Karadeniz Pet

fransız tüy hastalığı

Fransız tüy hastasimi

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Umutmansavas

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum 11 aylık ve UÇAMIYOR 1 aylıkken aldım ve sorunsuz uçuyordu kanatları kuyruğu dökülmüyordu fakat tüye girdi 4-5 aylıkken sonra hep kanat ve kuyruğu dökülmeye başladı her gün avisol b vitamini verdim ama duzelmedi UÇAMIYOR 6 aydır böyle UÇAMIYOR sonra veterinere götürdüm geçen hafta dediki hormonsal bir şeyse yapacak birşey yok eğer mineral eksikliği varsa düzelir dedi ve vitamin ilacı verdi kaliteli bir şey eczanede 50 TL bir kuş parası 1 haftadır kullanıyorum ama hala UÇAMIYOR acaba Fransız tüy hastasimi ? Kendisi sağlıklı ve konuşuyor
IMG_20170624_005037.jpg

French molt değil kuş. Siz ense derisine 1 damla avimec veya vilmectin damlatın. 7 gün sonra tekrar bir damla damlatın. Ayrıca aktardan Göz taşı alıp bir fısfıs suya mercimek tanesi kadar katıp eritin ve o suyla tüm vücuduna sıkın. Gözüne gelmesin. 3-4 gün günde iki kez sonrasında haftada bir ayrıca 3. Günkü uygulamada kafesi ve tüm ekipmanlarını yine göz taşı katılmış suyla dezenfekte edin. Damla damlattıktan sonra en az 3-4 saat su uygulaması yapmayın.