Karadeniz Pet

Geceleri çırpınıp duruyorlar, lütfen yardım!

modernmabuse

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar, büyük kafeste 5 kuş besliyorum. Haftada 3-4 kez geceleri çırpınıp beni uyandırıyorlar. Işığı açana kadar hepsi nefes nefese kendini oradan oraya atıyorlar. Karanlıkta korktuklarını düşünerek yanlarına fazla göz almayan bir el feneri koydum. Durum değişmedi. Bir gün sonra yine kafesin altını üstüne getirdiler. Ne yapabilirim, kanatlarına bir şey olacak diye korkuyorum.

direk karanlığa girmek kuşları ürpertir gün ışığı nasıl yavaş yavaş kararıyor sa o arada kuşlar yatış pozisyonu alır kendilerini hazırlar ama siz tak diye ışığı kapattığınzda böyle birşey söz konusu olmuyor. gece loş bir ışık ile bırakırsan rahat ederler veya kısa kısa kapatacıksınız ışığı ama en iyi si gün ışığı ile yatıp kalkmaları

Direkt karanlığa sokmuyorum onları. Gün batımıyla oda yavaş yavaş kararıyor zaten. Dediğiniz gibi biraz loş ortam oluşturdum ancak durum değişmedi.

Bence kus sayisindan dolayi biri problemliyse hepsi buna ayak uydurur 1 kus daha alin 3 cift yapip ayirin bence biri cirpinir digerleride noluyo der onlarda ziplar :)

Geri