Karadeniz Pet

gaganın üst kısmındaki tüylerde dökülme

huseyinvurur

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim erkek kuşumun gagasının üst kısmındaki tüylerinde dökülme var, sadece bir bölümde olduğu için sormak istedim normal bir tüy dökümüne benzemiyor sorun ne olabilir? Çözüm tavsiyelerinizi bekliyorum. ( kuş 1.5 yaşında )

fotoğraf yuklersenız daha ıyı yardımcı oluruz

Aynen fotograf koymalisiniz normal bi tüy dokumude olabilir

e76f41d31b1aa42e4a627fe002f19ae0.jpg

0cf29f904cc65b3b1cb2cf34c0c0f710.jpg

Durum bu arkadaslar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güncel

Hala ayni mi yoksa tuy falan cikti mi ordan eğer cikmadiysa mantardir onada vazelin surmeniz gerek

Boşuna hayvana vazelin sürmeyin. Mantar yok hayvanda tüy dökümüne girmiş. Vitamin, mama, temiz su , banyo ve sevginizi eksik etmeyin yeterli...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normal bi tüy dökümü olsa şimdiye çıkardı hala ayni diyor farkindaysaniz

Alparslan bey farkındayım yorum yapmadan once konunun tamamını okuyup yorum yazdım. Mantar olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?

Mantar olmasa normal tuy zaten 1 kac gunden cikiyor kafada arkadas konuyu acali kac gun oldu ama hala ayni diyor simdiye çıkması lazim cikmadigina göre mantardir

:) güzel bir ilişki kurmussunuz Alparslan Bey . Hayırlı geceler diliyorum.

Kuşda mantar yok tüy döneminde kuş yanlış bilgi vermeyelim. kimi kuş 1 haftada kimi kuş 2 ayda çıkabiliyor tüy den bu tamamen kuşun bünyesine bağlı... bu kuş daha tüy dönemine yeni giriyor. Bu süreçte haftada 2 gün mevsimsel yeşillikler - B vitamini takviyesi ve 3gün de bir yulaf içi verebilirsin. Mümkün oldu kadar rahat girip çıkmasını sağlamak lazım bu dönemde

İlgilenen herkese teşekkürler, tüm söylenenleri dikkate alıcam umarım en kısa zamanda normale döner bende buradan gelişmeleri yazarım herkese tekrar teşekkürler

Arkadaslar tesekkurler son durum bu
64487207e0dc6d5a9ab5047db016aaef.jpg

9e31a975a5afd5aca5645f513ea3364e.jpg
[emoji2]

Geri