petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gaga taşı yapımı ! nasıl yapılır?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ümit aclıan tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ümit aclıan

Merhaba arkadaşlar, bu konuda sizlere düşük maliyet ile kalsiyum bloğunuzu evde nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle gerekli olan malzemeler;
    - Kalsiyum Karbonat
    - Alçı
    - Soda (az 1 yemek kaşığı)
    - Toz haline getirilmiş yumurta kabuğu
    - Tel
    - Kalıp (Örnek: Danone Kapları)

Hazırlanışı;

Bir kapta Kalsiyum karbonat, alçı ve toz haline getirdiğimiz yumurta kabuğunu birebir oranında karıştırıyoruz. Ardından gazı alınmış sodamızı karışım koyu hamur kıvamına gelecek kadar ekliyoruz. Daha sonra hazırlamış olduğumuz karışımı kalıba boşaltıyoruz. Ben kalıp olarak danone kaplarını örnek verdim. En son aşama olarak da kalsiyum bloğumuzu kafesimize takmamıza yarayacak olan teli "U" şekline getirip uç kısımları dışarda kalacak şekilde büküm yerinden hafifçe kalıp içerisindeki karışımımıza yerleştiriyoruz.
    İki gün güneş alan bir pencere önü, balkon vb. bir yerde kurumaya bırakıyoruz. 2 gün sonunda karışım hala nemli ise ve kalıptan çıkarırken bozulacak gibiyse ekstra bir gün daha kurumaya bırakıyoruz ve ardından kalıptan çıkarıyoruz. Kalsiyum bloğumuz kullanıma hazır

2. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bilmeyen için faydalı bi bilgi

3. Yılmaz Ç.

Teşekkür ederim. Deneyeceğim.

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    bunu ancak üreticiler yapar benim gibi sadece çift besleyenler bununla uğraşacağına gider satın alır..neyse güzel paylaşım..

5. ümit aclıan

büyük ve vitaminli olacğı için petsohplardan küçük almayı gereksiz buluyorum hepsi toplam 2 tl tutuyo.

6. ümit aclıan

sana katılıyorum ben yaptım 2 ay oldu hala duruyo ama bitti sayılır.;)

7. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Arkadaşlar bir yerde gaga taşıyla ilgili alçıyla yapılanları kesinlikle kullanmayın onun yerine doğal kalamar kemiği kullanın diyor.Şöyle brişey yapabilir miyiz?

Madem bu kadar doğal olmasını istiyoruz mesela içine tavuk kemiğini veya balık kemiğini öğütüp eklesek nasıl olur?çok az miktarda alçı kullanırız sadece malzemeleri tutup donması için gerisini kemik tozu ve soda eklesek olmaz mı?

Buna benzer deneyimleriniz oldu mu?

8. Özcan CESUR

Beğenileri:
    0
    kalsiyum karbonatı nerden temin edebilirz araştırdım bulamadım
    nerede satılır.

9. garfield

garfield Guest

pet soptakiler çok dayanıksız çok çabuk kırılıyor bu formülü plastik bardakta denedim harika..

10. Yavuz

Yavuz New Member

Beğenileri:
    0
    kaç yumurta kabuğu? kalsiyum karbonat nerden temin edebiliriz?

#10 Yavuz, 12 Haziran 2016
    Son düzenleme: 12 Haziran 2016

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. evde gaga taşı yapımı

,
  2. gaga taşı yapımında hangi alçıdan yapılır

,
  3. gaga taşi yapımı çok basit güvenli

,
  4. mineralli gaga taşı nasil yapilir,
  5. muhabbet kuşu gaga taşı nasıl takılır