Karadeniz Pet

Gaga tüyü dökülmesi ve cinsiyet

Gaga tuyu dokulmesi ve cinsiyet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Yorum

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Burhan35

Yeni Üye
20170604_154856.jpg
Merhaba
Yeni bir kuş edindik. 4 yasindaki Kizim icinde iyi bir arkadas oldu ve sorunluluk almis oldu.
Bizi endiselendiren kisma geleyim hemen, resimde de gordugunuz gibi gaga tuyleri dokuldu ve hareketleri cok yavasladi. Birde burun delikleri tikali gibi geliyor bana. Piskolojik olabilirmi yoksa endiselenmem gereken baska bir durummu var acaba. Aynasini cikardim bir kac kez ondan olabilir mi diye dusunuyorum. Yada hastalik falanmi acaba.
Bir de disi diye aldik ama tam emin olamadik. Cinsiyeti ile ilgilide yorum alabilirsem cok sevinirim. Tesekkurler simdiden ilginiz ve yardimlariniz icin. Iyi forumlar herkese.
20170604_154856.jpg

Öncelikle kuşunuzun cinsiyeti dişidir. Bu tüy dökülmesi kuşunuzun tüy dökümü zamanına girdiği yüksek ihtimaldir ve bu dönem sizin kuşunuzun gagasından başlamıştır. Deep Betisol kullanmanızı öneririm. Tüy dökümü döneminin çabuk atlatılmasına yardımcı olur. Ayrıca kuşunuzun hem stresi azaltır hem de daha sağlıklı olmasını saglar. En kısa zamanda almanız çok iyi olacaktır. Endişelenecek pek bişey göremiyorum içinizi ferah tutun

Son düzenleme:
Tekrar merhaba,
Kusumuzun son hali bu. Endiselenmeye basladik:(
Kötüyemi gidiyor anlamadik. Kimildamiyor ,surekli kafesinin dibinde yerde zaman geciriyor. Uyku halinde.Sadece tuy dokumu degil sanirim. Ne yapabilirim. Bilgisi olan yada basina gelen varsa yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler
20170609_004700.jpg
20170609_004700.jpg

Tekrar merhaba,
Kusumuzun son hali bu. Endiselenmeye basladik:(
Kötüyemi gidiyor anlamadik. Kimildamiyor ,surekli kafesinin dibinde yerde zaman geciriyor. Uyku halinde.Sadece tuy dokumu degil sanirim. Ne yapabilirim. Bilgisi olan yada basina gelen varsa yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler
Ekli dosyayı görüntüle 12261 Ekli dosyayı görüntüle 12261
Mantar olma ihtimali aşıro yüksek ve daha ileri gitmemesi için temizlenmesi gerekiyor ve acilen tedaviye başlanmalıdır. Bence bir veterinere götürme imkanınız varsa götürmelisiniz o veteriner eşliğinde bu tedavinin yapılması daha uygun olur. Mantar ilacı verecektir çünki. O gaganın oksijenli su ve kulak pamuğu yardımıyla temizlenmesi gerekir ve ardındanda eczaneden (troysd )mantar kremini alıp sürmelisiniz. Ama tam teşhis için veterinere götürmeniz daha uygun olacaktır inşallah en kısa zamanda atlatır. Kuşunuz bu kadar kötüye gitmeden daha önce neden yazmadınız baktınız daha kötuye gidiyor tekrardan yazmalıydınız buraya

Son düzenleme:
Terramycin kullanmanızı öneriyorum umarım çabucak iyieşir çok kötü görünüyor :( benimde verebileceğim en mantıklı cebap bu olurdu zaten tüy dökülme sorunu benimde kuşumda var ama benimkinde uzun zamandır öle bir sorun olmadı düzenli olarak terramycin sürüyorum ayaklarına ve tüy dökülmesi olan yere ve... kuşum bir hayli tüy dökmekde neyse konu dışına çıkmayayım umarım hemen iyileşir :(
Mantar olma ihtimali aşıro yüksek ve daha ileri gitmemesi için temizlenmesi gerekiyor ve acilen tedaviye başlanmalıdır. Bence bir veterinere götürme imkanınız varsa götürmelisiniz o veteriner eşliğinde bu tedavinin yapılması daha uygun olur. Mantar ilacı verecektir çünki. O gaganın oksijenli su ve kulak pamuğu yardımıyla temizlenmesi gerekir ve ardındanda eczaneden (troysd )mantar kremini alıp sürmelisiniz. Ama tam teşhis için veterinere götürmeniz daha uygun olacaktır inşallah en kısa zamanda atlatır. Kuşunuz bu kadar kötüye gitmeden daha önce neden yazmadınız baktınız daha kötuye gidiyor tekrardan yazmalıydınız buraya

Geri