

ilk aldığımda hiç kanadı yoktu ondan sonra bu şekilde uzadı iki kanadındanda 2 tüy sonra sıra sıra kanatların ikiside kanadı kendi kendine kaşıya kaşıya döktü o uzayanları hatta bi tanesini tam çekememiş tüyün o kök kısmı yoktu koparmış sanırım.O konumada cevap atmıştın abi zaten veterinere götürdüm Apex Sprey diye bi sprey verdi 15 günde bir sık bunu diye 13 gün önce sıktım birkez kaşınması azaldı ama hala kaşıyıp yoluyor tüylerini birde ilk aldığımda kuyruk tüyleri uzundu onlarıda söktü. Ne yapsam bilemedim abi canı acımıyor sanırım çünkü oyun oynamayı falan seviyor elime alıyorum konuşuyorum falan çok hoşuna gidiyor. Fransız tüy dökümü hastalığına yakalandıysa tedavi edebilme şansım falan yokmudur abi?

Edit:Bide şeyi unuttum abi bu kanatlarının kapattığı bölümde hiç tüy yok böyle ufak ufak tüy kökleri var yeni çıkmaya başlıyormuş gibi.

Son düzenleme:
Geri