petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gazlı termostat nasıl bağlanır

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Aşkın TOSUN tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar tavuklar için kuluçka makinası yapacağım ama termostatı nasıl bağlayacağımı bilmiyorum elektirikci olan varsa yardım edebilir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

Yardım güncelll.

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Termostatın bağlanması
     termostat 220 ye bağlanıyor
     bağlantıyı faz ve nötr olarak yapmıyosun o zaman kısa devre olur seri bağlantı yapacaksın yani 220 voltun bi ucu lambaya direkt bağlanacak diğer ucu ilk giriş termostatta (P) harfi yazan yere bağlanacak çıkış ise (1) den alınıp lamba nın diğer girişine bağlanacak
     ayar kısmına gelince bazı termostatlar üzerindeki yazıdan farklı oranda çalışıyor sen en iyisi civalı termometre al yada dijital olandan derece maximum 39 veya 40 minimum 36 veya 35 olsun ..
     dikkat edilecek husus şu ki ısı dereceni ayarlamadan yumurtaları koyma aşırı sıcakta pişme olur yumurtada eger yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Termostatı kaç paraya nerden aldın

3. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Termostatı alalı baya zaman geçti fiyatını şimdi bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:45 --

Hangilerine bağlıyacağımı şekildeki giriş isimlerinden bidaha anlatabilirmisiniz [MENTION=12600]Murat NUR[/MENTION]

4. Ali ihsan

Ali ihsan New Member

Beğenileri:
    0
    Analog termostat kullanmanı önermem, piyasa da 50-60 liraya dijital termostatlar var onlardan alabilirsin. İstersen benim elimde de dijital var dört beş adet. Dört yıldır kuluçka makinem ile üretim yapıyorum. Analog termostat pek randıman vermez, 2-3 derece arasında açıp kapatır. Uyarmak istedim, tabi denemek isterseniz siz bilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Bu arada sanki termostat ın 2.girişi düşmüş gibi..

5. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Dijitalarda nem ölçmede var mı yoksa normal mi bu arada 2. Giriş ne işe yarıyor

6. Ali ihsan

Ali ihsan New Member

Beğenileri:
    0
    Nem ve ısı kontrollü, motor zamanlaması yapan termostat modelleri var fakat 140 lira civarında. Analog nem ölçerler 25 lira civarında.
    2. girişten kastım , cihaz üzerinde rakam yazan kısım. Nötr veya faz olabilir, yani artı eksi giriş çıkışları..

#6 Ali ihsan, 31 Ocak 2015
    Son düzenleme: 31 Ocak 2015
  7. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    valla kardeş bende niyet ettim saklama kabından, gazlı termostatlı bi kuluçka makinesi ama termostat bulamadım. o zaman araştırıp bulmuştum bağlantıyı, benm bilgim değil yani alıntı, onun için bağlantı konusunda daha fazla yardımcı olamayacam.

8. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler yinede yardımın için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Yardım eden herkese teşekkürler bağlamayı yaptım tamamını yaptıktan sonra yayınlayacağım

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. gazlı termostat bağlantısı

,
  2. gazlı termostat nasıl bağlanır

,
  3. gazlı termostat bağlantısı nasıl yapılır

,
  4. termostat bağlantısı nasıl yapılır,
  5. dijital termostat nasıl bağlanır,
  6. gazlı termostat