Karadeniz Pet

Gaga taşı hakkında

• Konbuyu başlatan Mubissever
  • Başlangıç tarihi
M

Mubissever

Guest
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim

Erkek Muhabbet kuşum 3-4 yaşlarında vede 3 senedir benimle.

İlk olarak tam 2 senedir kullanmadığım ama yeni bulduğum bi kalamar taşımıdır doğal gaga taşı oluyor ya hani onu buldum bunu kullanabilirmiyim bir sıkıntı olurmu?

Diğer bir sıkıntı ise muhabbet kuşumla aram hep iyidir konuşuruz dertleşiriz vs. ancak son 1-2 haftadır sınavlarım çok olduğu için kuşumla ilgilenemedim onu salamadım taki bugüne kadar bugün dışarı çıkardığımda bana resmen küsmüş durumdaydı elime sadece çağırınca geliyor tırnaklarımı öpmüyordu üstüne üstlük koltuğa gidip koltuğun kolunu kemiriyordu hiç yapmadığı şey. Bu huyundan onu nasıl vazgeçirebilirim onun güvenini nasıl geri kazanabilirim?

Saygılarımla

[MENTION=9547]Mubissever[/MENTION]

Sıkıntı olmaz gaga taşı kuşların gagasını törpülemesi ve kalsiyum mineral eksikliklerini gidermeleri için gereklidir . Kafeste bulunması gerekendir. Mürekkep balığı kemiğini tavsiye ederim gaga taşı olarak .

Güvenini kaybetmişsiniz gerekli ilgi alakayı göstererek örnegin elinizle marul yedirin ödüllendirin , yem alın elinize verin . Tekrar güvenini kazanırsınız elinize geliyorsa sorun yok düzelecektir.

Geri