Karadeniz Pet

Gaga çok uzadı !!!

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
Kafeste mineral blok vardı 1.5 ay geçti kullanmadı . Kalamar kemiği vardı 1.5 ay geçti kullanmadı. Ve gaga aldı başını yürüdü (artık bağımsızlığını ilan edicek :d ) şaka bi yana gerçekten çok uzadı ne gaga taşı nede mineral blok kullanıyor nasıl törpüleyip kısaltacak ?

teşekkürler öncelikle :)
gagasını yemliği dışında bir yere sürtme huyu yok işte bu mineral bloklarını da kullandım ama sürtmüyor :D

kendi rahatsız olduğunda yada yemesini engel olduğunda kendisi halletcektir hiç merak etme :)

teşekkürler bilgi için ağaç budandığında daldan tünek yapmıştım oraya sürterse törpülenirmi peki ?

Gagayı kesecek olursanız eczanede satılan bir ürün vardı sanırım yanlıs hatırlamıyorsam onu sürüyorsunuz ve ardından kesme işlemini yapıyorsunuz . yani o madde kanın akmasını engelleyen bir madde .

dostum gagayi siz kesmeyin bir doktor a veya bir kuşcuya götürün onlar hallader onunkide can yanliş bişey yapararsanız butun gaga gidebilir...

dostum gagayi siz kesmeyin bir doktor a veya bir kuşcuya götürün onlar hallader onunkide can yanliş bişey yapararsanız butun gaga gidebilir...

katılıyorum. gagayı tırnak gibi düşünebilirsiniz ama KESERKEN ASLA.
gaganın yem açma, tutunma, tüy düzeltme vs. fonksiyonlarını yerine getirmesi gerekir. allah korusun gagayı biraz fazla keserseniz kuşunuz gözünüzün önünde açıktan ölebilir bile.
bütün bunları dikkate alarak hareket edin derim.

Geri