petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gaga taşı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kağan Köse tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Kağan Köse

Merhabalar. Kuşun kafesine ilk ilk gunden beri su petshoplarda satilan gaga tasindan aldim ama 3 ay oldu bi kez bile gagasini torpuledigini görmedim taşta iz de yok. Gaga taşına alismasi icin ne yapabilirim ?

2. sibel

sibel Guest

gaga taşını kafeste yukarılara asın... kullanacaktır

3. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Alışması için yapacak birşey yok, kuşunuz ihtiyaç duyduğunda kullanacaktır.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    gaga taşı mı yoksa alçımı aldınız :D

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Genelde o işi tüneğe sürterek yapıyorlar bence gaga taşı gereksiz mürekkep balığı kemiği yeterli olur tabi birde tahta tünek.

6. tttttt

tttttt Guest

Taştan ziyade mürekkep balığı kemiği kullanmanız daha yerinde olur.Taş yarardan çok zarar getirebilir,bazıları bildiğimiz alçı.

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Gaga taşını ihtiyacı oldugunda kemiriyor , yarın bir gün kuş vitamin yani kalsiyum eksikliği hissettiğinde mutlaka kemirecektir. Kafeste asılı kalsın daima .

8. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Ben 80 Kuruşa Güya Vitamınlı Aldım Turuncu Renkte Kendi Kendine Sürtmeye Başladı Ama Daha Çok Kafes Demiri Yada Pencereleri Kemirmekle Meşgul :D

9. Kağan Köse

Gaga tasiyla alciyi ayirt edebilecek kadar kafam çalışıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

Aynen saskinda kafesin tellerine falan surtuyo daha cok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:07 --

Yaa gaga tasi dedim adam verdi. Hani sahillerde bulunur yaa onlardan iste ne oluyo bilmiyorum :)

10. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Mürekkep balıgı kemigi gaga taşı almışsınız en iyisidir.

11. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Gaga taşı ile alçıyı ayırabiliosan sorun yok bilgin var demektir. Ama aldığın şeyin ne oldugunu burda sorarak ögreniyorsun. Gaga taşı diye satılan malzemeler ALÇIDAN yapılıyor anlatmak istediğimiz olay buydu. Senin aldıgın gaga taşı diye geçmez Mürekkep balıgı kemigidir onun adı. Kuşlar bu kemigi yiyebilir ama gagataşı yenmez.

12. Kağan Köse

Tamam tamam hata ettim dusuncesiz davranarak :) Özür dilerim. Ben gulucukte olunca sey anladim..

13. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Önemi yok biz yardımcı olmaya çalışıyoruz sadece

14. Kağan Köse

Teşekkür ederim

15. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yeri gelmişken bende sorayım mürekkep balığı kemiği diye alçı olabilirmi çünkü benziyorlar birbirlerine ve nasıl ayırt edilebilir birbirinden

16. Kağan Köse

Kendi adima soyleyecek olursam benim zat3n bu konuda pek bi bilgim yok .s yeni bi konu acarsan bu konuda sana daha ayrintili bilgi verirler. Yada belki burdan da veren olabilir .

Sayfayı Paylaş