Karadeniz Pet

Gagasında mantar var.

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Muhabbet kuşumun gagasında mantar var vazelin sürülür mü nasıl sürülür veya başka ne kullanabilirim?

eğer mantar daha ilk evrelerindeyse vazelin sürebilirsiniz ama vazelini gece sürün ki vazelini dağıtmasın ama mantar kremi alıp kullanın ilerlemişse ya da en iyisi bir veterinere götürün yinede

eğer mantar daha ilk evrelerindeyse vazelin sürebilirsiniz ama vazelini gece sürün ki vazelini dağıtmasın ama mantar kremi alıp kullanın ilerlemişse ya da en iyisi bir veterinere götürün yinede

Kuşu daha bu gün aldım tüyler mantarı kapatmıştı zor fark ettim.

78a9Ol.jpg

q2dg1B.jpg

zEjWvO.jpg

terramycin sür mantar olan bölgeye

biraz ilerlemiş gibi bence öncelikle imkanınız varsa veterinere gidin

Tricopom kullanın derim. Zor bulunur ama internetten alın.

Hepiniz sağolun peki bu ilaçları nasıl kullancam mantarın üstüne mi sürcem yoksa mantarı kaldırıp o bölgeyemi sürcem günde kaç kere sürmeliyim

Hepiniz sağolun peki bu ilaçları nasıl kullancam mantarın üstüne mi sürcem yoksa mantarı kaldırıp o bölgeyemi sürcem günde kaç kere sürmeliyim

Birbirini takip eden 3 gün ya da 4 gün kullanılacak. Günde bir defa gagayı ve ayakları kremlemelisiniz. 3 gün sürdünüz bu ilacı mantarın azaldığını göreceksiniz eğer 3 gün de biterse 4. gün sürmeyin. Eger çok az kaldı biraz daha süreyim derseniz 4. gün devam edin ama geçmezse 5. güne çıkartmayın ilaç zarar vermeye başlar. Bu durumda 4. günü sürdükten sonra 1.5-2 hafta ilacı kullanmayın zarar vermeye başlar. Daha sonra aynı ilk sefer başlıyormuş gibi yine 3 günlük tedavi uygulamamız gerekir.

Mantarı kaldırma aman deyim. teramicin al eczaneden elin ile mantarın üzerine sür ayakaklarına felanda sıçramıştır küçük küçük sen ayaklarınada sür ne olur ne olmaz. 1 Gün teramicin bir gün vazelin sür.

Vazelin sürmeye başlayın derim ben. Ancak ilerlemiş görünüyor. Bir veterinere görünmesi şart.

Geri