Karadeniz Pet

Gaga Etrafı Kabuk şeklinde Yaralar

sekerse_tehlike

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bir ciftimiz var , Dişi Kuşun gaga etrafı resimde görüldüğü gibidir kabuk seklinde beyaz beyaz yara gibi ben mantardan suphelendim ama gaganın etrafinda oluyor mu bilmiyorum dogrusu , hastaligin kendisi ve tedavi icin onerilerinizi bekliyorum saygilar. .

eb0dc0d8f82cd40a5c82b19649605339.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mantar bence. Geçmiş olsun.

mantar ve iyice yayılmaya başlamış

Mantar. Vazelin ile tedavi edilebilir. Geçmiş olsun.

Oncelikle gecmis olsun, kusunuzda mantar vardir baslama asamasinda olsa vazelinle rahatlikla halledebilirdiniz ama baya ilerlemis eczaneden troysd mantar kremini alip gozune gelmeyecek sekilde sabah aksam 1 defa uyguladiginizda daha hizli sonuc alirsiniz.

Kus mantar olmus. Gagada da olur tabii ki. Vaselin yardimiyla bir hafta, 10 gun kulak cubugu yardimiyla gunluk tedavi uygularsan gececektir. Gecmis olsun.

Hocam çok kötü mantar olmuş bu ya. Keşke daha erken fark etseydiniz. [MENTION=17223]Cüneyt Kaya[/MENTION] 'ya kesinlikle katılıyorum. Trosyd lazım ama öncesinde de ölü deri dezenfekte edilse daha iyi olur gibi.

Hocam çok kötü mantar olmuş bu ya. Keşke daha erken fark etseydiniz. [MENTION=17223]Cüneyt Kaya[/MENTION] 'ya kesinlikle katılıyorum. Trosyd lazım ama öncesinde de ölü deri dezenfekte edilse daha iyi olur gibi.

Aynen o kismi atlamisim hocam oksijenli suyla kulak cubugu yardimiyla agzina ve gozune kacirmiycak sekilde bi dezenfe etmek daha dogru olacaktir.

Arkadaşlar önerileriniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim, henuz yeni farkedildi daha öncesinde bu durumun farkina varilmadi malesef bugunden itibaren tedaviye baslanilcak

Arkadaşlar önerileriniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim, henuz yeni farkedildi daha öncesinde bu durumun farkina varilmadi malesef bugunden itibaren tedaviye baslanilcak

Geçmiş olsun inşallah iyileşir. Bir de ayaklarını da kontrol edin, ayaklarından ağız kısmına bulaşmış olabilir. Diğer kuşu da iyice muayene ederseniz daha iyi olur.

Geçmiş olsun inşallah iyileşir. Bir de ayaklarını da kontrol edin, ayaklarından ağız kısmına bulaşmış olabilir. Diğer kuşu da iyice muayene ederseniz daha iyi olur.
Tamam kontrol edicem Teşekkürler :)

Geri