Karadeniz Pet

Gagasında çürüme var :(

H

huseyinos

Guest
Merhaba arkadaşlar 6 aylık muhabbet kuşumun gagası iki hafta önce burun deliklerinin üstünden kavlamaya başladı ve yayıldı siyahlık ve çürümüş gibi duruyor resimde ekledim bi bakıp yorumlarsanız tedavisine başlayacağım.
rw77f.jpg
[/url][/IMG]

Benim kusumda ilk once boyleydi sonra gagasi kirildi,, veterne goturun benim kusum gibi olmasin yazik ((

vitaminini eksik etmeyin. veterinere götürün büyük ihtimalle o da vitamin verir.

Götürdüm mantar dediler vazelin ve bol vitamin verdi inşallah iyi gelir.
Birde Kuşçu gördü sal gitsin dedi :(

Kuşculara sakın ınanma sal gitsin ne ? Yazık benim eski kuşumada öyle demişti uru vardı , adam da baya bi salladı o insana geçer başka kuşlarada geçer olan sana olur sal demişti.. İyikide salmadım. kuşcuların yaptığı tek şey satış yapmak başka hiçbirşey hakkında bilgileri yok cinsiyetlerini bile bilmiyor bazıları..

Bana mantar gibi geldi. Vazelin sürün ve suyuna vitamin koyun.

Ne yazıkki Kuşçu yavru var yumurtada dedi cikinca yavru verelim sana dedi satış politikası böyle işte.
Vazelin ve vitamin aldım onları uygulamada sorun yok ama kuşu yıkamak gerekiyorsa ne yapmalıyım banyolukta aldım.

gerek yok vazelin kullan etkisini görecen

Merhaba arkadaşlar 6 aylık muhabbet kuşumun gagası iki hafta önce burun deliklerinin üstünden kavlamaya başladı ve yayıldı siyahlık ve çürümüş gibi duruyor resimde ekledim bi bakıp yorumlarsanız tedavisine başlayacağım.
rw77f.jpg
[/url][/IMG]

Ben avipom merhem kullanmıstım aynı sorun vardı 1 haftada düzeldi komple

Kuşta mantar ve tüy problemi var multivitamin ve mantarı için ise vazelin kullanın ve bu
6sal gitsin diyen bir kuş satışı yapan zihniyetin dükkanına bir daha gitmeyin

kuşcu yeni kuş alman için demişdir boşver sen onu matar galiba ayaklarına bakın birde ordada bi problem varsa büyük ihtimal mantardır

bu kuşa nasıl baktın usta tırnakları simsiyah o siyahlıklar nasıl tüy öle tüy değil toz kir deme

Eğer veteriner merhem verdiyse düzenli olarak kullanın. Ayrıca vazelinde iyi gelir. Bu arada dikkat edin burun deliklerine girmesin.

Sal demek gibi bir saçmalık mı olur Allah aşkına? O kuş dışadıda ne yapacak ne yiyecek ne kadar uçacak onu hiç düşünmemiş mi bu kuşçu ? Tabi vicdan olmayınca ve para girince işin içine işin seyri değişiyor. Salma kardeşim bence elinden geleni ardına koyma hiç yoktan için rahat olur ölürsede. Şundaki tatlılığa bak. İnsan hiç kıyabilir mi? Ben kıyamazdım şahsen. Banada mantar gibi geldi.

bu kuşa nasıl baktın usta tırnakları simsiyah o siyahlıklar nasıl tüy öle tüy değil toz kir deme
Usta bu kuş yarı ölü vaziyette pencere kenarında buldum 3 ay kadar önce şuanki boyunun iki katı daha küçüktü
hemen kaliteli yem ve Alman malı kuş maması aldım yeni kafes filan donattım kafesi vitamin aldım beslemeye başladım baktımki durumu kötüye gidiyor müdahale ettim şuan tedavinin 4. günü ve gagası yarı yarıya iyileşti vazelin ve vitamin iyi geldi kerataya.
onun iyileşmesi için elimden geleni yapıyorum banyoluk aldım bakalım girecekmi :)

Ya bu arada bu kuşu ilk bulduğumda hani tinerciler olurya üstü başı pasaklı aynen öyleydi şimdiki haliyle kıyaslama yapılmayacak kadar iyi ama merak ettim acaba bu yavruyu kim saldı dışarı muhtemelen iki gün kadar dışarıda kalmış zavallı ona 2.5 yaşındaki oğlum bayılıyor bırakmayacağım ölene kadar benim inşallah

Kardeşim hiç bi bilgim yok zaten gerekeni arkadaşlar söylemiş sadece geçmiş olsun demek için konuya mesaj atıyorum gerçekten çok üzücü bi durum :(

Kuşun durumu gittikçe kötüleşiyor ishali durmuyor birde olduğu yerde titriyor ağzını açıp kapama hareketini devamlı yapmaya başladı kaşınıyor ve gözleri baygın bakıyor.
Yem yemesi normal uçabiliyor diğer kuşlara cevap verecek bağıracak kadar enerjisi var gagası iyi olmaya başladı iki resim ekledim bakıp incelerseniz sevinirim ishali için antibiyotik vermelimiyim ?

Mantar yayılarak iç bölgelere yerleşmiş olabilirmi ?

s2nk9.jpg
[/url][/IMG]

s2nqd.jpg
[/url][/IMG]

Geri