Karadeniz Pet

geç uyuması icin napabilirim??

• Konbuyu başlatan Memo9593
  • Başlangıç tarihi
M

Memo9593

Guest
İyi günler dostlar :) bi sorum olacaktı
Haftaya kümesden yeni cıkmış bi kuş alacağım ve acaba ona akşam saat23/24 e kadar benimle uyanık kalmasını alıştırabilirmiyim? Gün ortası uyur.
ÇÜNKÜ ben bütün gün lisede olacağım ve o odamda yanlız olacak ve ben akşam 18gibi evde olacağım yani benimle uyanık kalmasını bu yüzden istiyorum.
Acaba akşam uyarsa uyandırmam doğru olurmu :confused:

Aksam saatlerinde agresif oluyorlar. En gec 10 gibi uyumasinda fayda var. Uyumasa bile uykulu oldugundan sizinle keyifli zaman gecirecegini sanmiyorum.

Kesinlikte ayakta tutaöasın onu ben bi kez onu çıkarmıştım saat 11 de hayvan kafesinmi bile bulamadı bi kutu köşede uyumaya çalıştı

Belki akşam uykusunu gündüz almayı öğrenir, ilk başlardada bana daha iyi alışır belki :p

böyle şeylerle uğraşıp hayvanın dengesini bozma. hayvanlar sabahın ilk ışıklarında uyanıp güne başlarlar. bir hayvan sever olarak sana hiç yakıştıramadım... sevgilerimle... :((

böyle şeylerle uğraşıp hayvanın dengesini bozma. hayvanlar sabahın ilk ışıklarında uyanıp güne başlarlar. bir hayvan sever olarak sana hiç yakıştıramadım... sevgilerimle... :((

Akşam hemen uyursa artık asıl ozaman Stress olur diye düşündüm, bütün gün yanlız kalacak ve akşamda hemen uyursa artık günlerini yanlız gecircek hayvancaz.
Birisinin kuşunu kar à alışdırdığını okumuştum acaba kuş buna da alışır mı diye düşündüm :eek:

Ama iyi gelmese yapcak bişi yok :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

gececi mi yapacaksın kuşu kardeşim :D

Tam üstüne bastın :D :D ya gececi derken yanlış anlaşılmasın :eek: 10yerine 11,5 felan :')

Akşam hemen uyursa artık asıl ozaman Stress olur diye düşündüm, bütün gün yanlız kalacak ve akşamda hemen uyursa artık günlerini yanlız gecircek hayvancaz.
Birisinin kuşunu kar à alışdırdığını okumuştum acaba kuş buna da alışır mı diye düşündüm :eek:

Ama iyi gelmese yapcak bişi yok :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

Tam üstüne bastın :D :D ya gececi derken yanlış anlaşılmasın :eek: 10yerine 11,5 felan :')

Yanlız normal kuşlar 7-30.8-30. Arası uyur 10 değil

:eek: :( :( :( o saate ben anca odama geçerim

Arkadaş 10 derken zorlarsan 10 demek istedi normali 7-30.8-30 dur sen onu kafesten dışarı çıkrsan bile ya elinde uyur ya kuytu köşeye gider ya da kafesine uçar hep istersen sabahları komşuna bırak

Son düzenleme:
Arkadaş 10 derken zorlarsan 10 demek istedi normali 7-30.8-30 dur sen onu kafesten dışarı çıkrsan bile ya elinde uyur ya kuytu köşeye gider ya da kafesine uçar hep istersen sabahları komşuna bırak

Komşunun kedisi var hemde vermem..
Acaba şu resimdeki oyuncağı versem? Yada ayna, ama psikolojisini bozarmış

Moderatör tarafında düzenlendi:
O konuda bence bir şey yapamazsın. Uykusu geldimi hiç affetmez yani :) Ayrıca gündüzki neşesi de akşam pek kalmamış oluyor. Yazın erken uyandığından olsa gerek bizimki erkenden uyuklamaya başlıyor. Ama kışın akşamları daha dinç görünüyor. Kuşunuzu gözlemleyin uyukladımı mecburen karanlık, sessiz bir yere koymanız lazım. Çünkü kaçta yatarsa yattın sabah erkenden uyanıyor bizim gibi telafi etme huyları yok yani :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım o sate kadar ayakta kalır kuş fakat sen kafesten cıkarıp oynarsan kafeste her türlü uyur birde ışık acık dursun uymasını istemiyorsan ... saldırdan ve stiresli ola bilir kuş ...sabahları uymasını istiyorsun ya o kuş sabahları en fazla 3 saat uyuyr

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

kafese salıncak daha dorusus ayna hariç oyuncaklar taka bilirsin

öncelikle muhabbet kuşu konusunda usta değilim belirteyim, ustalar daha iyi bilir...

alıntı yaptığım arkadaşa aynen katılıyorum... tan ağarmadan ötüşmeye başlayıp güne başlarlar (sabah ezanı sonrası) akşam ezanından sonra hava kararmaya başlayınca da günü bitirirler. gece kuşları hariç tüm kuşların doğal davranışı böyledir.

kuşlar gündüz de uyur, siesta yaparlar. ancak gece uykusu gibi değildir tabiiki... arkadaşların da söylediği gibi, geceleyin kuşu ayakta tutmaya çalışırsanız strese sokarsınız, agresif davranışlara, zamansız tüy dökümlerine neden olabilir, gerek yok.

normalde evde renk olsun diye kafeste 1-2 kuş yetiştirenler dahi akşam olduğunda kafeslerin üstünü örterler kuşlar rahatsız olmasın diye.

takdir sizin tabii ki...

Hımm sağolun cevaplarınız için ozaman sabah yarım ve akşam yarım saat vakit geçirebilirim ancak onunla,umarım bukadarı yeter ona tabi oyuncak koyucam bikaç tane, hemde kış geldi saat 19 da hava karaniyo :/

Geri