petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gagalama Delisi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sher Locked tarafından 22 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba,

2,5-3 aylık civarı olan dişi kuşumu alalı 1 aydan fazla oldu. İlk zamanlar hiç gagalama huyu yoktu ama sonradan çok fazla gagalamaya başladı, ısırıyor hiç acıması yok :) Maşallah çok hareketli çok yaramaz. Gördüğü her şeyi deli gibi ısırmaya gagalamaya çalışıyor. Elimi görünce geliyor baya alıştı ama elimde dururken bile baya sert şekilde ısırıyor az daha kanatıyordu bugün. Elimdeyken ısırmaya çalıştığında elimi çekmiyorum parmaklarımda gezdiriyorum yine de devam ediyor ısırmaya hayırdan da anlamıyor hiç :) Kafesinde mürekkep balığı kemiği de var. Ne yapsam bilemedim. Bu ısırma huyunu azaltacak, sakinleştirecek bir yöntem var mı acaba?

2. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Ayni benimki ya ilk baslarda melek gibiydi sonradan herseyde isirmaya basladi seviyorum mesela ses etmiyo sonra kafasina esince isiriyo omzuma geliyo yuzumu isiriyo:D napcaz bilmiyorum 6 aylik bi disi kusumda var o hic oyle degil mesela isirmaz

3. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Çok fena yaramaz bir şey oldu benimki de. Hep konuşuyorum, zaten gündüz oturma odasında duruyor. Yerinde duramıyor enerji patlaması yaşıyor resmen :) Tellere tutunarak takla atıyor o derece :D Maşallah sağlığı yerinde ama bu ısırma olayını yatıştırmak için çare bulamadım. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Isıran muhabbet kuşlarının cezalandırma amaçlı hafifçe bile olsa incitilmeleri veya yükses sesle uyarılmaları yapılmaması gereken davranışlar arasındadır. Bu ısırma alışkanlıklarının hiddete dönüşerek daha da artmasına sebep olmaktadır. Öyle ise yapılacak doğru davranış ne olmalıdır? Yapılacak en doğru davranış ısırma durumunda hiçbir reaksiyon vermeyerek bunun yararsız bir davranış olduğunu zaman içerisinde kabul etmeleri ve vazgeçmelerini sağlamaktır.

Muhabbet Kuşlarının Isırma Alışkanlığı Nasıl Önlenir ? - VET ADRES

5. Kenan

Kenan New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kusum suan 3 yasinda masallah sagligi cok yerinde ilk aldigimda 4 aylikken benide isiriyordu ama acitmiyordu sonrada isiriklari baya bi guclendi bi yerde okudm isirirken yuzune hafifce ufleyin diye denedim ve suanda hic isirmiyor( erkek 3 yasinda )

6. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Maşallah sizinkine. Üflemeyi de denedim bana mısın demiyor bizimki hiç tınlamıyor :) Isırıkları da çok kuvvetli baya acıtıyor. Bugün elimdeyken sakince baya konuştum biraz sakinleşir gibi oldu ama akşam yine tam gaz ısırıklara devam etti :) Bakalım umarım zamanla azalır.

Sayfayı Paylaş