petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gece ışıği açmakmı iyi söndürmekmi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak BİLGİN tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    öncelikle herkeze meraba benim merak ettiğim konu kuşların gece işiğinı söndürmekmi daha iyi yoksa kafesin içine işik yapmakmı gerekir yada işiği komple açık bırakmakmı yardımcı olursanız sevinirim

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selam, gece açık bırakmamak koşuluyla ışığın zararı yok. Yakıp yakmamak sana kalmış.

3. Gürcan Kurt

Karakteriyle de alakalı bir durum bazı kuşlarım karanlıktan korkuyordu ve bütün gece tellerde duruyordu gece lambasını takınca tüneğe geçiyordu ama bazısı da çok rahattı kafesin yerini bile değiştirsem hiç istifini bozmazdı. Sizin kuşunuzun da korkma durumu yoksa yakıp yakmamak size kalmış.

4. Bengiözcan

Benim kuşum gayet rahat karanlıkta ama koridorun ışığını açıyorum zifiri olmuyor.Işık yanarken kafasını eğerek uyuyor :) Biraz takip edin kuşu ama zifiri karanlıkta olmasını önermem. Dengesi açısından sürekli aydınlık bir ortamda da rahat edemez bence.

5. ferhat çimen

kuşarın ortamı bılıyor hafızasına almış ise ışığa gerek yok ancak ışık yansada uyurlar zaten

6. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    öncelikle ilginiz için çok teşekkürler yatana kadaraçık kalıyor yatarken kapatıyorum uşlarım dan bir tanesi tele tırmanıyor kapattığım zaman 7 çift kuşum var dinlenmeleri açısından kapatmam daha iyi sanırım dime . tekrar teşekkürler

7. Gürcan Kurt

Teki karanlıktan korkuyor sanırım :) odada gece lambası yakarsanız oda iner tüneğe.

8. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bugün 1 çift jumbo aldım 2 yaşındalar tünekte yanyana duruyorlar halleri hiç hoşuma gitmedi alışma zamanı diye bişey varmı ortama teşekkürler

9. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben zifiri karanlık olmasına karşıyım geceleri düşük voltta gece lambası yakıyorum, yavrusu olan kuşlar gece de yavrularını rahat besliyor ve yem,mama yiyorlar, zifiri karanlıkta ise kuşlar çok strese girip. O yüzden 2 yavru Jumbo'mu kaybettim, loş ışık her zaman güzel,

10. Ahmet Behçet

bence kusların kısılıklerıne baglı benım kusum 4 aylık gecelerı ısık yok cok rahat tunekte sessızce uyuyor soguk oldugu zaman odama alıyodum gece lambası yanıyorda ortam da degısse sıkıntısız bı sekılde uyuyodu.

Sayfayı Paylaş