Karadeniz Pet

gaga taşı

• Konbuyu başlatan Kağan Köse
  • Başlangıç tarihi
K

Kağan Köse

Guest
Merhabalar. Kuşun kafesine ilk ilk gunden beri su petshoplarda satilan gaga tasindan aldim ama 3 ay oldu bi kez bile gagasini torpuledigini görmedim taşta iz de yok. Gaga taşına alismasi icin ne yapabilirim ?

gaga taşını kafeste yukarılara asın... kullanacaktır

Alışması için yapacak birşey yok, kuşunuz ihtiyaç duyduğunda kullanacaktır.

Genelde o işi tüneğe sürterek yapıyorlar bence gaga taşı gereksiz mürekkep balığı kemiği yeterli olur tabi birde tahta tünek.

Taştan ziyade mürekkep balığı kemiği kullanmanız daha yerinde olur.Taş yarardan çok zarar getirebilir,bazıları bildiğimiz alçı.

Gaga taşını ihtiyacı oldugunda kemiriyor , yarın bir gün kuş vitamin yani kalsiyum eksikliği hissettiğinde mutlaka kemirecektir. Kafeste asılı kalsın daima .

Ben 80 Kuruşa Güya Vitamınlı Aldım Turuncu Renkte Kendi Kendine Sürtmeye Başladı Ama Daha Çok Kafes Demiri Yada Pencereleri Kemirmekle Meşgul :D

gaga taşı mı yoksa alçımı aldınız :D

Gaga tasiyla alciyi ayirt edebilecek kadar kafam çalışıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

Ben 80 Kuruşa Güya Vitamınlı Aldım Turuncu Renkte Kendi Kendine Sürtmeye Başladı Ama Daha Çok Kafes Demiri Yada Pencereleri Kemirmekle Meşgul :D

Aynen saskinda kafesin tellerine falan surtuyo daha cok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:07 --

Yaa gaga tasi dedim adam verdi. Hani sahillerde bulunur yaa onlardan iste ne oluyo bilmiyorum :)

Mürekkep balıgı kemigi gaga taşı almışsınız en iyisidir.

Gaga tasiyla alciyi ayirt edebilecek kadar kafam çalışıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

Aynen saskinda kafesin tellerine falan surtuyo daha cok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:07 --

Yaa gaga tasi dedim adam verdi. Hani sahillerde bulunur yaa onlardan iste ne oluyo bilmiyorum :)

Gaga taşı ile alçıyı ayırabiliosan sorun yok bilgin var demektir. Ama aldığın şeyin ne oldugunu burda sorarak ögreniyorsun. Gaga taşı diye satılan malzemeler ALÇIDAN yapılıyor anlatmak istediğimiz olay buydu. Senin aldıgın gaga taşı diye geçmez Mürekkep balıgı kemigidir onun adı. Kuşlar bu kemigi yiyebilir ama gagataşı yenmez.

Gaga taşı ile alçıyı ayırabiliosan sorun yok bilgin var demektir. Ama aldığın şeyin ne oldugunu burda sorarak ögreniyorsun. Gaga taşı diye satılan malzemeler ALÇIDAN yapılıyor anlatmak istediğimiz olay buydu. Senin aldıgın gaga taşı diye geçmez Mürekkep balıgı kemigidir onun adı. Kuşlar bu kemigi yiyebilir ama gagataşı yenmez.

Tamam tamam hata ettim dusuncesiz davranarak :) Özür dilerim. Ben gulucukte olunca sey anladim..

yeri gelmişken bende sorayım mürekkep balığı kemiği diye alçı olabilirmi çünkü benziyorlar birbirlerine ve nasıl ayırt edilebilir birbirinden

yeri gelmişken bende sorayım mürekkep balığı kemiği diye alçı olabilirmi çünkü benziyorlar birbirlerine ve nasıl ayırt edilebilir birbirinden

Kendi adima soyleyecek olursam benim zat3n bu konuda pek bi bilgim yok .s yeni bi konu acarsan bu konuda sana daha ayrintili bilgi verirler. Yada belki burdan da veren olabilir .

Geri