Karadeniz Pet

Gaga Taşını kullanmıyor vs.

Furkan Can Şahin

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar yeni aldığım muhabbet kuşumla yaklaşık 1 hafta geçirdik kafes içinden kendisini sevdiriyor arada sırada elime çıkıyor, bu arada birşey farkettim kafesteki gaga taşını kullanmıyor sizce ihtiyacı olmadığındanmı kullanmıyor yoksa ne olduğunu bilmediği için mi? ayrıca kuşuma meyve sebze vermek istiyorum geçen elimle vermeye çalıştım yemedi hangi meyve sebzeleri hangi yollarla kuşuma vermeliyim ayrıca ele alıştırma hakkındaki fikirlerinizide almak isterim bir sonraki hususta kuşum saat 17.00 dan sonra dinlenme pozisyonuna geçiyor gündüzki gibi hareketli değil bu normalmidir ? şimdiden teşekkür ederim :)

Merhaba iyi akşamlar Zamanla alılacaktır Kuşlar ihtiyaç duydugu zaman gaga taşı ile ilgilenir. sebze olarak çok az havuç veya haşlanmış mısır taneleri verebilirsiniz haftada bir.

Ele alıştırmak için sürekli elinizle yem verin boş vakitlerinizde tv izlerken pcdeyken sürekli başınızda omzunuzda veya elinizde dursun alışana kadar çok fazla ilgilenmelisiniz.

Kafes dışında 1-2 saat yemsiz bırakın. Sonra ona elinizde yem verin başlarda elinizi ona siz götürün üzerine çıksın yesin. İlerleyen zamanlarda kendi gelecek elinize yem yemeye. Daha sonra bir bakmışsınız ki bendeki kuş gibi kafanızdan elinizden inmiyor sürekli sizinle oyun oynuyor. Bide ben düzenli olarak hergün ilgilenip konusuyorum. Oda buna bayıldığı için sürekli ilgi istiyor :)

Bugün kafesinden ilk defa çıkarttım biraz uçtu sonra avizenin üstüne çıktı inmek bilmedi çağırıyorum gelmedi resmen çıldırdım :) sonra avizenin üstünden almak istedim avucuma aldım feci şekilde ısırmaya başladı ben ısırsın dedim sonra canımı gercekten acıtmaya başladı bende bıraktım sonra bir yere kondu bende kafesin ağzını oraya yanaştırdım kuş içine atladı. Size kuşun azıcikta olsa guvenini kaybetmismiyimdir?

Erkek ve alirken satici 2 aylik dedi gercektende feci sekikde isirdi isirmamasimi lazim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

Yardim edecek olan ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

güncell+++

Geri