petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gece lambası olmalı mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Esxi tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Esxi

Esxi Guest

Selamun Aleyküm Cümleten Kandiliniz Mübarek Olsun, Hayırlara Vesile olsun inşlh.

Kısmetse Yarın ilk çiftim geliyor, herşey hazır aklıam bir soru geldi yalnızca sorayım dedim.

Gece için kafese az biraz ışık vermelimiyiz ?
    Yoksa zifiri karanlıkda olsa olur mu ?

Eyer Önerileriniz Gece Lambası vb. iyi olur derseniz, gece çok rahatsız etmicek şekilde kafes yakınına led aydınlatma dööşicem.

2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Elektrik faturası sıkıntı olmazsa az biraz ışıktan zarar gelmez :) Ama karanlıkta kalsalarda sıkıntı olmaz.

3. Ahmet Behçet

kuslar ıcın karanlık sıkıntı etmez ama size kalmış bisey bence alıstırmayın aydınlıga.

4. gelsene33

gelsene33 Guest

muhabbet kuşları günlük ortalama 10 - 12 saat uyuması lazım diye bir yerde okumuştum kendi kuşlarımdan gördüğüm üzere az bi ışık gelse hemen uyanıyor ve oynaşmaya başlıyorlar bence onlarda bizler gibi günlerini yaşamalılar diye düşünüyorum gece ise geceyi yaşasınlar gündüzde gündüzünü yaşasınlar derim...

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşların daha rahat uyuması için uyku vakti geldiğinde tüneğinde durduklarından emin olup sonrasında rahatca ısıgı kapatabilirsiniz. Kuşlar karanlık ortamda sessiz kalır uykuları daha rahat olur.

6. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    aleykumselam kardeşim seninde mübarek olsun ben loş ışık kullanıyorum normal gece lambasının 10 da 1 kadar ışık gayet iyi rahatlar. zifiri karanlıkta kuşlarım tellerde asılı kalıyordu loş ışıkla bu sorunu çözdüm gayet guzel uyuyorlar

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Elektrik faturasını dert etmiyorsan hafif bir ışık olabilir.. ben kullanmıyorum.. yaz geldi zaten 8:30 a kadar aydınlık oluyor, benim ışıklar 6 da kapanıyor.. hafif loş oluyor icerisi.. camlar buzlu cam.

8. somet

somet Member

Beğenileri:
    0
    benimkiler balkonda duruyor ,tam karşıda ise sokak lambası var, kafesi yarısını üzerini örttüm rahatsız olmasınlar diye , genelde ışık gören yerde uyuyolar

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu gece ışık dan rahatsiz olurmu

,
  2. kus icin ısınma lambası

,
  3. muhabbet kuşu yuvası ışık olmalı mı