Karadeniz Pet

Fransız Tüy dökümü olabilir mi ?

• Konbuyu başlatan Haggar
  • Başlangıç tarihi
H

Haggar

Guest
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık iki ay önce yavruyken aldığım resimde görülen minik dostum geldiğinde kanatları aynen bu şekilde kısaydı. Aldığım satıcı kanatlarının bazıları kırık olduğu için iki taraftanda 3 er tane çektiğini söylemişti. Ancak geçen iki aylık süre içerisinde çıkan kanatlar 2. resimde görüldüğü gibi yaklaşık 3 cm uzunluğuna ulaşınca düşüyor bu nedenle geldiğinden beri hiçbir uçuşunda hiçbir ilerleme kaydedemedik.

Şimdi sorulacak iki soru var :

1. Kuş çok ilgi beklediğinden neredeyse hergün salıyorum ve zorda olsa çok az uçabiliyor. Uçarken kanatları zorladığı için gelişmeye çalışan o tüylerin düşme sebebi kuşun uçması olabilir mi ?

2. Yukarıdaki durumla alakası olmayıp bu bir fransız tüy dökümü hastalığı olabilir mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2

Moderatör tarafında düzenlendi:
nekton bio alıp kuşun tüyleri normale dönene kadar kullanmalısınız.

teşhisiniz nedir peki ? Fransız tüy dökümü mü yoksa ilk soruda belirttğim gibi uçarken mi düşüyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu köklerin kanaması sonucu kanayan yerin, oluşan tüy yapısını durdurmasından ötürü tüy kendini tamamlayamadan düşüyor.Tüy dipleri güçsüz ya çıkmadan dipte kuruyarak kalıyor yada biraz çıkıp düşüyor.Benim elimde de böyle 2 kuş var bende doğmadılar başkasından gelme.Bir süredir nekton bio kullanıyorum.İyileşme başladı şu an.Bunun böyle olmasında yorgun damızlıkların üremeye çalışması,havasız kötü üretimhane gibi bir çok sebep var.

Anladım çok teşekkür ederim. dediğiniz ilacı petshoplardan temin edebilir miyim ? Bir de nasıl bir ilaç uygulanması nasıl ?

Kesinlikle fransız tüy dökümü değil değil mi _?

Birde dışarıya salmamın sakıncası var mı kanatların gelişme aşamasında. Uçarken zorlanıyor.

valla yıpratmasanız daha iyi.mybestpetshop.com dan aldım ben.içinde kaşığı var kendi, ondan 1 lt ye 1 tane atıyorum.sizde suluğunuza göre ayar yaparsınız.3 aşağı 5 yukarı çıksa inse birşey olmaz.

Forumdan teşhis beklemeyin. Teşhisi sadece veteriner tüylerine tahlil yaparak koyabilir. Virüssel bakteriyel bir hastalığı olabilir ve bu bakterileri biz bakarak göremeyiz.

valla yıpratmasanız daha iyi.mybestpetshop.com dan aldım ben.içinde kaşığı var kendi, ondan 1 lt ye 1 tane atıyorum.sizde suluğunuza göre ayar yaparsınız.3 aşağı 5 yukarı çıksa inse birşey olmaz.

Tekrar merhaba. Nekton bio bugün elime ulaştı. Ancak yanında sadece almanca-ingilizce bir kullanım talimatı çıktı. Ölçek gibilerinden birşey çıkmadı. anladığım kadarıyla ölçü 250 Ml ye 1 gr şeklinde. Elimde ölçecek bir ekipman olmadığından ilk dozu şu şekilde uyguladım : çay kaşığının tersinin ucuna yaklaşık bir pirinc tanesi büyüklüğünde tozu suluğun içine attım ve çalkaladım rengi fazla değişmedi. Şu standart küçük suluklardan kullanıyorum. Az mı çok mu uyguladım bilemedim. Sizce bu yöntem doğru mu ? değilse nasıl bir ölçü önerirsiniz ?

Teşekkürler

Valla bana 1lt 1 çay kaşığı önerdiler.Bende öyle kullanıyorum.Tek suluk kullanmadım ama su bildiğin sarı oluyor.

anladım 100 ml ye de çay kaşığının 10 da 1 ini karıştırsam olacak muhtemelen zaten benim bugün kullandığım ölçü de hemen hemen aynı. Tekrar teşekkür ederim. 15 gün sonra gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağım benzer sorunu olan arkadaşlara faydası olur.

Kus french month bunla ilgili tedavi yollari forumda var gecmis olsun

Kus french month bunla ilgili tedavi yollari forumda var gecmis olsun

Tedavileri okudum. Ancak %100 bir tedavisi yok anladığım kadarıyla. Diğer konuları incelediğimde karşılaştığım tüy diplerinin kanaması gibi problemler bu vakada yok. Birde en baştaki en uzun kanat tüyleri düşüyor sadece. Yani french molt olmama ihtimalini düşünmeye başlamıştım. Emin misiniz bu hastalıktan olduğuna ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

Umarım nekton bio işe yarar. 15 gün kullanacağım ilerleme kaydedemezsem başka yollar deneyeceğim.

Geri