Karadeniz Pet

gaga ve cere bölgesinde mantar.

wanchope

Meraklı Üye
merhaba, iyi akşamlar.

petshop'tan, iddia edildiği üzere iki yaşında bir erkek aldım. kuşu alırken ceresinde mantar başlangıcı olduğunu farkettim. bir de eve getirip kafese koyduğumda nefes alışverişinde bir takım sorunlar olduğunu gördüm; umarım bu yolculuk esnasında yaşadığı stres ya da susuzluktan kaynaklıdır. mantar ve solunumla alâkalı engin bilgilerinize ihtiyacım var, fotoğrafları ve videoyu ekliyorum:

https://vimeo.com/163937107
(görebileceğiniz üzere solunum esnasında ses çıkartıyor)

20160423/3894d66a7b2c885bc702198da3e3f7d9.jpg[/IMG]

20160423/386a355d06c8e1289d79622fa640e581.jpg[/IMG]

b75c29f8fabba5273b561c1603b1e9e3.jpg

06adce316d887484c31d5a33b6fa7ba7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Ustam mantara ve isterseniz gaga ve ayaklara da eczaneden Terramycin(Teramisin) alıp sürebilirsiniz. 3-5 Lira civarında. 1 hafta 10 gün boyunca sabah akşam aynı saatlerde uygulayın.

Solunum yolları için ustalardan daha engin fikirler alabilirsiniz.

Ustam mantara ve isterseniz gaga ve ayaklara da eczaneden Terramycin(Teramisin) alıp sürebilirsiniz. 3-5 Lira civarında. 1 hafta 10 gün boyunca sabah akşam aynı saatlerde uygulayın.

Solunum yolları için ustalardan daha engin fikirler alabilirsiniz.

teşekkür ederim. videoyu izleyebildiniz mi cihat bey?

teşekkür ederim. videoyu izleyebildiniz mi cihat bey?

Videoyu izledim. Çıkardığı sesi duyamadım fakat hızlı nefes alış-verişi, gaga açıp kapaması ve kuyruğunun hareket edişinden solunum yollarında da problem olduğu doğru.
SuperVit Vitaminini kullan derim. Solunum yolları içinse üstadlarımıza bırakıyorum.

Forumda "Bakım Beslenme ve Yetiştirilme" bölümünde bulabilirsin solunum yolları için bazı konuları. Yardımı dokunacaktır.

Videoyu izledim. Çıkardığı sesi duyamadım fakat hızlı nefes alış-verişi, gaga açıp kapaması ve kuyruğunun hareket edişinden solunum yollarında da problem olduğu doğru.

SuperVit Vitaminini kullan derim. Solunum yolları içinse üstadlarımıza bırakıyorum.

Forumda "Bakım Beslenme ve Yetiştirilme" bölümünde bulabilirsin solunum yolları için bazı konuları. Yardımı dokunacaktır.

an itibariyle nefes alış-verişi olağan seyrinde, terramycin bulamadığım için mantar tedavisine en azından pazartesi'ne kadar vazelin ile devam etsem sorun olur mu?

Son düzenleme:
an itibariyle nefes alış-verişi olağan seyrinde, terramycin bulamadığım için mantar tedavisine en azından pazartesi'ne kadar vazelin ile devam etsem sorun olur mu?

Bir sorun olmaz, vazelin de uygundur. Lâkin Terramycin ve Bepantol(dü galiba adını tam hatırlamıyorum) gibi deri merhemleri daha sağlıklı oluyor. Bu benim görüşüm ve deneyimlerim sonucunda dediğim bir durum tabi.

Geri