Karadeniz Pet

Gagalarında ki mantar.

buraksonmez

Yeni Üye
Evet 2 kuşumun da gagasında mantar var mantarlar geçmeden aynı kafese koymak istemiyorum erkek olan ısırmıyor fakat dişi kuş sarı olan elimi parçalıyor kanatıyor bunların gagasına nasıl vazelini süreceğim ?
E3JgOz.jpg
aXELl4.jpg

Bir ince temiz bez ile yakalayın avcunuza alın ısırmasını önlemek için

Elinizi ısırmasını engellemek için eldiven kullanabilirsiniz. Ya da tutarken boynuna yakın bölgeden tutarsanız ısırması zorlaşacaktır. Ama tabi dikkat edin de bunu yaparken hayvancağıza zarar vermeyin. Vazelini de kulak çöpüne sürerek rahatlıkla mantarlı bölgeye tatbik edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Biraz dişinizi sıkacaksınız. :)
Dişi kuşu değil kendi dişinizi yani.

kuş sanırım biraz vazelin yedi maviyi hiç elimi almadım kulak çöpü ile çok rahat şekilde tüneğin üstünde yaptım fakat gagasının tüy kapatan yerinde sanırsam baya mantar olmuş böle resmen yarı gibi büyük bir sertlik vardı gagasının en arka tüy kapatan yerinde :( oraya vuramadım sarıyı bezle tutup burun deliklerinin orasına vurdum

Ben avipom mantar kremi kullandım 3 gün sürecince.
Mantardan eser kalmadı.
Yalnız gaga birleşme noktasına da sürmeniz gerekli.
Kökü kazınmadikca mantar o suremediginiz noktadan üremeye devam edecektir.
Bir de ayaklarına da sürmeyi ihmal etmeyin.

Ben avipom mantar kremi kullandım 3 gün sürecince.
Mantardan eser kalmadı.
Yalnız gaga birleşme noktasına da sürmeniz gerekli.
Kökü kazınmadikca mantar o suremediginiz noktadan üremeye devam edecektir.
Bir de ayaklarına da sürmeyi ihmal etmeyin.
gaa birleşme noktasına nasıl süreceğim çok zor çok dible hep kafasını oynatıyor vazelini yer o zaman

gaa birleşme noktasına nasıl süreceğim çok zor çok dible hep kafasını oynatıyor vazelini yer o zaman
tek elinizle kuşu tutun diğer elinizle kulak çöpü ile sürün özellikle uyuma vakitlerinde sürerseniz sorun çekmez. Vazelin de birebir dir mantar için altarnatif olarak

tek elinizle kuşu tutun diğer elinizle kulak çöpü ile sürün özellikle uyuma vakitlerinde sürerseniz sorun çekmez. Vazelin de birebir dir mantar için altarnatif olarak
dün gece yaptım fakat yedi birazcık bişi olurmu gaga birleşme noktasında resmen mantar yuvası vuramam ki oraya çok zor hep yer

Merhabalar benim kuşumda ayni duruma dusmustu ama ben kendiliginden gecer sanmistim acemiydim ve kusumun tüm yüzünü kaplamıştı mantarlar berbat görünüyodu sonra internette uzun arastirmalarim sonucunda trosyd mantar kremini buldum ve eczaneden satın aldım fiyatı eğer yanlış hatırlamıyorsam 8 tl di ve okadar zor sürüyodum ki kuşa iş bitene kadar kuşta bende kan ter icinde kaliyoduk bence sen kulak cubugunu bosver parmaginin ucuna sıkıp sür inan daha rahat oluyo neyse ki kuşum okadar mantarı üzerinden 5 günde attı şok oldum okadar mantar nasıl kayboldu diye ama cok isime yaradı sanada tavsiye ederim

Merhabalar benim kuşumda ayni duruma dusmustu ama ben kendiliginden gecer sanmistim acemiydim ve kusumun tüm yüzünü kaplamıştı mantarlar berbat görünüyodu sonra internette uzun arastirmalarim sonucunda trosyd mantar kremini buldum ve eczaneden satın aldım fiyatı eğer yanlış hatırlamıyorsam 8 tl di ve okadar zor sürüyodum ki kuşa iş bitene kadar kuşta bende kan ter icinde kaliyoduk bence sen kulak cubugunu bosver parmaginin ucuna sıkıp sür inan daha rahat oluyo neyse ki kuşum okadar mantarı üzerinden 5 günde attı şok oldum okadar mantar nasıl kayboldu diye ama cok isime yaradı sanada tavsiye ederim
kulak çöpü ile vuruyorum rahat oluyor ve sarının resmen geçti gibi sadece kızgınlık dönemindeki iz kaldı mavinin hafif hafif dökülüyor bugün köklerinede vurdum ama halen mavinin yaşını bilmiyorum jfgjjgh

Kafesinizide dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin.
Çünkü gagalarını tuneklere falan surterken dökülen mantarlar döküldükleri alanlarda yaşamaya devam ediyorlar.

Kafesinizide dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin.
Çünkü gagalarını tuneklere falan surterken dökülen mantarlar döküldükleri alanlarda yaşamaya devam ediyorlar.
mantarları geçince yeni kafes alıp aynı kafese koyacağım şuanda ayrı kafesdeler yanyanalar ve yuvalık alıcam eş tutarlar inş bu sayede yavruları elime alışır belki :D

Geri