petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gaga?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Eddooss tarafından 29 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Arkadaşlar kuşumun gagası normal mi? Bir de neden genelde boyle tek bacak duruyor? [​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Kuşunuzun gagası normal ancak ayağı pek normal gelmedi bana. Benim daha önceki kuşlarımdan birisinin ayağı da bu şekilde olmuştu. Sonraları daha da ilerledi ne yazıkki yaralar falan açılmıştı ve kaybettim. Gün be gün elimde eridi kuşum ve ben imkanlarımdan dolayı fazla bir şey yapamamıştım. Eski konularımda bulabilirsin okumak istersen ancak senin kuşunun durumu biraz daha farklı görünüyor. Sanki ayağını bir yere falan çarpmış hafif incinmiş gibi.Şimdiki yeşil kuşum yavruyken tam olarak uçamadığından yere hızlıca düşmüştü ve ayağını aynı bu şekilde kaldırıyordu tekini. Ben de araştırdım. Pek dışarıya çıkarmadım 1-2 hafta kafeste durdu. Sonra bir sıkıntı olmadı şuan sapasağlam maşallah.

3. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Ya sırayla bır o ayagını kaldırıyor bır dıgerını tırmanmasında gezmesınde bır sorun yok daha once topal bır kus gormustum onun gibi de degık bısey yok gibi de var gibi de anlamadım bakalım daha cok kucuk 3 aylık belkı de yoruluyor dıye düşünüyorum

4. Rassien

Beğenileri:
    30
    Haklısınız. Yavru olduğundan yoruluyor olabilir. Havalar da malum çok sıcak biz bile hemen yoruluyoruz. Takip edin kuşunuzu bir süre. Anormal bir durum görürseniz yazarsınız. Geçmiş olsun

5. Özer ÇAĞLAR

Özer ÇAĞLAR Active Member

Beğenileri:
    87
    Maşallah gagası gayet sağlıklı siz yinede gaga taşını eksik etmeyin kafesinden ayağı konusunda sürekli böle ise eğer ustalardan cevap beklemek gerek yeni olduysa incilmiş olabilir ve hiçmi basamıyor yoksa ara aramı basmıyor bunuda bilmek gerek

6. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Basıyor gezıyor kasınıyor hıc bı sorun yok sadece bu sekılde tünüyor hep uyurken de hep başı assagı sarkıtıyor bır gun dan dıye tünekten dusecek doye korkuyorum hınzırın:)

7. Rassien

Beğenileri:
    30
    Bence 1 hafta kadar çıkarmayın derim daha net sonuçlar elde ederiz. Varsa sorun incinme gibi bu sürede geçer diye tahmin ediyorum.

8. Özer ÇAĞLAR

Beğenileri:
    87
    Veli beyin dediği gibi bi süre kafeste kalsın gözlemleyin inşallah geçer

9. Eddooss

Eddooss Member

Beğenileri:
    10
    Uygukayacagım tesekkurler

10. Özer ÇAĞLAR

Beğenileri:
    87
    Son olarak akşam uyumadan önce o ayağın bulunduğu bölgeye zeytin yağı ile çok hafif masaj yapabilirsiniz 2 dakika kadar 2-3 gün deneyin

Sayfayı Paylaş