Karadeniz Pet

Gagasında çürüme var :(

Bu Güzellik Salınırmı Hiç. Gerekli Bakımını Yapın Umarım Sağlığına Kavusur

Kuşunuzun mantar oldugu cok belli ve malesef iç organlarına da sıçramıştır . Şimdi kuşunuzu elinize alıp kursagına dokunmanızı istiyorum eğer kursagı ura donusmusse yapacak pek de bisey yok ben kaç kuşumu kaybettim böyle.Bulaşıcı da bi hastalık aynı evdeki farklı odalarda tuttugum kuşuma bile geçti. Mikostatin kullandım rif ampul kullandım avipom avidiare.. ilaç yuklemesinde başka bişey olmadı hem gagası da uzamış yem de zor yiyordur.Ama eger kusunuzu kurtarırsanız büyük bi iş yapmış olacaksınız başarılar

Kuşunuzun mantar oldugu cok belli ve malesef iç organlarına da sıçramıştır . Şimdi kuşunuzu elinize alıp kursagına dokunmanızı istiyorum eğer kursagı ura donusmusse yapacak pek de bisey yok ben kaç kuşumu kaybettim böyle.Bulaşıcı da bi hastalık aynı evdeki farklı odalarda tuttugum kuşuma bile geçti. Mikostatin kullandım rif ampul kullandım avipom avidiare.. ilaç yuklemesinde başka bişey olmadı hem gagası da uzamış yem de zor yiyordur.Ama eger kusunuzu kurtarırsanız büyük bi iş yapmış olacaksınız başarılar

kursak boş gibi duruyor hemen ilaç tedavisine başlamayı düşünüyorum tekrar veterinere götürmeden önce önerebileceğiniz bir ilaç varmı ?

Vazelin sürün. Arkadaş zaten ilaç önerisi yapmış. Petshoplarda da mantar ile ilgili ilaçlar bulabilirsiniz.

kuşda mantar var veterinere götürmeniz en iyisi ama vazelinde sürebilirsiniz 1 hafta kadar

Kuşunuzun son durumu nedir?

Mantar tedavisi için gagasında mantarlı bölgeye düzenli olarak az bir miktar kekik yağı (mantarı yok eder) sürebilirsiniz. Kendisi su içiyorsa suyuna da içten faydası olsun diye birkaç damla kekik suyu(mikrop öldürücü) ve birkaç damla adaçayı suyu(doğal antibiyotik) ekleyebilirsiniz isterseniz.
Aktardan bulabilirsiniz.İnşallah iyileşir. Çok geçmiş olsun.

Mantar tedavisi için gagasında mantarlı bölgeye düzenli olarak az bir miktar kekik yağı (mantarı yok eder) sürebilirsiniz. Kendisi su içiyorsa suyuna da içten faydası olsun diye birkaç damla kekik suyu(mikrop öldürücü) ve birkaç damla adaçayı suyu(doğal antibiyotik) ekleyebilirsiniz isterseniz.
Aktardan bulabilirsiniz.İnşallah iyileşir. Çok geçmiş olsun.

Hocam teşekkür ederim tavsiyene uyacagim ben bugün yemi değiştirdim Vitakraft Australian ithal yemi aldım tüm forumları dolaştım tavsiye edilen en kaliteli yem bu demişler heryerde yok bizim petshop'a bu hafta gelmiş 16 liradan satılıyor.
Ayrı bir kaba koydum eski yeme gitti bakmadı bile eski yemi çıkarttım bakalım yiyecekmi

Geri