Karadeniz Pet

gagasının yanındaki tüyler kabarık

ulasbaldir

Yeni Üye
erkek muhabbet kuşumu 1 hafta önce aldım yeni yeni kafesine alıştı ama gagasının yanındaki tüyler kabarık neden olabilir bide kafasını kaşıyor bit ilacı aldım kullandım gene devam ediyor

Benimde 5 aylık dişi bir kuşum var,yaklaşık 3 aydır bende,kafese,eve,bize alıştı ama özellikle akşamları sizin kuşunuzda olan şey benim kuşumda da oluyor.Gagasının yanındaki tüyleri kabartıyor ve komikte bir görüntü oluyor:)ama şu ana kadar herhangibir sorunla karşılaşmadım.Kuşunuzun yaşınızı bilmiyorum ama eş istediğinden kaynaklı olabilir.Kaşınma konusu hakkında bir bilgim yok,yanlış yönlerdirmeyim.

önceklikle teşekkür ederim 4 aylık bir kuş, herhangibir sıkıntısı yoksa icim, rahatlattınız. banyo yaptırmayı düşünüyorum banyo kabı aldım fakat girmiyor zorla denesem korkmasından endişe ediyorum

Kafasını kaşıması bit olduğunu göstermez. Gagasının yanındaki tüylerini kabartması sorun değil. Piyasadaki bit pire ilaçlarını kendinize veya petshoptakilerin tavsiyesiyle kullanmayın, parazit olmayan kuşa zarar verirsiniz. Eğer parazit olduğundan şüpheleniyorsanız avimec ya da vilmectin kullanabilirsiniz.

Geri