Karadeniz Pet

kaldırılabilir

Besleme yaparken ne verirseniz verin özellikle enjektörün tıkanmamasına kilitlenmemesine dikkat edin. Eğer zorlar ve kuşun kursağında bastırarak açarsanız kursağı patlar ve hemen ölür.

Geçmiş olsun.Umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.
Not: Konu başlıkları da dahil yazıların tamamen büyük harf kullanmak forum kurallarına aykırıdır.

Çok geçmiş olsun için cız etti onu öyle görünce.... Umarım sağlığına kavuşur

Bu şekilde en fazla 1 hafta yaşıyacaktır. Ötanazi iyi bir yol üzücü ama. Benimde başıma geldi çünki.

Istanbulda oturuyorsaniz floryada kanatlilara bakan istanbul veteriner kligini var orada size yardimci olabilirler.

Ben yaklaşık 3 hafta kadar gagası kırık bir kuşa baktım, beceremedim umarım sen becerirsin ötenaziyide bence hiç düşünme onun yaşam hakkını biz vermedik biz alalım...

Şimdi ben üretici değilim muhabbetimi taşıma kafesiyle memlekete götürmüştüm ordada malzemeleri vardı yol uzun olduğu için geri de getirmedim, trabzondaki malzemeleride boşa çıkmıştı, ben trabzona dönünce baktım çok sıkılıyorum güzel yavru bir muhabbet alıyım dedim. Üreticilerden biriyle bağlantıya geçtim, yeni yeme düşmüş bir erkek mubişi alayım dedim, üretici ya bir kuş daha verecem ona sen bakarsın falan dedi ama geldiki kafada ciddi bir yara gaga kırık tüyler acayip durumda buna ne oldu dedim büyük muhabbetler bu hale getirmiş burda dursa ölecek vs dedi, kıyamadım aldım, ama telefonla bir taraftan eve gidene kadar nasıl bakılır vs diye araştırdım.

1-2 gün bebek maması ile idare ettim onuda besleme sondasıyla verdim Besleme sondasınıda hiç bir yerde bulamadım onu gittim bisikletçilerden ufak hava şişirme lastiği aldım 1 saate yakın yıkadım temizledim şırınganın ucuna taktım, defalarca videolarını izleyerek öğrendim nasıl yapılacağını. sonra versale laga'nın handmix mamasını alıp onu hazırlayıp vermeye başladım, ama günlük 5 sefer veriyordum, sabah ve akşam ılık su ve pamukla temizliğini yapıyordum. . Hergün rutin bir şekilde tekrarladım ama günden güne hareketlerinde azalmayı fark ettim, son gün tünekten düştü yaşıyordu ama zor bela, veterner veterner dolaştık çoğu kanatlıları bilmiyoruz diye geri çevirdi sonuncu bir veterner baktı ölmek üzere dedil ve bebe asprininin ufak bir miktarını sulandırıp içirdiler acı çekmesin diye. 3. haftanın başında iyi yaşıyacak galiba demiştim ama öyle olmadı. :(

ne yazıkkı veterınerler kanatlılardan anlamıyor.dunyada anlayan sayılı veterıner var turkıyede florya da var ben kusumu goturmustum serum vermıslerdi sırıngayla nasıl beslenecegini ogretmislerdi takviye gıda falan hazırlamıslardı oneririm

ne yazıkkı veterınerler kanatlılardan anlamıyor.dunyada anlayan sayılı veterıner var turkıyede florya da var ben kusumu goturmustum serum vermıslerdi sırıngayla nasıl beslenecegini ogretmislerdi takviye gıda falan hazırlamıslardı oneririm

Bende zaten o handmix mamasını öğün tavsiyeleri vet form diye bir kliniği arayarak öğrendim yanlış olmasın gözde kasap diye bir veternere ulaşmıştım...

Geri