petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gaga ve cere bölgesinde mantar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve wanchope tarafından 23 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. wanchope

wanchope Member

Beğenileri:
    0
    merhaba, iyi akşamlar.

petshop'tan, iddia edildiği üzere iki yaşında bir erkek aldım. kuşu alırken ceresinde mantar başlangıcı olduğunu farkettim. bir de eve getirip kafese koyduğumda nefes alışverişinde bir takım sorunlar olduğunu gördüm; umarım bu yolculuk esnasında yaşadığı stres ya da susuzluktan kaynaklıdır. mantar ve solunumla alâkalı engin bilgilerinize ihtiyacım var, fotoğrafları ve videoyu ekliyorum:

https://vimeo.com/163937107
    (görebileceğiniz üzere solunum esnasında ses çıkartıyor)

20160423/3894d66a7b2c885bc702198da3e3f7d9.jpg[/IMG]

20160423/386a355d06c8e1289d79622fa640e581.jpg[/IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

#1 wanchope, 23 Nisan 2016
    Son düzenleme: 23 Nisan 2016
  2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Ustam mantara ve isterseniz gaga ve ayaklara da eczaneden Terramycin(Teramisin) alıp sürebilirsiniz. 3-5 Lira civarında. 1 hafta 10 gün boyunca sabah akşam aynı saatlerde uygulayın.

Solunum yolları için ustalardan daha engin fikirler alabilirsiniz.

3. wanchope

wanchope Member

Beğenileri:
    0

teşekkür ederim. videoyu izleyebildiniz mi cihat bey?

4. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Videoyu izledim. Çıkardığı sesi duyamadım fakat hızlı nefes alış-verişi, gaga açıp kapaması ve kuyruğunun hareket edişinden solunum yollarında da problem olduğu doğru.
    SuperVit Vitaminini kullan derim. Solunum yolları içinse üstadlarımıza bırakıyorum.

Forumda "Bakım Beslenme ve Yetiştirilme" bölümünde bulabilirsin solunum yolları için bazı konuları. Yardımı dokunacaktır.

5. wanchope

wanchope Member

Beğenileri:
    0

an itibariyle nefes alış-verişi olağan seyrinde, terramycin bulamadığım için mantar tedavisine en azından pazartesi'ne kadar vazelin ile devam etsem sorun olur mu?

#5 wanchope, 23 Nisan 2016
    Son düzenleme: 23 Nisan 2016
  6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Bir sorun olmaz, vazelin de uygundur. Lâkin Terramycin ve Bepantol(dü galiba adını tam hatırlamıyorum) gibi deri merhemleri daha sağlıklı oluyor. Bu benim görüşüm ve deneyimlerim sonucunda dediğim bir durum tabi.

Sayfayı Paylaş