Karadeniz Pet

Gagataşı ile kuş kumu

Eddooss

Meraklı Üye
Merhabalar bir kafeste gaga taşı olması zorunlu mu kuş kumu dedikleri şey aslında gaga taş mı? Bir de ücretleri nedir. Şimdiden teşekkür

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuş kumu yediklerini rahat hazmetsine yardımcı olur gaga taşı alçıdan olanlar iyi değildir onun yerine kalamar kemiği olması daha iyidir hatta şart diyebilirim kalsuyum kaynağı olduğu için

Benimkuşum dıskısını bile yıyor cok sınırlenıyorum. Kumu versemhepsini yer ölür diye korkuyorum

Hayır hepsini yemez o ihtiyacı olanı kadarını yer siz merak etmeyin

Peki teşekkür ederim

Dışkıyı mineral eksikliğinden yer kuşlarımız. Gaga taşı gagasını bileylemeye düzeltmeye yarar kalamar kemiği kalsiyum ihtiyacını giderir ve dışkısının dışında olan zar tabakasını oluşturur. Kuş kumu ise kuşlarımızın yediği yemleri sindirmesi için mutlak bulunması gereken bir üründür yoksa zamanla kuşlarımız sindirim problemi çeker

Çok teşekkür ederim

Dışkı yeme K vitamini eksikliğinden diye biliyorum. Forumun Vitaminler kısmında araştırma yapıp nelerde bulunduğunu ve ne görev yaptığını okumanızı öneririm.

Peki tesekkurler

Arkadaşlar ben şimdi vitamin kuş kumu ve gaga taşı almaya gideceğim en iyi hangileri bana bilgi verirseniz sevinirim.

Geri