Karadeniz Pet

Geceleri Uyumuyor

Berfin Başocak

Meraklı Üye
Arkadaslar kusum geceleri hic uyumuyor beni de uyutmuyor surekli izgaranin altina gagasini uzatiyor kanat cirpiyor asiri ses cikariyor sadece gunduz uyuyor bit oldugunu dusunmuyorum cunku asiri kasinmiyor dun gece 4 gibi artik dayanamayip kafesini actim cikti avizeye kondu orada uyudu bu gece de acayim dedim ama bu sefer avizeye konduktan sonra isigi kapatinca ucmaya kalkti duvara carpip dustu tunek uzatiyorum artik sesine de raziyim tunege cikiyor kafese goturunce geri ucuyor sandalyeye cikiyorum almak icin goremedigim yere kaciyor bu saatte konu acmak zorunda kaldim cok hircin bir kus maalesef bakamadigimi dusunmeye basladim ailem surekli satmami istiyor ben hic istemiyorum fakat bu kadar sorundan sonra bazen aklima getirmek zorunda kaliyorum benden bu kadar korkmuyordu ben evdeyken biraz da olsa alismis oluyor dun elimi isirdigi halde bugun kafama kondu ama evden cikip dondugumde yine dunki gibi davraniyordu simdi kendini de duvara cok sert vurdu kafeste sesinden cok kanatlarini cirptikca alan olmasina ragmen bir yerlere carpiyor yaralanmasindan korkuyorum yardim edin uyumasi icin ne yapicam gunduz tuylerini kabartip anca esneyen kus gece cin gibi oluyor hic anlamiyorum :(((

Yaklaşik 1.5 ay önce çok benzer bir başlik ben acmistim. Yeni aldiniz kusunuzu sanirim. Ortama alisana kadar boyle sorunlar maalesef oluyo. Benimkisi de gece tunekteyken kanat cirpiyodu. Surekli ses yapiyodu. Pat diye kendini aşaği birakiyodu. Uyutmuyordu aynen. Ben çözümü dolabin icine koymakta buldum. Dolabin icine koyuyordum. Ne ses var ne seda :D sabah da enerji patlamasi. Simdi alişti. Gece uyuyo. Gunduz kalkiyo. Tabi dolabin içi hava aliyodu benim. Ona dikkat edin. Bence bu şekilde çözebilirsiniz

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:46 -->-> Daha önceki mesaj 03:34 --

İşinize yarayabilir.orda yazilan yorumlari okursunuz isterseniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/kafeste-durmuyor-39051.html

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kus yenidir alisir birde etrafta korktugu bir sey olabilir mesala benim modem kuslar isigindan korkuyorlar havluyla kapiyorum gece modemi

Oda gercekten cok bos kafesinde de korkacagi hic bir sey yok surekli gagasini birbirine vuruyor sebebini anlamiyorum cekirdek yersiniz ya aynen o sesi cikariyor ben alali 2 haftadan fazla oluyor ilk geldiginde uyuyordu disari ozellikle kafeste uyumuyor kafesin icine girince hic durmuyor sirf alissin diye bir sure cikarmayayim diyorum gece yine zorunda kaliyorum bir de iki uc gunde bir kafasini asagiya yukari degil de sanki iceri cekip disari cikarir gibi salliyor hizli hizli cok nadir yapiyor bunu benim koyabilecegim dolap yok ilk eve geldiginde kafes kutunun icindeydi kus da elimden kacip uctu daha sonra kafesine koydum belki bu yuzden kafese alisamiyor

Geri