petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gaga çok uzadı !!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Buğra tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

Kafeste mineral blok vardı 1.5 ay geçti kullanmadı . Kalamar kemiği vardı 1.5 ay geçti kullanmadı. Ve gaga aldı başını yürüdü (artık bağımsızlığını ilan edicek :d ) şaka bi yana gerçekten çok uzadı ne gaga taşı nede mineral blok kullanıyor nasıl törpüleyip kısaltacak ?

2. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

teşekkürler öncelikle :)
    gagasını yemliği dışında bir yere sürtme huyu yok işte bu mineral bloklarını da kullandım ama sürtmüyor :D

3. Efe Çalışkan
    Gizli

kendi rahatsız olduğunda yada yemesini engel olduğunda kendisi halletcektir hiç merak etme :)

4. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

bunlar mineral blok değil neyse çok uzarsa veterinere ucundan kestirirsiniz gagayı

5. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

teşekkürler bilgi için ağaç budandığında daldan tünek yapmıştım oraya sürterse törpülenirmi peki ?

6. Efe Çalışkan
    Gizli

7. Serhan KAMALIOGLU
    Gizli

Gagayı kesecek olursanız eczanede satılan bir ürün vardı sanırım yanlıs hatırlamıyorsam onu sürüyorsunuz ve ardından kesme işlemini yapıyorsunuz . yani o madde kanın akmasını engelleyen bir madde .

8. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

dostum gagayi siz kesmeyin bir doktor a veya bir kuşcuya götürün onlar hallader onunkide can yanliş bişey yapararsanız butun gaga gidebilir...

9. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

katılıyorum. gagayı tırnak gibi düşünebilirsiniz ama KESERKEN ASLA.
    gaganın yem açma, tutunma, tüy düzeltme vs. fonksiyonlarını yerine getirmesi gerekir. allah korusun gagayı biraz fazla keserseniz kuşunuz gözünüzün önünde açıktan ölebilir bile.
    bütün bunları dikkate alarak hareket edin derim.

Sayfayı Paylaş