petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gagalarında ki mantar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve buraksonmez tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    Evet 2 kuşumun da gagasında mantar var mantarlar geçmeden aynı kafese koymak istemiyorum erkek olan ısırmıyor fakat dişi kuş sarı olan elimi parçalıyor kanatıyor bunların gagasına nasıl vazelini süreceğim ?
    [​IMG][​IMG]

2. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    Bir ince temiz bez ile yakalayın avcunuza alın ısırmasını önlemek için

3. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    62
    Elinizi ısırmasını engellemek için eldiven kullanabilirsiniz. Ya da tutarken boynuna yakın bölgeden tutarsanız ısırması zorlaşacaktır. Ama tabi dikkat edin de bunu yaparken hayvancağıza zarar vermeyin. Vazelini de kulak çöpüne sürerek rahatlıkla mantarlı bölgeye tatbik edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

#3 aztec, 4 Eylül 2016
    Son düzenleme: 4 Eylül 2016
  4. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Biraz dişinizi sıkacaksınız. :)
    Dişi kuşu değil kendi dişinizi yani.

5. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    kuş sanırım biraz vazelin yedi maviyi hiç elimi almadım kulak çöpü ile çok rahat şekilde tüneğin üstünde yaptım fakat gagasının tüy kapatan yerinde sanırsam baya mantar olmuş böle resmen yarı gibi büyük bir sertlik vardı gagasının en arka tüy kapatan yerinde :( oraya vuramadım sarıyı bezle tutup burun deliklerinin orasına vurdum

6. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Ben avipom mantar kremi kullandım 3 gün sürecince.
    Mantardan eser kalmadı.
    Yalnız gaga birleşme noktasına da sürmeniz gerekli.
    Kökü kazınmadikca mantar o suremediginiz noktadan üremeye devam edecektir.
    Bir de ayaklarına da sürmeyi ihmal etmeyin.

buraksonmez bunu beğendi.
  7. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    gaa birleşme noktasına nasıl süreceğim çok zor çok dible hep kafasını oynatıyor vazelini yer o zaman

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    tek elinizle kuşu tutun diğer elinizle kulak çöpü ile sürün özellikle uyuma vakitlerinde sürerseniz sorun çekmez. Vazelin de birebir dir mantar için altarnatif olarak

buraksonmez bunu beğendi.
  9. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    dün gece yaptım fakat yedi birazcık bişi olurmu gaga birleşme noktasında resmen mantar yuvası vuramam ki oraya çok zor hep yer

10. sakız ve gloria

Beğenileri:
    6
    Merhabalar benim kuşumda ayni duruma dusmustu ama ben kendiliginden gecer sanmistim acemiydim ve kusumun tüm yüzünü kaplamıştı mantarlar berbat görünüyodu sonra internette uzun arastirmalarim sonucunda trosyd mantar kremini buldum ve eczaneden satın aldım fiyatı eğer yanlış hatırlamıyorsam 8 tl di ve okadar zor sürüyodum ki kuşa iş bitene kadar kuşta bende kan ter icinde kaliyoduk bence sen kulak cubugunu bosver parmaginin ucuna sıkıp sür inan daha rahat oluyo neyse ki kuşum okadar mantarı üzerinden 5 günde attı şok oldum okadar mantar nasıl kayboldu diye ama cok isime yaradı sanada tavsiye ederim

onder bunu beğendi.
  11. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    kulak çöpü ile vuruyorum rahat oluyor ve sarının resmen geçti gibi sadece kızgınlık dönemindeki iz kaldı mavinin hafif hafif dökülüyor bugün köklerinede vurdum ama halen mavinin yaşını bilmiyorum jfgjjgh

12. sakız ve gloria

Beğenileri:
    6
    Geçiyorsa sıkıntı yok

13. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Kafesinizide dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin.
    Çünkü gagalarını tuneklere falan surterken dökülen mantarlar döküldükleri alanlarda yaşamaya devam ediyorlar.

14. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    mantarları geçince yeni kafes alıp aynı kafese koyacağım şuanda ayrı kafesdeler yanyanalar ve yuvalık alıcam eş tutarlar inş bu sayede yavruları elime alışır belki :D

Sayfayı Paylaş