Karadeniz Pet

Galiba Eş Tutuyorlar

Onur ÇAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar geçen haftalarda yeni bir dişi almıştım şuan ortama alıştılar geçen gün bir baktım öpüşüyorlardı ama sadece bunu gördüm kuşlarım'da ilerleme var değil mi ? Bir de arkadaşlar kuşlarım birbirine alışsınlar diye sadece bir tane tünek bırakmıştım ama öpüştüklerini görünce bir tane daha takıyım mı ? yoksa tek tünekle devam edeyim mi ?

1 tane sağlam monte edilmiş ve ahşap tünek ( piyasada olan 12-13 mm ) yeterli olur ancak kuşların hareket alanını daraltmayacak ve yemine suyuna rahat bir şekilde ulaşırlarsa daha iyi olur. Tek tünek herzaman daha iyidir. Tünek sağlam olmazsa zaten çiftleşme olmaz .

Bende zaten 3 tane ahşap tünek var sadece çiftler birbirlerine alışsınlar diye 2 tanesini çıkartmıştım ve 1 tane tünek bırakmıştım oda zaten yemine suyuna rahatlıkla ulaşabilecek şekilde bıraktım

yanlış anlama ama tünek saglam olmazsa ciftleşme olmaz yanlış bir deneyim dir. Ben 20 senedir Mubiş üretiyorum hobi olarak benim mubişler bırak tünegi yerde havada karada her yerde ciftleşiyor. Yeterli alanları olsun ek olarakda tek tahta tünek yada en fazla 2 geçmeden bir birine bagımsız olması yeterli dir.

Son düzenleme:
Geri