Karadeniz Pet

Gece lambası olmalı mı ?

• Konbuyu başlatan Esxi
  • Başlangıç tarihi
E

Esxi

Guest
Selamun Aleyküm Cümleten Kandiliniz Mübarek Olsun, Hayırlara Vesile olsun inşlh.

Kısmetse Yarın ilk çiftim geliyor, herşey hazır aklıam bir soru geldi yalnızca sorayım dedim.

Gece için kafese az biraz ışık vermelimiyiz ?
Yoksa zifiri karanlıkda olsa olur mu ?

Eyer Önerileriniz Gece Lambası vb. iyi olur derseniz, gece çok rahatsız etmicek şekilde kafes yakınına led aydınlatma dööşicem.

Elektrik faturası sıkıntı olmazsa az biraz ışıktan zarar gelmez :) Ama karanlıkta kalsalarda sıkıntı olmaz.

kuslar ıcın karanlık sıkıntı etmez ama size kalmış bisey bence alıstırmayın aydınlıga.

muhabbet kuşları günlük ortalama 10 - 12 saat uyuması lazım diye bir yerde okumuştum kendi kuşlarımdan gördüğüm üzere az bi ışık gelse hemen uyanıyor ve oynaşmaya başlıyorlar bence onlarda bizler gibi günlerini yaşamalılar diye düşünüyorum gece ise geceyi yaşasınlar gündüzde gündüzünü yaşasınlar derim...

Kuşların daha rahat uyuması için uyku vakti geldiğinde tüneğinde durduklarından emin olup sonrasında rahatca ısıgı kapatabilirsiniz. Kuşlar karanlık ortamda sessiz kalır uykuları daha rahat olur.

aleykumselam kardeşim seninde mübarek olsun ben loş ışık kullanıyorum normal gece lambasının 10 da 1 kadar ışık gayet iyi rahatlar. zifiri karanlıkta kuşlarım tellerde asılı kalıyordu loş ışıkla bu sorunu çözdüm gayet guzel uyuyorlar

Elektrik faturasını dert etmiyorsan hafif bir ışık olabilir.. ben kullanmıyorum.. yaz geldi zaten 8:30 a kadar aydınlık oluyor, benim ışıklar 6 da kapanıyor.. hafif loş oluyor icerisi.. camlar buzlu cam.

benimkiler balkonda duruyor ,tam karşıda ise sokak lambası var, kafesi yarısını üzerini örttüm rahatsız olmasınlar diye , genelde ışık gören yerde uyuyolar

Geri