Karadeniz Pet

Gaga kırık mı ve kusum hasta mı?

• Konbuyu başlatan cerkez bayrak
  • Başlangıç tarihi
C

cerkez bayrak

Guest
rv21u.jpg
rv1x7.jpg

Benim balkonum açıktı iceri geldi . Kusumla 3 ay once böyle tanıştık geldiğinde gagasinda hic bi sey yoktu sonradan komsunun kafesini kullanıyordum daha sonra boyle sanki resimdeki gibi beyaz lekeler cikti kuscuya götürdüm mantar olup olmadigini sormak icin dedi hasta olsa hareketi azalır gagasi çatlar bu sabahta gagada az bi catlak gibi bişeyler gördüm foruma resim koyun yardımci oluruz dediler bu arada yasi ve cinsiyetini ogreneblir miyim.?

Eczaneden Terramycin Deri Merhemi alıp gagasına ve çevresine sürün. Bu işlemi 1 hafta tekrarlayın.

Acaba gunde 1 kere mi?
Birde cinsiyeti ve yAsini nasil ogreneblrm

Kuşların nefret ettigi şeyi yapıyorsun avcunun içinde sıkılır senden sogur soylemedi deme gaga taşı ve kalamar al ek merhem ilaci al 2 günde 1 defa sür

Yok yav normalde tutmuyorm geceleri kendi geliyo elime pek almamaya calisiyorum birde cinsiyetini öğrenebilseydik ve arada disari çıkarıy.mi

Gaga taşı ve kalamar kemiği al ayriyeten mineral blok da al birde vazelin al hergün gagasının üstüne sür bu işlemi 1 hafta boyunca tekrarla

Terramycin kullaniyorum kac gundur değişik lk olmadı acaba neden birde cinsiyet ve yas tahmininden tam olarak anlamiyorum yardimci olabilecek varmi.?

Ben ki z saniyorum kızım diyip duruyodum yasida baya ilerleme mis acabq ben bundan nasil yavru alabilirm birde gözleri siyah tamamen 1 yasinda biraz fazla degilmi 4 5 aylk yazıyor da interntte disi kus alirsam nasl almam gerekir

gagasında mantar oluşmuş vazelin al onunda burun deliğine gelmeyecek şekilde kulak temizleme çubuğu ile sür 1 hafta böyle yap düzelir.

Kendisi seçme fikri iyiymis bana ozelden bu konu hakkinda hizli bilgi verebilcek varmi yada sorcaklarimi bne listeyim burda herkes yararlanabilir vazelin konusuna gelince terramycin kullanyorm elimle sürmeye clsiyodm kulak copu iiyiymis deniycem hemen hem vazelin bigunde terramycin kullansam olurmu ki

terramycin e devam et sonuç alamazsan vazelin sürersin. kendi seçme fikrine katılıyorum fakat bu zor bir iş pet shop a yada üreticinin yanına gidip kuşların diğer kuşların kafesine atman lazım o kafesten kendi eşini 10dk dada seçebilir 2 gündede bu kuşuna göre değişir ama çoğu üretici benim gibi üretimhanesine yabancı kuş sokmaz

Tamam Teşekkürler tanidik uretici pet shop var sorarim olutsa olur olmazsada elden bi care gelmez

Geri