petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gaga aşınımı ve Mantar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve wanchope tarafından 7 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. wanchope

wanchope Member

Beğenileri:
    0
    kuşum bir yaşında ve onunla alâkalı yaşadığım tek sorun, onbir aydır benimle olmasına rağmen kalamar kemiğine dokunmaması. her şeyi denedim ama muvaffak olamadım. sadece mineral iyotlu blok ve ayrı yemlikte verdiğim kum'la münasebeti var. kalamar kemiği kullanmadığı için gagasını törpüleyemediğini düşünüyorum ve gagası anormal olmasa da uzun. zira ne zaman yemek yese gagasını şiddetli bir biçimde tüneğe sürtüyor. bir de normal olduğunu düşündüğüm kaşıntısı var. ama uzman gözüyle bir değerlendirmeye ihtiyaç var tabii.

birkaç gün evvel çektiğim fotoğraflar;

bunlar da bugün çektiğim fotoğraflar, gagasında çatlak-vari aşınmalar mevcut.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Gagasını törpülemek için kalamar kemiğinden çok gaga taşını kullanırlar.

3. wanchope

wanchope Member

Beğenileri:
    0

uğur bey, gagasında ve ayaklarında herhangi bir olumsuzluk gözünüze çarpıyor mu peki?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Pek bir sorun gözükmüyor.

Sayfayı Paylaş