petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gagadaki sorun?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner ERGÜL tarafından 29 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    İyi geceler

Arkadaslar erkek muhabbet kuşumun burun kısmında beyaz leke gibi şeyler gördüm normal mi yok sıkıntımı var acaba ?

#1 Caner ERGÜL, 29 Ocak 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ocak 2016
  2. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Mantar var kuşunda

öncelikle ölü deri dediğimiz bölgeyi oksijenli su ve kulak çubuğu yardımızla temizlememiz gerekiyor temizlerken de göreceksiniz zaten ölü derinin altında canlı deri çıkacak iyice temizledikten sonra eczanelerde satılan (troysd )mantar kremini kullanmanızı tavsiye ederim. Kremi sürerkende kuşunuzun gaga altında,gaga yanlarına ve özelliklerde ayakların dirsek kısımlarına kadar sürünüz ..

Bu şekilde 4 gün sadece sabah akşam krem sürmeniz yeterli olcaktır 4 gün sonda göreceksinizki kuşunuzun eski sağlığına ve görüntüsüne kavuşmuş olacaktüylerin olmadı yerde yaklaşık 15 ila 20 gün içerisinde tüyler çıkmaya başlayacak. Tedavisinde geç kalınmış kuşlarınız da olsa bu şekilde uygalamanız gerekir onlarda eski sağlığına kavuşur fakat bazı geç kalınmış kuşlarınızda bellibir süre gaga ve tırnaklarını düzenli bir şekilde kesmek zorunda kalabilirsiniz ….

NOT : alıntıdır.

#2 Anıl ATIŞ, 29 Ocak 2016
    Son düzenleme: 29 Ocak 2016
  3. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Saolun üstad yarın uygulamaya başlayayım eşe atıcaktım 20 gündür ayrıydı dişiden birleştirmeyeyim o zaman. Bir de yemesinde hareketlerinde bir sorun yok tüy dökülme de yok. Geçer değilmi korkulacak bir durum varmı

4. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27

erken tanı herzaman iyidir ama üstatlar iyi bilir tek olması daha iyi korkulcak da bişey yok.

#4 Anıl ATIŞ, 29 Ocak 2016
    Son düzenleme: 29 Ocak 2016
  5. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Eyvallah üstad rahatladım biraz yarın tedaviye başlıyım ben

6. akylozan

akylozan Member

Beğenileri:
    5
    mantar başlangıcı benım kuşum her ay oluyor artık hep erken davranıyorum geç kalırsan hem kafa tüyleri dökülmeye başlıyorum hemde ileşmesi uzun sürüyor

7. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    neden mantar oluyor

8. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Kafesin gerekli temizliği yapılmadıgından. Bu konu hakkında bir çok konu mevcut. Sürekli oluyorsa kafesin desenfekte ile temizlenmesi lazım.

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sadece kafes temizliğiyle alakalı bir durum değil. Bazen yediği besinlerden bile mantar olabiliyorlar. Yaklaşık 1 hafta her gün tedaviyi uygula. Geçtiğini göreceksin.

10. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Kafesini her hafta temizliyorum. Yem de en kalitelisini almaya özen gösteririm. Bir süre önce kafesini değiştim eş den ayırmıştım eski kafesi iyi temizleyemedim demekki ordan kaptı. Kafes nasıl dezenfekte edilir

Sayfayı Paylaş