Karadeniz Pet

Gagadaki Mantarmıdır ?

cybernetic

Yeni Üye
Gagadaki Mantarmıdır ? (LÜTFEN FİKİR VERİNİZ)

Merhaba Arkadaşlar ,

Aşağıdaki eklediğim resimlerde gördüğünüz üzere gaga ile cere arasında ve gaganın aşağı kısımlarına doğru bir pütürleşme kuruma var ben mantar olduğundan şüpheleniyorum ve şu şekilde bir tedavi uygulamayı düşünüyorum ; oksijenli su yada serum fizyolojik kullanarak kulak temizleme çubukları ile önce gaga ve cere kısmını hassas olarak temizlemek ve daha sonra yine kulak temizleme çubukları ile temizlenen bölgelere Dermo-Trosyd (Mantar Kremi) sürmek bunu sabah akşam 5 gün uygulamayı düşünüyorum sizcede uygun olurmu ? Ayrıca kuşumuz daha yeni alındı bugün 3.günü tedaviye aramızdaki güven duygusunu sağladıktan sonramı başlamalıyım yoksa iş işten geçmeden müdahale edilmesi gereklimidir ? ayrıca cinsiyet olarak erkek bir kuşmudur ceresi mor renk'e çalıyo ..

rQgvda.jpg

5d8zR5.jpg

GYvXpb.jpg

Buda Ayaklarının Durumu -

WnVygP.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 09:32 --

Fikir verebilecek kimse varmıdır yanlış birşey yapmak istemiyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:43 --

Son düzenleme:
Merhaba, söylediğiniz ilacı burada da mantar için önerdiklerini hatırlıyorum. Tecrübeli birileri bir şeyler söyler diye umuyorum. Geçmiş olsun.

Hastalık çok ilerlemiş vakit kaybetmeden eczaneye gidin Terramiycin veya vicks alıp sürün hastalıklı bölgeye.

Hastalık çok ilerlemiş vakit kaybetmeden eczaneye gidin Terramiycin veya vicks alıp sürün hastalıklı bölgeye.

Yorumunuz İçin teşekkür ederim. Uzun süredir forumu ziyaret edemedim kuşumuza yukarıda belirttiğim gibi ilk gün sadece bir kere oksijenli suyu hafif sulandırarak gaga ve ayak kısımların güzelce temizledim gaga ve ayaklarına Dermo-Trosyd (mantar kremi) ni sürdüm 5 gün boyunca kremi uygulamaya devam ettim hergün yemlik ve suluklarını temizleyip yeni yem ve su ile bakımını gerçekleştirdim. Şuandaki durumu gagasındaki hastalık emareleri tamamen yok oldu resmen yenilendi gagası.

YBW1YD.jpg

b5JAAV.jpg

Son düzenleme:
Yorumunuz İçin teşekkür ederim. Uzun süredir forumu ziyaret edemedim kuşumuza yukarıda belirttiğim gibi ilk gün sadece bir kere oksijenli suyu hafif sulandırarak gaga ve ayak kısımların güzelce temizledim gaga ve ayaklarına Dermo-Trosyd (mantar kremi) ni sürdüm 5 gün boyunca kremi uygulamaya devam ettim hergün yemlik ve suluklarını temizleyip yeni yem ve su ile bakımını gerçekleştirdim. Şuandaki durumu gagasındaki hastalık emareleri tamamen yok oldu resmen yenilendi gagası fotoğraflarını uygun bir zamanda bu mesaj altında yayınlayacağım. :)

geçmiş olsun hastalık tedavilerinde yanıltıcı bilgiler almamak için uzman tavsiyeler almanızı öneririm ama zaten siz olayı kendiniz çözmüşsünüz
tekrar karşılaşamazsınız inşalllah

geçmiş olsun hastalık tedavilerinde yanıltıcı bilgiler almamak için uzman tavsiyeler almanızı öneririm ama zaten siz olayı kendiniz çözmüşsünüz
tekrar karşılaşamazsınız inşalllah

Haklısınız internetten ve forum sitelerinden edindiğim bilgiler doğrultusunda uyguladım bu işlemleri ama uzman bir veteriner hekim tavsiyesi daha doğru olacaktır elbet. Tecrübe ettik çok şükür sıkıntızca rahatsızlığı ortadan kalktı kuşumuzun :)

Son düzenleme:
Haklısınız internetten ve forum sitelerinden edindiğim bilgiler doğrultusunda uyguladım bu işlemleri ama uzman bir veteriner hekim tavsiyesi daha doğru olacaktır elbet. Tecrübe ettik çok şükür sıkıntızca rahatsızlığı ortadan kalktı kuşumuzun :)
Geçmiş olsun. Doğru yöntemle, hızlı bir şekilde atlatmışsınız. Yine de dikkatle gözlemleyin.

geçmiş olsun sevindim geçtigine