Karadeniz Pet

Gagada delik var

• Konbuyu başlatan Selahattin GÖKTAŞ
  • Başlangıç tarihi
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
bu nedir yaa? mantar falan mı kavga ederken mi olmuş anlamadım bilen anlayan varsa lütfen yardımcı olun.

vyxf3.jpg

vyxgr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mantar bu şekilde olmaz gaganın tamamına yayılır büyük ihtimalle uyuz var ayaklarındakontrol edin ufak çapta delikler varmı

Pekala yaraya vazelin sürüyorum şimdi ne yapmalıyım? dış parazit ilacı işe yarar mı? o kadar çok kaşınmıyorda ama anlamadım nerden çıktı bu?....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

yaa bi uyuzdur attılar ortaya gittiler tedavi için yardımcı olacak yok mu?

Herkes tahmin de bulunuyor kimse burada tedavi edici yetkiye bilgiye sahip değil rumeysa ilaç bile önerseler veterinerden alman gerekecektir sonuçta veterinere gitmen gerek.
En fazla vazelin sür derler.

bu vazelin sürmeyle geçebilcek birşey değil bence şimdiye kadar veterinere gitmemekle hataetmişsiniz . yayılabilecek birşey olmasına karşın diğer kuşlardan ayırın

Herkes tahmin de bulunuyor kimse burada tedavi edici yetkiye bilgiye sahip değil rumeysa ilaç bile önerseler veterinerden alman gerekecektir sonuçta veterinere gitmen gerek.
En fazla vazelin sür derler.

abi ne diyon ya veterinerler taş yesin :) ...havada soğuk zaten. siz tecrübeli insanların tavsiyeleri daha önemli benim için. burda deli olacam kaşıntı tuttu siz uyuz dediğinizden beri zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

bu vazelin sürmeyle geçebilcek birşey değil bence şimdiye kadar veterinere gitmemekle hataetmişsiniz . yayılabilecek birşey olmasına karşın diğer kuşlardan ayırın

ben bugün farkettim tüyler kapatıyordu üstünü. koruma amaçlıda kullandığım parazit ilacından sıktım. diğerinden ayrı kafeste duruyor zaten hep.

Kullandığın yemlerini tümden değiştir,suluk tünekler yemlik kafes dahil herşeyi sabunlu sıcak su ile yıka.Hasta kuşda ayrı dursun.Vazeline parazit spreyine devam et.Bu arada vitaform da ver suyuna.Kuşun ayaklarınıda sabunlu suya sok çıkart.

tamam dediğini yapayım yarında fotorafıyla veterinere sorarım artık anlarsa...bu soğukta çıkaramam kuşu.

bence ayakkabı kutusuna koy güzelce polarla sar ve götür . yanlış tedawiye yol açabilir resim

champion kullanıyorum abi.... ya ama bi veteriner var yakın ona güvenmiyorum gitmem yani kuş ölse yine gitmem.. çarşıda var orada uzak olduğundan kesin üşür... neyse yarın olsunda bi yolunu bulmaya çalışırım artık çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

ya bide arada kafasıyla kuyruğunu havaya kaldırıp bekliyo arada u gibi bişey oluyo yani

Yem markasını değiştirmeyi dene çarşıya gidersen,vitaformun yoksa al ayrıca çarşıya kuşuda götürme oralar soğuk olur resmini gösterirsin birşeyler verirse verir.

yabanci bir kac sitede okudum az once 2 kisi ayni sorunu yasamis ama sorun bir hafta icinde kendiliginde iyilesmis.tabi kadere birakilacak durum degil

önem verip araştırdığın için teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

böyle bir durum başınıza gelirse diye yazayım dedim buna iç mantar deniyormuş tedavi edilmezse gaga düşebilir ayaklara kadar yayılabilirmiş mantar ve avipom kullanılarak tedavi ediliyor şu anda kızımda gözle görülür bir düzelme var. vazelinde kullanılabilirmiş. saygılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:46 --

ahada gözüm değdi mantarın olduğu bölgeyi kanatmış tekrar avipom sürdüm başka yapmam gereken var mı ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:52 --

xG2aVe.jpg

bişey daha gözlemledim ki fotoda tam belli olmuyor ama o noktalı yerlerin tüylerinin yapısında sorun var sebebi hikmeti ne ola?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

sitenin çivisi çıkmış be bi taneside çıkıp yardım edeyim demiyor onu geçtim bilmiyorsanız bile bi geçmiş olsun diyin...

Hocam sonuç ne oldu düzeldi mi

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri