Karadeniz Pet

french moult mu?

tanmalvic

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.
2 yavrum var aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kanat altı kısımlardaki tüy kökleri görünmüyor yani tüy çıkmama ihtimali var. bu french moult mu oluyor? benzer durumla karşılaşıp tedavi edenler var mı aranızda?
gün geçtikçe tüylerde artma oluyor ama yeterli seviyede değil.

not: düzenli olarak mamaları ve vitaminleri verilen bir çiftin ilk kuluçkasının yavruları.

7X494L.jpg

gVBdB0.jpg

MgrNrM.jpg

Xq5V55.jpg

Bana daha çok anne trasliyor gibi geldi

french molt olacagini sanmiyorum. .Suan bariz bir rahatsizlik söz konusu degil bence..Ama ilerleyen zamanlarda tuyleri tamamlandiginda tekrar resim paylasirsan durumu netlestirmis oluruz.

Son düzenleme:
B vitamini takviyesi öneririm.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Levent Abi'nin de dediği gibi kan ve yara oluyor genelde. Sadece ilk tüyünü bir bekleyin. Belli eder kuşlar kendilerini zaten.

french molt olacağını bende sanmıyorum.bebeklerde diken tüyünden önce pamuk tüyü dediğimz beyaz tüyler oluşur ilk bildiğiniz gibi bebekler gecıcı olarak bu tuylerden yararlandıktan sonra diken tüyleri çıkmaya başlar.bu bebeklerde pamuk tüyleri ya hiç oluşmadı yada döküldü bunu emınımki fark etmıssınızdır.suandada pamuk tuylerı olmadıgından deri çıplak görünüyor fakat bebekler tüylerini tamamlayacak gibi duruyor.uzun tüylerinde(kanat kuyruk) sorun yok sağlıklı güçlü gibi duruyor.diğer tüylerinide tamamlayacaklar diye tahmin ediyorum.uzun tüyler sonradan dökülmesin yeter.maşallah bebeklere.

Son düzenleme:
B vitamini takviyesi öneririm.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

French moltun en belirgin özelliği tüy diplerinde kan ve yara oması..

Levent Abi'nin de dediği gibi kan ve yara oluyor genelde. Sadece ilk tüyünü bir bekleyin. Belli eder kuşlar kendilerini zaten.

french molt olacağını bende sanmıyorum.bebeklerde diken tüyünden önce pamuk tüyü dediğimz beyaz tüyler oluşur ilk bildiğiniz gibi bebekler gecıcı olarak bu tuylerden yararlandıktan sonra diken tüyleri çıkmaya başlar.bu bebeklerde pamuk tüyleri ya hiç oluşmadı yada döküldü bunu emınımki fark etmıssınızdır.suandada pamuk tuylerı olmadıgından deri çıplak görünüyor fakat bebekler tüylerini tamamlayacak gibi duruyor.uzun tüylerinde(kanat kuyruk) sorun yok sağlıklı güçlü gibi duruyor.diğer tüylerinide tamamlayacaklar diye tahmin ediyorum.uzun tüyler sonradan dökülmesin yeter.maşallah bebeklere.

ilk kez böyle yavrularım olduğu için bir danışayım dedim. normalde dediğiniz gibi pamuk tüyler çıkıyor. bu yavrularda bu tüyleri gözlemlemedim. çok hareketli yavrular ama insan şüpheleniyor işte. bekleyelim görelim. teşekkürler arkadaşlar

Bence anne yoluyordur. Benim yavrularda boyleydi. Sonradan geliyor tum tuyleri
0e082f1a18f17c06e53e6b6ca7d027bc.jpg

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence anne yoluyordur. Benim yavrularda boyleydi. Sonradan geliyor tum tuyleri
0e082f1a18f17c06e53e6b6ca7d027bc.jpg

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet recai bey benim yavrularda da belirgin bir tüylenme var. dediğiniz gibi benim dişi de yoluyor herhalde