Karadeniz Pet

Gaga problemii !!

Doru

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,
Hayatımda ilk defa kuş beslemekteyim ve kuşumuzu besleyeli 2 gun oldu..normalde kus beslemeyı sevmem cunku ozgur olmalarından yanayım ama arkadasımız dagıtmak zorunda kaldıgı ıcın bız sahıplendık ve evımızde serbestce dolasıyor sadece arada beslenmesı ıcın ve uyuması ıcın kafese koyuyoruz..ancak kuşumuzun gagasında bır anormallık sezdım..alt gagası uzamıs ve ust gagasının ustune gelmıs durumda..resımde de umarım gorebılırsınız..ne yapmam lazım acaba? keselım desek hem kafayı cok oynatıyor hemde dılını keserım dıye korkuyorum..gaga tasımız var ama tabı yenı geldıgı ıcın alısır mı sever mı bılemıyorum..ben bıraz bahcemızın agac dallarından da koymak ıstıyorum hanı dogal oldugu ıcın belkı onu kemırır dıye..sızce bu dogumsal bır yapı bozuklugu mu mantar mı yoksa herhangı bır nedenden dolayı uzamısmı bılemedım..sankı mamasınıda az yığıyor bu nedenden dolayı..belkı yenı geldıgı ıcın bu tarz durumlar oluyor bılemıyorum ama ne yapacagımı bılemedım netten okadar arastırdım hıc boyle bır vakaylada karsılasmadım..onerılerınızı beklıyorum..bır de ust gagasının resımde gorunen kısmında sankı katmanlar var yanı nasıl dıyeyım kat kat gıbı gagası mantar olabılır mı mantarsa nasıl bır tedavı onerıyorsunuz acaba.....sımdıden tesekkurler..yardımcı olursanız cok sevınırım..

http://i.resimyukle.xyz/BIJQ.jpg
http://i.resimyukle.xyz/xzHB.jpg

mantar yok gibi yada fotolar dan anlasılmıyor gagası ıcın gaga tasları mevcut onlardan alırsanır kendı halleder zaten cok sıkıntılı gorunmuyor olaayınız..
saglıklı beslemeler

Son düzenleme:
Levent bey yani diyorsunuz kı gaga seklı degısmeyecek boyle hayatına devam edecek kuşumuz yanlıs anlamadım sanırım :( eger boyleyse yapacak birsey yok ozaman..ben yıne de bırde murekkep balıgı kemıgı alayım benım kı degısık bır sey dıkdortgen beyaz bır tas bıseylerın sıkıstırılmasıyla yapılmıs gıbı..belkı murekkep balıgı kemıgıde torpuler gagayı..pekı sızce yemede sorun yaratmaz mı hos bu aya kadar gelmıs ama..yada mamasını takıp edeyım ne kadar yedı yemedı..ılgınıze tesekkurler bu arada..

Geri