Karadeniz Pet

Gaga taşı nasıl takılır?

• Konbuyu başlatan Alev Soytürk
  • Başlangıç tarihi
A

Alev Soytürk

Guest
Bu gün gaga taşı ve ballı krakerlerden aldım. Ballı krakeri kafese takacakken çok korktu. bende çıkartıp kafesin dışına astım. 5-10 dakika bekleyip tekrar denedim.. bu sefer o kadar korkmadı. ama yine uzak durdu. gaga taşını da nasıl takacağımı çözemedim. paketin içinde bir demir gibi bir şey var. Satıcı kadın demiri etrafına sarıp takmamız gerektiğini söyledi. ama demir gaga taşından biraz dışarda duruyor. Kuş kendini yaralar diye korkup çıkarttım biraz önce. Gaga taşını nasıl takabilirim?

Öncelikle merhabalar. Korkması normal bendede olmuştu. size doğru söylemişler beyaz olan kısım içeride metal kısım dışarda kalacak şekilde sıkıştırın demire. Ayrıca ballı krakeri koymayın kafese kimyasal içeriyor normal yem verin. İyi akşamlar

gaga taşınız bu şekilde mi?

Öncelikle merhabalar. Korkması normal bendede olmuştu. size doğru söylemişler beyaz olan kısım içeride metal kısım dışarda kalacak şekilde sıkıştırın demire. Ayrıca ballı krakeri koymayın kafese kimyasal içeriyor normal yem verin. İyi akşamlar

demire sıkıştırınca da düşecekmiş gibi geliyor. Bir tane örnek fotoğraf gösterebilme şansınız var mı?
Kimyasal olduğunu sanmıyorum. 2 tanesi 8 lira gibi bir şeydi. Satan kadın en doğalı bu. ama pahalı diye kimse almıyor demişti

kafesinizin telleri yataysa dikine doğru takacaksınız.

yatay olan kısmına dediğim şekilde takabilirsiniz. taktınız mı?

Petshoplarda şöyle birşey satılıyor.

oscthumb.php

aslında takmak çok basit. diş gibi kısımların birisi telin arkasına biriside telin ön kısmına geçecek..

kalamar kemiğinde tel olmaz kendiniz bi cisimle tüneğe yakın biyere sabitlersenz daha iyi olur.

Geri