Karadeniz Pet

GagaTaşı Evde Nasıl yapabilir miyim?

Kubilay ÇALIKOĞLU

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar birkaç yerdede okudum gaga taşı yapımı diye evde yapan kullanan varmı? Varsa tarifini verebilir mi çünkü bir kaç kişinin dediğine göre normal alçıdan yaparsam ilerde kuşlara zarar verebilirmiş emin olamadım sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

kuş sayınız az ise Levent ACAR ın dediği gibi pet shoptan temin edilebilir

Şuan 6 takım kuşum var yeni yavrularda 2 haftaya yeme düşer sayı git gide artıyor petshoptakileri inceledim kalitesiz sade alçıdan ibaretti olmazsa mecbur ordan temin edecem şimdilik kalamaz kemiğiyle idare ediyorlar gaga taşıda olsun istedim

Merhaba arkadaşlar birkaç yerdede okudum gaga taşı yapımı diye evde yapan kullanan varmı? Varsa tarifini verebilir mi çünkü bir kaç kişinin dediğine göre normal alçıdan yaparsam ilerde kuşlara zarar verebilirmiş emin olamadım sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

genelde gaga taşı alçı ile yapılıyor bende çok aradım ama alçısız bir tarif bulamadım malesef ama en azından alçı oranını kendimiz ayarlayabiliriz yani gaga taşı yaparken diğer malzemeleri bol alçı miktarını min. şekilde ayarlayabiliriz. bu konuda forumda tarifler bulabilirsiniz

Forumda okumuştum dişcilerin dolgu malzemesini kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri