petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

geç uyuması icin napabilirim??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Memo9593 tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Memo9593

Memo9593 Guest

İyi günler dostlar :) bi sorum olacaktı
    Haftaya kümesden yeni cıkmış bi kuş alacağım ve acaba ona akşam saat23/24 e kadar benimle uyanık kalmasını alıştırabilirmiyim? Gün ortası uyur.
    ÇÜNKÜ ben bütün gün lisede olacağım ve o odamda yanlız olacak ve ben akşam 18gibi evde olacağım yani benimle uyanık kalmasını bu yüzden istiyorum.
    Acaba akşam uyarsa uyandırmam doğru olurmu :confused:

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Aksam saatlerinde agresif oluyorlar. En gec 10 gibi uyumasinda fayda var. Uyumasa bile uykulu oldugundan sizinle keyifli zaman gecirecegini sanmiyorum.

3. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikte ayakta tutaöasın onu ben bi kez onu çıkarmıştım saat 11 de hayvan kafesinmi bile bulamadı bi kutu köşede uyumaya çalıştı

4. Memo9593

Memo9593 Guest

Belki akşam uykusunu gündüz almayı öğrenir, ilk başlardada bana daha iyi alışır belki :p

5. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    gececi mi yapacaksın kuşu kardeşim :D

6. hasanmet

hasanmet Guest

böyle şeylerle uğraşıp hayvanın dengesini bozma. hayvanlar sabahın ilk ışıklarında uyanıp güne başlarlar. bir hayvan sever olarak sana hiç yakıştıramadım... sevgilerimle... :((

7. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Malesef kuşlar gündüz 1-2 saat uyurlar eğer akşam uyuturmasanız sitrese sokarsınız hayvancağızı:rolleyes:

8. Memo9593

Memo9593 Guest

Akşam hemen uyursa artık asıl ozaman Stress olur diye düşündüm, bütün gün yanlız kalacak ve akşamda hemen uyursa artık günlerini yanlız gecircek hayvancaz.
    Birisinin kuşunu kar à alışdırdığını okumuştum acaba kuş buna da alışır mı diye düşündüm :eek:

Ama iyi gelmese yapcak bişi yok :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

Tam üstüne bastın :D :D ya gececi derken yanlış anlaşılmasın :eek: 10yerine 11,5 felan :')

9. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Yanlız normal kuşlar 7-30.8-30. Arası uyur 10 değil

10. Memo9593

Memo9593 Guest

:eek: :( :( :( o saate ben anca odama geçerim

11. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaş 10 derken zorlarsan 10 demek istedi normali 7-30.8-30 dur sen onu kafesten dışarı çıkrsan bile ya elinde uyur ya kuytu köşeye gider ya da kafesine uçar hep istersen sabahları komşuna bırak

#11 Akın, 2 Eylül 2014
    Son düzenleme: 2 Eylül 2014
  12. Memo9593

Memo9593 Guest

Komşunun kedisi var hemde vermem..
    Acaba şu resimdeki oyuncağı versem? Yada ayna, ama psikolojisini bozarmış

#12 Memo9593, 2 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2014
  13. Ayşegül Yılmaz

O konuda bence bir şey yapamazsın. Uykusu geldimi hiç affetmez yani :) Ayrıca gündüzki neşesi de akşam pek kalmamış oluyor. Yazın erken uyandığından olsa gerek bizimki erkenden uyuklamaya başlıyor. Ama kışın akşamları daha dinç görünüyor. Kuşunuzu gözlemleyin uyukladımı mecburen karanlık, sessiz bir yere koymanız lazım. Çünkü kaçta yatarsa yattın sabah erkenden uyanıyor bizim gibi telafi etme huyları yok yani :)

#13 Ayşegül Yılmaz, 3 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Eylül 2014
  14. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    arkadaşım o sate kadar ayakta kalır kuş fakat sen kafesten cıkarıp oynarsan kafeste her türlü uyur birde ışık acık dursun uymasını istemiyorsan ... saldırdan ve stiresli ola bilir kuş ...sabahları uymasını istiyorsun ya o kuş sabahları en fazla 3 saat uyuyr

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

kafese salıncak daha dorusus ayna hariç oyuncaklar taka bilirsin

15. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle muhabbet kuşu konusunda usta değilim belirteyim, ustalar daha iyi bilir...

alıntı yaptığım arkadaşa aynen katılıyorum... tan ağarmadan ötüşmeye başlayıp güne başlarlar (sabah ezanı sonrası) akşam ezanından sonra hava kararmaya başlayınca da günü bitirirler. gece kuşları hariç tüm kuşların doğal davranışı böyledir.

kuşlar gündüz de uyur, siesta yaparlar. ancak gece uykusu gibi değildir tabiiki... arkadaşların da söylediği gibi, geceleyin kuşu ayakta tutmaya çalışırsanız strese sokarsınız, agresif davranışlara, zamansız tüy dökümlerine neden olabilir, gerek yok.

normalde evde renk olsun diye kafeste 1-2 kuş yetiştirenler dahi akşam olduğunda kafeslerin üstünü örterler kuşlar rahatsız olmasın diye.

takdir sizin tabii ki...

16. Memo9593

Memo9593 Guest

Hımm sağolun cevaplarınız için ozaman sabah yarım ve akşam yarım saat vakit geçirebilirim ancak onunla,umarım bukadarı yeter ona tabi oyuncak koyucam bikaç tane, hemde kış geldi saat 19 da hava karaniyo :/

Sayfayı Paylaş