Karadeniz Pet

Gagası kırıldı

• Konbuyu başlatan mesut
  • Başlangıç tarihi
M

mesut

Guest
Arkadaşlar merhaba

Evimde oğlumun büyük ısrarları neticeinde 2 muhabbet kuşu beslemekteyim ,fakat sarı renk gözleri kırmızı olan kuşum un gagası kırık resim çekmeye çalıştım net bir resim çekemedim sizlere danışmak istediğim kuşumun gagası sizce yeniden uzarmı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

gagası uzar diye birşey yoktur yem yiyemiyecek kadar durumda ise şırıngayla , eğer yem yiyor fazla büyütülecek birşey değil ise artık onu öyle kabullenmek gerekir o gagada kalır :(

Devamlı yem yiyor yada yemeye çalışıyor .
Nasıl becerdide o gagyı kırdı anlamış değilim ama sitede araştırmalarıma göre bendeki 2 kuşda dişi kavga ettiklerini düşünüyorum.

Devamlı yem yiyor yada yemeye çalışıyor .
Nasıl becerdide o gagyı kırdı anlamış değilim ama sitede araştırmalarıma göre bendeki 2 kuşda dişi kavga ettiklerini düşünüyorum.

iki dişi kavga eder bu normal hatta öldürebilirde biri diğerini

Gaga kırıkta olmayabilir siz yanlış görmüşte olabilirsiniz , bir resim var ise koymaya çalışın bakalım , ayrıca yanına bir erkek alırsanız yem derdi kalmaz hatta erkeğe muhtaç olduğu için kısa zamanda yavru da alabilirsiniz. Ama tek başına yem kırması zor ...

Gaga kırıkta olmayabilir siz yanlış görmüşte olabilirsiniz , bir resim var ise koymaya çalışın bakalım , ayrıca yanına bir erkek alırsanız yem derdi kalmaz hatta erkeğe muhtaç olduğu için kısa zamanda yavru da alabilirsiniz. Ama tek başına yem kırması zor ...

Resimleri yükledim fakat çok korkutmamak için yakın çekim yapamadım.

Hafta sonu Ankara balgatta sadece kuş satan bir yer vardı oraya götürdüm kuşları gittiğim yer pet shoplara kuş tedarik eden bir yermiş biraz yem , akıllı yemlik, suluk aldım kuşlarımın sarı olanına yavru ve erkeğe dönebilir dedi gagasına yapacak birşey yok diyede ekledi , diğer kuşa ise dişi ve yetişkin dedi .
Sizlerde yorum yaparsanız memnun olurum.

yere bir kaç tane koyun bakın yiyebiliyormu bendeki elimden yerden falan yiyor (bişey bildiğimden değil aklıma geldi söyledim)

Çok güzel bir lutino maşallah .:) Bence de fazla bir sıkıntısı yok gibi . Zaten erkekte besliyor zannımca kendisini . Onun için vitaminini eksik etmeyin yeterli. Eğer yok hiç yiyemiyorsa bir veterinere götürün .

Herkeze yorumları için ayrı ayrı teşşekkür ederim.

Aziz bey besleme işine gelince sarı erkek olabilir dendi küçük tam anlaşılmıyormuş,diğer kuş dişi imiş bazen ağızlarını birleştirip kusuyorlar ama çok kavga ediyorlar . Dişi denen kuş kıyameti koparıyor bişey oldu sanıyoruz . :D
Akşam çıksınlar biraz dedim kafesin kapağını açık bıraktım 15-20 dakika sonra kendileri çıktılar sarı çok uçamıyor yerden 1 mt anca havalana biliyor diğer kuş ise canavar her yere uçuyor fakat şöyle konayım dolabın veya masanın üsütüne dediğiği yok uçuyor uçuyor en sonunda biryere toslayıp duruyor.

Sormak istediğim şimdi ben dişinin yanına 1 erkek alsam ve bunları hiç kafesten çıkarmasam sarı kuşuda tek ele alıştırmaya çalışsam olurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 09:33 --

Evet arkadaşlar cevap gelmeyince kavga etmesinler diye 1 erkek kuş aldım , ilk içeri girdiğimde hemen gözüme çarpmıştı .
işte resimleri .

Geri