petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gaga uzunluğu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mhmtpkr tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. mhmtpkr

mhmtpkr New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba,

Kuşumun gagası sizce uzun mu, kesilmesi gerekiyor mu? Kendisi gelip dudağımızdan öpüyor hep, ama son zamanlarda acıtmaya başladı gagası yüzünden. Bir de kalamar kemiği ve gaga taşına hiç ilgisi yok, çok nadir ilgileniyor ve bu yüzden gagasını törpülemiyor gibi geliyor bana. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

2. Oğuzhan YAZMAN
    Gizli

kalamar kemiği, gaga taşında hallederdide seninki ilgilenmiyormuş :D şey var tüneklere takılan zımpara kagıdı gibi bi kagıt var hem tırnakları hemde gagayı törpüler (çoğu kez görmüşündür gagasını tüneğe falan sürter o amaclı üretilmiş) ben tırnaklarını kısaltması amaclı 3-4gün taktım kısalınca cıkardım

3. dilaragurcan
    Gizli

maşallah çok güzel kuşunuz. bizimkinin gagası da böyle uzadı kesilmesi gerekiyor mu acaba ?

4. mhmtpkr

mhmtpkr New Member

Beğenileri:
    0
    kumlu tünek kullanıyorum kafesinde, arada bir gagasını sürtüyor ama pek işe yaramıyor sanırım. Asıl sorunum eğer kesmek gerekiyorsa, nasıl ve kime kestireceğim. Kıyamam ya :S

5. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

çok şeker ya müdür bey gibi poz vermiş :D

6. Oğuzhan YAZMAN
    Gizli

bence kesme elle törpü falan yapmayın taş gagaladıkca törpülenir hemen işe yaramazki taş gagaladıkca taş eridikce gagada normale döner :D

Sayfayı Paylaş