Karadeniz Pet

Gaga uzunluğu

mhmtpkr

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Kuşumun gagası sizce uzun mu, kesilmesi gerekiyor mu? Kendisi gelip dudağımızdan öpüyor hep, ama son zamanlarda acıtmaya başladı gagası yüzünden. Bir de kalamar kemiği ve gaga taşına hiç ilgisi yok, çok nadir ilgileniyor ve bu yüzden gagasını törpülemiyor gibi geliyor bana. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
wp_20131024_013(1).jpg

kalamar kemiği, gaga taşında hallederdide seninki ilgilenmiyormuş :D şey var tüneklere takılan zımpara kagıdı gibi bi kagıt var hem tırnakları hemde gagayı törpüler (çoğu kez görmüşündür gagasını tüneğe falan sürter o amaclı üretilmiş) ben tırnaklarını kısaltması amaclı 3-4gün taktım kısalınca cıkardım

maşallah çok güzel kuşunuz. bizimkinin gagası da böyle uzadı kesilmesi gerekiyor mu acaba ?

kumlu tünek kullanıyorum kafesinde, arada bir gagasını sürtüyor ama pek işe yaramıyor sanırım. Asıl sorunum eğer kesmek gerekiyorsa, nasıl ve kime kestireceğim. Kıyamam ya :S

bence kesme elle törpü falan yapmayın taş gagaladıkca törpülenir hemen işe yaramazki taş gagaladıkca taş eridikce gagada normale döner :D

Geri