Karadeniz Pet

gazlı termostat nasıl bağlanır

Aşkın TOSUN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar tavuklar için kuluçka makinası yapacağım ama termostatı nasıl bağlayacağımı bilmiyorum elektirikci olan varsa yardım edebilir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

Yardım güncelll.

Termostatın bağlanması
 termostat 220 ye bağlanıyor
 bağlantıyı faz ve nötr olarak yapmıyosun o zaman kısa devre olur seri bağlantı yapacaksın yani 220 voltun bi ucu lambaya direkt bağlanacak diğer ucu ilk giriş termostatta (P) harfi yazan yere bağlanacak çıkış ise (1) den alınıp lamba nın diğer girişine bağlanacak
 ayar kısmına gelince bazı termostatlar üzerindeki yazıdan farklı oranda çalışıyor sen en iyisi civalı termometre al yada dijital olandan derece maximum 39 veya 40 minimum 36 veya 35 olsun ..
 dikkat edilecek husus şu ki ısı dereceni ayarlamadan yumurtaları koyma aşırı sıcakta pişme olur yumurtada eger yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Termostatı kaç paraya nerden aldın

Termostatı alalı baya zaman geçti fiyatını şimdi bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

ZWVBn3.jpg

gnA0gZ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:45 --

Hangilerine bağlıyacağımı şekildeki giriş isimlerinden bidaha anlatabilirmisiniz [MENTION=12600]Murat NUR[/MENTION]

Analog termostat kullanmanı önermem, piyasa da 50-60 liraya dijital termostatlar var onlardan alabilirsin. İstersen benim elimde de dijital var dört beş adet. Dört yıldır kuluçka makinem ile üretim yapıyorum. Analog termostat pek randıman vermez, 2-3 derece arasında açıp kapatır. Uyarmak istedim, tabi denemek isterseniz siz bilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Bu arada sanki termostat ın 2.girişi düşmüş gibi..

Analog termostat kullanmanı önermem, piyasa da 50-60 liraya dijital termostatlar var onlardan alabilirsin. İstersen benim elimde de dijital var dört beş adet. Dört yıldır kuluçka makinem ile üretim yapıyorum. Analog termostat pek randıman vermez, 2-3 derece arasında açıp kapatır. Uyarmak istedim, tabi denemek isterseniz siz bilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Bu arada sanki termostat ın 2.girişi düşmüş gibi..

Dijitalarda nem ölçmede var mı yoksa normal mi bu arada 2. Giriş ne işe yarıyor

Nem ve ısı kontrollü, motor zamanlaması yapan termostat modelleri var fakat 140 lira civarında. Analog nem ölçerler 25 lira civarında.
2. girişten kastım , cihaz üzerinde rakam yazan kısım. Nötr veya faz olabilir, yani artı eksi giriş çıkışları..

Son düzenleme:
valla kardeş bende niyet ettim saklama kabından, gazlı termostatlı bi kuluçka makinesi ama termostat bulamadım. o zaman araştırıp bulmuştum bağlantıyı, benm bilgim değil yani alıntı, onun için bağlantı konusunda daha fazla yardımcı olamayacam.

valla kardeş bende niyet ettim saklama kabından, gazlı termostatlı bi kuluçka makinesi ama termostat bulamadım. o zaman araştırıp bulmuştum bağlantıyı, benm bilgim değil yani alıntı, onun için bağlantı konusunda daha fazla yardımcı olamayacam.

Teşekkürler yinede yardımın için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Yardım eden herkese teşekkürler bağlamayı yaptım tamamını yaptıktan sonra yayınlayacağım