Karadeniz Pet

gagasındaki problem ?

adıbıcır

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. bıcır 9 aylık oldu şuan. 1-2 aydır farkındayım ama son zamanlarda daha kötü oldu sanki.

resimlerini çekmeye çalıştım. bilen yardımcı olabilen biri olursa sevinirim. nedir bu gagasında ki sert tabaka? hafif burun kenarında da var. birde dilinin ucunda morluk var?

doktor gagasını kesmişti biraz ama yine çok sivrildi uzadı ısırmaya ve acıtmaya başladı. yinemi kestirsem?

resimleri inceleyip bir fikir verir misiniz bana ?

La3DOz.jpg

MEJD8Q.jpg

PqMDNN.jpg

Üstatlar daha iyi bilir ama bence mantar oluşmuş. Sitedeki hastalıklardan bakabilirsiniz

Sağolun. Hiç aklıma gelmemişti bu.. araştırayım hemen.

İlk önce oksijenli su olan bir pamuk yardımıyla mantar olan yerini iyice bir siliyorsunuz ondan sonra 4 gün üst üste trosdy merhem eczanelerde 5,5 tl gibi bir krem sürüyorsunuz ve kuşunuz eski sağlığına kavuşuyor en pis hastalık ama en kolay geçen hastalık geçmiş olsun.

teşekkürler ercan bey cevap için. yarın hemen kremi alayım. peki bugün akşam arkadaşın dediği gibi azıcık vazelin süreyim mi ? birde umarım sadece gagasındadır ayaklarına baktım birşey yok ama olmazsa ayaklarınada biraz süreyim.

korktum bu ara çok kaşınıyordu acaba bununla mı alakası var beyaz minik minik pullar atıyor sürekli.

teşekkürler ercan bey cevap için. yarın hemen kremi alayım. peki bugün akşam arkadaşın dediği gibi azıcık vazelin süreyim mi ? birde umarım sadece gagasındadır ayaklarına baktım birşey yok ama olmazsa ayaklarınada biraz süreyim.

korktum bu ara çok kaşınıyordu acaba bununla mı alakası var beyaz minik minik pullar atıyor sürekli.

Vazalinde iyi gelicektir . Ayaklarınada sürün muhakkak . Manrar genelde ayak gaga kısmında görülür dökülen pullarda muhtemelen mantar olduğu içindir ama kesin bişey diyemicem tabi .

Sağlıklı hobiler , kolay gelsin ..

teşekkürler 1 hafta içerisinde geçmez ise veterinere görünmesinde fayda olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:41 --

Oksijenli su varmış. Pamukla bir güzel temizledim ardından kulak çöpü ile vazelin sürdüm. Elimle ayaklarına da sürdüm. Tabi ilk deneme biraz yoğun mu sürdüm tüylerine bulandı azcık fakat gagası hemen parladı gözle görünür biçimde.

Merakım vazelin yada demiş olduğunuz merhem sonuçta sürekli kaşınıyor bir zararı olmaz umarım?

Kardesim kusunda mantar var elinde varsa vazelin ya da teramicyn merhem sur kusun gagasina 1 hafta boyunca sabah ve aksam iyilesicektir ;)

Yukarıda yazılanları uygulayın.Ek olarak gagasını kestirmeyin kalamar kemiği asın kafese o yedikçe gagasını törpülemiş olur.

Elime yüzüme bulaştırdım .s

Oksijenli suyla temizlemek isterken çok çırpındı ve gözü morardı sanırım gözüne kaçtı üzerine vazelin süreyim derken onuda ısırdı bir miktar vazelin kaldı ağazında .s

Bol su ile yıkadım göz çevresini.

Şuan tek gözü kapalı hafif mor ve uyukluyor .s

Benim canım yandı .s kolay bi yolu yok mu bunun ?

Oksijenli su niye surdun ki be kardesim :( sadece vazelin kullansaydin max 3 gunde iyilesicekti kusun :(

Gözüne bir çöü bilmiyorum. Eline avuçlamadan alamıyor musun? Stres anında ısrarcı olmazdım ben olsam. Önce kuş sakinken biraz ilgilen boyunun kaşı gagasıyla oyna. Sonra kulak çöpünü uzat oynasın merakı gitsin hatta gagasına dokundurarak oyun yap zararsız olduğunu anlasın. Sonra kulak çöpünü osijenli suya batırıp temizlemeye ardından vazelini de kulak çöpüyle oyuna devam ediyormuş gibi sürmeye devam edersin. Biraz zaman lır ama stressiz ve böyle durumlara mahl vermeyen bir uygulama olur diye düşünüyorum.

Şimdi daha iyi 1 saattir elimde konuşuyorum gözü daha iyi ama çok hafifte olsa diğerinden farklı mamasını yedi konuşmayada başladı azcık daha iyi de benim gözümden yaş geldi öyle görünce :( bi lokma canı var bende acıttım canını :(

Kulak çöpü ile oynama işini denerim ama yarın bugün daha hiç bişi yapmam :(

Geri